Дніпропетровською обласною прокуротурою, слідчими територіального підрозділу ДБР, оперативними співробітниками УСР ДСР припинена діяльність шахрайського колл-центру Мудрака, Савченка та Шуваєва.
У місті Дніпро за процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури було затримано кримінальних авторитетів, задокументовано та припинено діяльність шахрайського колл-центру Мудрака, Савченка та Шуваєва.
ДОП повідомила про те, що правоохоронцями було затримано у місті Дніпро кримінальних авторитетів. ОЗУ координувала діяльність шахрайського колл-центру, що розташовувася в централній частині міста, головну роль відігравали кримінальні авторитети Сергій Мудрак та Сергій Савченко. Жертвами шахраїв стали громадяни, що проживають на території країн-членів Європейського Союзу, у тому числі громадяни Польщі, а також українці. Організував сумнівний «бізнес» так званий «смотрящий» за лівим берегом м. Дніпра Сергій Мудрак. Залучив до своєї діяльності ще одного «кримінального авторитета» Сергія Савченка та сина іншого кримінального авторитета Артура Шуваєва.
Схема заволодіння грошовими коштами за допомогою шахрайського колл-центру у Дніпрі
«Працівники» колл-центру, що розташовувався на проспекті Дмитра Яворницького 101/1 у місті Дніпро, представлялись працівниками банківських установ, зокрема робітниками «ПКО Банк Польський», під різними приводами вмовляли потерпілих здійснити завантаження на їх мобільний пристрій програмного забезпечення «ЕніДеск».
AnyDesk – додаток для віддаленого робочого столу, який розповсюджується AnyDesk Software GmbH. Запатентоване програмне забезпечення надає можливість незалежного від платформи віддаленого доступу до персональних комп’ютерів та інших пристроїв, на яких запущено хост додаток.
Встановлення зазначеної програми надавало можливість шахраям повністю слідкувати за всіма діями потерпілих, що виконуються на їх мобільних пристроях.
При цьому, “граючи” представників банку, використовувалась ІР-телефонія. За допомогою чого потерпілим надходили замасковані (зашифровані) дзвінки з імітацією дзвінків від справжніх місцевих банків.
Продовжуючи розмову, шахраї дізнавались «БЛІК-код».
ВLІК-код – згенерована унікальна, разова послідовність 6 цифр у додатку ІКО. Код з’являється на головному екрані відразу після входу до програми. За допомогою коду, зокрема, можливо отримувати готівку в банкоматах з логотипом BLIK без використання платіжної картки, у тому числі на території Польської Республіки, або дізнатися пароль входу до «Інтернет-банкінгу».
Отримавши інформацію про рахунок потерпілого, а також відповідний «БЛІК-код» для зняття готівки, здійснювалось списання грошових коштів із рахунків. У тому числі отримані «БЛІК-коди» передавали так званим «дропам», що фактично перебувають на території Польської Республіки.
«Дропи» – особи, банківські рахунки яких використовуються для виведення грошових коштів потерпілих.
За допомогою отриманої інформації останні знімали гроші з банкоматів та здійснювали перерахування вже на підконтрольні банківські рахунки на території України, або переводили грошові кошти в «криптовалюту».
Отримані таким чином грошові кошти за допомогою підконтрольних банківських рахунків або «криптогаманців» переводились в готівку у м. Дніпрі.
Так, протягом березня-серпня 2023 року Мудрак С.В., Савченко С.М., Шуваєв А.С. та інші за вказаною вище схемою, заволоділи грошовими коштами потерпілих на загальну суму 41 300 польських злотих, що, еквівалентно 421 260, 00 грн.
Надалі кошти виводили у готівку через конвертаційний центр у Дніпрі.
27 вересня працівниками УСР ДСР у Дніпропетровській області у місті Дніпро затримано кримінальних авторитетів, 13 учасників злочинної організації шахраїв.
Також провели понад 40 обшуків в офісних приміщеннях, за адресами мешкання та в транспортних засобах фігурантів. Вилучили мобільні телефони, сім-картки, комп’ютерну техніку, «чорнові» записи, зброю, майже 2 млн грн у різних валютах, автомобілі.
У місті Дніпро затримано кримінальних авторитетів, так званому «смотрящему», його довіреній особі – «кримінальному авторитету», а також 11 спільникам повідомлено підозру за ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Досудове розслідування здійснює ТУ ДБР, розташоване в місті Полтава, за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури, оперативне супроводження УСР ДСР в Дніпропетровській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Проблематика діяльності шахрайських колл-центрів.
Раніше ми не одноразово писали про діяльність шахрайських колл-центрів на території міста Дніпро та Дніпропетровській області. Від дії шахраїв може постраждати кожен громадянин України та громадяни інших держав. Той факт, що здебільшого діяльність даних закладів координують кримінальні авторитети вже не є несподіванкою.
Не так давно ми писали про припинення діяльності колл-центру шахраїв із Кам’янського та Верхньодніпровська. Виходячи з наявної інформації діяльність зазначених закладів координувалась іншими кримінальними авторитетами, тобто, можна припустити, що правоохоронці закривають всі шахрайські офіси без надання окремим групам «індульгенції».
Діяльність шахрайських колл-центрів призводить не тільки до втрачання громадянами коштів, але й до вбивств. Ми писали про надзвичайну подію в місті Дніпро, коли, ймовірно, з метою перерозподілу сфер впливу в центрі міста було зухвало вбито людину.
Той факт, що завдяки професійним діям правоохоронців у місті Дніпро було затримано декількох кримінальних авторитетів вселяє обережну надію…
Нагадуємо, раніше ми писали про позицію аудиторів, як крадуть на будівництві.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.