У Дніпропетровській області зростає кількість випадків, коли шляхом незаконних рішень місцевих рад привласнюють землю державної форми власності.

У селищі Солоне, ймовірно, провернули подібну махінацію – захопили одразу ліс та заповідник, прокуратура звернулася до суду.

Нещодавно ми писали, як на Дніпропетровщині ліси захоплюють, ніби це не ліс, а безкоштовний склад дров. Слідкуйте за оновленнями, бо ця лісова драма тільки набирає обертів!

Ще недавно ми розповідали, як у Божедарівській селищній раді роздали землі заповідного фонду (ПЗФ) чорним лісорубам нібито під городи та кукурудзу. Це, м’яко кажучи, як віддати національний парк під шашличну – порушення закону на всю котушку! Ми копаємо далі, вже назбирали трохи паперів, зокрема від Державної екологічної інспекції Придніпровського округу. Ті молодці, поділилися інформацією без зайвих «ой, ми заняті». А от Божедарівська рада грає в мовчанку – мабуть, думають, що ми втомимося стукати в їхні двері. Ігнор рівня «прочитано, але не відповім»!

Тепер селище Солоне: згідно матеріалів Західної окружною прокуратури Дніпра захопили одразу ліс та заповідник. Бінго!

У селах або селищах сильно не заробиш на завищені цін. Тут не підстригають два кущі за 4 мільйони або не ліквідують неіснуючі стихійні сміттєзвалища за 300 мільйонів, як, наприклад, в обласному центрі. Залишається земля.

Згідно з реформою, ділянки мають перейти у власність громад, на території яких вони розташовані, але з обмеженнями: це не стосується земель державної власності, таких як ліси чи заповідники (ПЗФ). Однак посадовці часто ігнорують ці обмеження. Вони захоплюють заповідний фонд і ліси, а потім передають їх за «винагороду» як с/г землі.

Так що там сталося в селищі Солене?

Земельна драма в Дніпрі: прокуратура проти селищної ради

У Дніпропетровській області розпочався серіал навколо земельної ділянки розміром майже 9 гектарів. Західна окружна прокуратура Дніпра подала до суду на Солонянську селищну раду, щоб забрати у них цю землю. Мовляв, рада незаконно прибрала до рук ліс, який належить державі, і ще й записала його як свій в земельному кадастрі.

Йдеться про ділянку площею 8,9649 га (кадастровий номер 1225081000:02:002:0123). У 2021 році Солонянська рада офіційно зареєструвала її як свою власність. Але прокуратура каже: «Стоп, це не ваше!» Вони стверджують, що це лісова земля, яка належить державі, і її не можна просто так передати в комунальну власність. До того ж, ця ділянка частково лежить в межах регіонального парку «Дніпровські пороги» – це заповідна зона, де навіть пікнік без дозволу не влаштуєш!

Прокуратура вимагає скасувати реєстрацію права власності ради на цю землю.

Крім прокуратури та селищної ради, у справі є ще один учасник – філія «Східний лісовий офіс» підприємства «Ліси України». Вони на боці прокуратури і кажуть: «Ця земля – наш ліс!» За їхніми даними, ділянка розташована в Микільському лісництві, вкрита деревами і є частиною державного лісового фонду. Більше того, її офіційно охороняє «Дніпровське лісове господарство» з 2022 року. «Ліси України» додають, що землю незаконно записали як сільськогосподарську, а потім передали раді без дозволу Кабміну. А без Кабміну, друзі, такі справи не робляться – це вам не город переорати!

Коротко: землю не можна було переводити в комунальну власність без згоди «Лісів України» і без рішення уряду. Це якби ви захотіли продати сусідський будинок, не спитавши власника. Плюс, ділянка частково належить до заповідного парку, а з такими землями жарти погані.

Що в суді?

Засідання відбулося 25 березня 2025 року в Господарському суді Дніпра під керівництвом судді Ніколенка М.О. Але, о сюрприз, на нього прийшов тільки прокурор А. Камлер! Представники селищної ради вирішили, мабуть, що суд – це не їхня вечірка, і не з’явилися. Через це нічого толком не вирішили, і засідання перенесли на 22 квітня 2025 року. Суд ще й попередив: не приходите – буде штраф, від 1 до 10 прожиткових мінімумів. Тож, Солонянська раду, краще беріть квитки на наступне шоу!

Ця справа – як серія «Хто кому ліс?» між державою і місцевою владою. Прокуратура і «Ліси України» хочуть повернути ділянку державі, бо це ліс і заповідна зона. Селищна рада поки мовчить, але їхня неявка виглядає як «ой, ми заблукали в тому лісі». Якщо суд визнає, що земля була незаконно передана, це може стати прикладом для подібних справ. А таких земельних «мильних опер» в Україні вистачає!

Наступний епізод – 22 квітня. Чекаємо, чи з’явиться Солонянська рада, чи знову скажуть, що в них «трава сама себе не покосить».

Нагадуємо, раніше ми писали, що підставна особа фірми, яка в змові з посадовцями Дніпровської міськради причетна до розкрадання коштів на ремонтах шкіл, «чухнула» за кордон, тепер її шукають «з ліхтарями на тому світі».

АПР-новини


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.