ІА «Антикорупційна правозахисна рада» звернулось до суду, щоб зобов’язати НАБУ розслідувати зв’язок заступника керівника ОП Смирнова з організованою злочинністю

Суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова та його «друзів» – можливих контрабандистів та людей, пов’язаних із організованими злочинними угрупованнями.

Увага, посилання на статтю та ексклюзивні документі, які в ній представлені, є обов’язковими! Порушення авторських прав, плагіат переслідується в суді!

ІА «Антикорупційна правозахисна рада» передало до Національного антикорупційного бюро України матеріали про можливий зв’язок Андрія Смирнова, заступника керівника Офісу Президента, з ймовірними кримінальними авторитетами, організованою злочинністю. Але в НАБУ не було внесено ці дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань. З цього приводу була подана скарга до Вищого антикорупційного суду, і вже суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова.

Суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова

31.03.2023 у виданні «Закон і бізнес» з’явилася публікація «НАБУ зацікавилося приватними польотами заступника глави ОП Смирнова». Журналісти посилалися на власні джерела в НАБУ та опублікували фото, де Смирнов знаходиться в літаку з особами, які мають ймовірну причетність до організованої злочинності.

У публікації повідомлялося:

«Детективами НАБУ розслідуються польоти Андрія Смирнова в Македонію та Салоніки, що оплачені за рахунок бізнесмена Олександра Черепинського, який причетний до контрабанди та перебуває під санкціями РНБОУ (на фото перший ліворуч).

Крім того, пасажирами приватного рейсу були також Сеяр Куршутов (на фото другий праворуч), який перебуває під санкціями РНБОУ і позбавлений указом Президента українського громадянства, та дніпровський кримінальний авторитет Василь Астіон (другий ліворуч).

Детективи також розслідують обставини виведення зазначеними санкційними особами капіталів за кілька днів до введення щодо них санкцій, та бездіяльність правоохоронних органів, які, незважаючи на санкції та позбавлення громадянства, продовжують допомагати пов’язаним із контрабандою особам».

В Інформаційному агентстві ГО «Антикорупційна правозахисна рада» вирішили перевірити інформацію про розслідування перельотів Андрія Смирнова в колі ймовірних представників організованих злочинних угрупувань. З’ясувалося, що насправді уповноважені особи НАБУ проявляють бездіяльність в цьому питанні. Тобто жодного офіційного розслідування не велося, дані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань відсутні.

З цього приводу «Антикорупційна правозахисна рада» звернулась до Вищого антикорупційного суду, і суд зобов’язав НАБУ перевірити зв’язки можновладця Смирнова з сумнівними особами, ймовірно, з кримінального світу. Також цікавило питання, на які кошти Смирнов здійснив переліт. Якщо оплачували «друзі», чи не стоїть за цим можлива корупція? Крім того, слід з’ясувати, коли (можливо, у воєнний період?) та з якою метою було здійснено переліт з «друзями».

Заступник керівника Офісу Президента Смирнов: чи є зв’язок з криміналітетом та корупція? 

Заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов вже потрапляв у скандали, пов’язані з корупцією. Інформаційне агентство «Антикорупційна правозахисна рада» провела власне журналістське розслідування про ймовірне отримання Смирновим незаконним доходів. За зібраними матеріалами, які були передані до Генеральної прокуратури, відкрили кримінальне провадження.

А тепер стало відомо про можливий зв’язок Смирнова з кримінальним світом.

Серед «друзів» Смирнова, які мають можливий зв’язок з організованими злочинними угрупуваннями, з’явилися наступні особи (інформація взята з відкритих джерел, посилання надаються):

Олександр Черепинський

У відкритих джерелах його називають контрабандистом «Черепом». Вказують, що він курирував харківську організацію «Оплот» та фінансував рух «Антимайдан». Але, побачивши безперспективність попередніх політичних проєктів, зрозумів, що краще «дружити» з новою владою, бути «патріотом». При цьому його звинувачують в зв’язках з ФСБ. Не дивлячись на те, що його внесли Указом Президента до санкційних списків, добре відчуває себе в компанії Андрія Смирнова.

Сеяр Куршутов

У відкритих джерелах його називають «королем контрабанди». Як і у випадку з Олександром Черепинсьским, змінив проросійські погляди на яскравий патріотизм. Прославився тим, що оголосив нагороду за скандально відомого колишнього кримського прокурора Поклонську. За відкритими даними, контролює схеми розкрадання на митниці.

Василь Астіон

Василь Астіон зробив кар’єру в Дніпрі, він є головою компанії Dnipro Agro Group, був помічником міського голови Бориса Філатова. Вказують на його зв’язки з депутатом від ОПЗЖ Михайлом Кошляком (є його родичем), якого називають кримінальним авторитетом.

Звісно, така «дружба» заступника керівника Офісу Президента Андрія Смирнова з людьми, які, можливо, мають причетність до організованої злочинності та контрабанди, викликає закономірну підозру. Але було встановлено, що в НАБУ відомо про цю «дружбу», проте відповідні дані не внесені до ЄРДР. Саме тому громадська організація «Антикорупційна правозахисна рада» звернулася до суду, та суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова.

Олександр Черепинський

Олександр Черепинський

Сеяр Куршутов

Сеяр Куршутов

Василь Астіон

Василь Астіон

Суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова: подробиці справи

До Вищого антикорупційного суду надійшла скарга голови Інформаційного агентства громадської організації «Антикорупційна правозахисна рада» Олександра Снісара на бездіяльність уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Скарга обґрунтована тим, що 03.03.2023 ІА «Антикорупційна правозахисна рада» направила до НАБУ заяву про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-2 КК (мова йдеться про складання та видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, у даному випадку цікавить відповідність декларації доходів Смирнова реальному матеріальному стану).

Проте уповноважені особи НАБУ не виконали вимоги ст. 214 КПУ та не внесли до ЄРДР відомості про вказані кримінальні правопорушення.

Зі змісту заяви ІА «Антикорупційна правозахисна рада» вбачається, що в засобах масової інформації були опубліковані матеріали, що заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов здійснював закордонні поїздки за рахунок інших осіб, зокрема авіаперельоти до країн Північної Македонії та Греції за рахунок бізнесмена Олександра Черепинського. Проте відповідні відомості не були внесені до щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  • Суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова
  • Суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова
  • Суд зобов’язав НАБУ перевірити Смирнова

Скаргу голови ІА «Антикорупційна правозахисна рада» Олександра Снісара було розглянуто в суді. Суд зобов’язав уповноважену особу Національного антикорупційного бюро внести до ЄРДР відомості за заявою нашої організації.

Зі свого боку ми продовжуємо тримати ситуацію під контролем.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, що в Новомосковську, ймовірно, діє «квартирна мафія», яка організована народними обранцями.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.