Дніпропетровська обласна прокуратура виявила розкрадання коштів, які виділялися на армію
У Кривому Розі крадуть на війні? Криворізька міськрада перераховувала ТОВ «Ніка-гранд» мільйони для закупівлі тактичного одягу.
Але кошти розікрали, відкрите кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».
У той час, коли звичайні громадяни, волонтери збирають кошти на амуніцію, у Кривому Розі наживаються на війні.
Війна не зупинила – в Україні зріс рівень корупції, безмірно наживаються на армії
Міжнародні організації фіксують в Україні високий рівень корупції.
Так, Україна отримала 33 бали в Індексі сприйняття корупції, показник зріс на один бал, що вказує на покращення. Але загалом ситуація не виправилась – Україна й до цих пір вважається однією з найкорумпованіших держав світу.
Актуальне соціологічне дослідження виявило, що відбудувати країну, на думку громадян, заважає війна (89% опитуваних) та корупція (77%). При цьому соціологи відмітили побоювання в населення, що після війни повернуться корупційні схеми, тобто розкрадати стануть на відновленні країни (в цьому переконані 80% представників бізнесу). Ще громадяни переконані (68%), що в післявоєнній Україні також буде відсутній контроль з боку держави, що призведе до тотального розкрадання державних коштів, майна.
При цьому корупція процвітає в армії – на це вказує низка скандалів, пов’язана з Міністерством оборони України. Мова йде про мільярди гривень.
Крали навіть на продуктах для військових.
Також процвітає бізнес, коли воєнкоми, медики, митники «допомагають» чоловікам ухилитись від мобілізації.
Намагаються нажитись на армії посадовці органів місцевого самоврядування. Крадуть на військових й активісти-волонтери (про це ми раніше писали).
Головна схема розкрадання – штучне завищення вартості закупівлі в декілька разів. Те, що коштує, наприклад, тисячу гривень, купують за п’ять, кошти розкрадають.
Отже, в Україні безмірно крадуть кошти, які надають західні країни для підтримки під час воєнного стану, розкрадають гуманітарну допомогу.
Навіть війна не зупинила, не змусила схаменутись: «А може досить красти? Потрібно щось зробити для людей, для країни, адже ми всі загинемо!» Такі думки відсутні. Як крали, так і крадуть.
У Кривому Розі крадуть на війні: звинувачення прокуратури
В Єдиному державному реєстрі є Ухвала Центрально-міського районного суду Кривого Рогу, яка стосується кримінального провадження № 42022042080000154.
Звинувачується директор товариства з обмеженою відповідальністю «Ніка-гранд» (ЄДРПОУ 43880728). За даними аналітичної системи YouControl, директором ТОВ є Тіщенко В’ячеслав Костянтинович.
За версією Дніпропетровської обласної прокуратури, керівник ТОВ як службова особа заволодів бюджетними коштами в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану.
25 серпня 2022 між ТОВ «Ніка-гранд» та виконавчим комітетом Криворізької міської ради (ЄДРПОУ 04052169) укладено договір №358, предметом якого є постачання індивідуального обмундирування (костюм зимовий, вологозахисний, 35810000-5), кількість одиниць 7000 штук, вартість одиниці товару 4400 гривень, на загальну суму 30 800 000 гривень.
Домовились про попередню оплату, яка становила 30% від суми замовлення.
1 вересня 2022 року на банківський рахунок ТОВ «Ніка-гранд» в якості передоплати перерахували з бюджетних коштів 9 240 000 гривень, розпорядником яких був виконавчий комітету Криворізької міської ради.
Але директор ТОВ «Ніка-гранд» вирішив заволодіти частиною цієї суми – 2,5 млн грн він переказав на власні рахунки.
12.05.2023 року йому повідомлено про підозру в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 КК України.
За законом передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також конфіскація майна.
Дніпропетровська обласна прокуратура звітує про сумну реальність: у Кривому Розі крадуть на війні. Але чи є цей випадок поодиноким?
Питання риторичне.
В будь-якому випадку відбудеться суд, до цього ж особа вважається невинуватою.
Але виникає питання: чи лише один керівник ТОВ «Ніка-гранд»?
По-перше, з відкритих джерел відомо, що директору ТОВ «Ніка-гранд» 26 років, директором він став у двадцять чотири. Ми, звичайно, знаємо, наскільки в Україні талановита молодь, але чи можете ви собі уявити, що такий ось талановитий хлопчина без досвіду роботи заснував власне товариство та згодом підписав з Криворізької міськрадою договір на 31 млн грн? Напевно, все тому, що він справді талановитий, це побачили в міськраді та вирішили йому надати мільйони на військові костюми? Чи, ймовірно, хлопець був лише «ширмою» для корупціонерів?
По-друге, чи не є завищеною вартість костюмів?
На ці питання необхідно відповісти слідству.
А наразі прокурори Криворізької центральної окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора товариства «Ніка-гранд» (ч. 5 ст. 191 КК України). Роль прокуратури в умовах воєнного стану важко переоцінити, тому сподіваємось, що боротьба з тими, хто наживається на війні, буде проводитись успішно й надалі.
Нагадуємо, раніше ми писали, шо Інформаційне агентство ГО «Антикорупційна правозахисна рада» уклало меморандум про співпрацю з Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.