ЕКСКЛЮЗИВНІ ПОДРОБИЦІ ВІД ІА «АНТИКОРУПЦІЙНА ПРАВОЗАХИСНА РАДА»

Шахрайський колл-центр у Кам’янському ошукував латишів, але в результаті спецоперації затримано учасників злочинного угрупування.

За процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури проводиться досудове розслідування щодо телефонних шахраїв, які привласнювали кошти громадян держав ЄС.

Дніпропетровська обласна прокуратура повідомила 08.08.2023 про припинення діяльності шахрайського колл-центру в Кам’янському та затримання його «співробітників».

Інформаційне агентство «Антикорупційна правозахисна рада» в результаті власного розслідування отримала подробиці про це з власних конференційних джерел.

Шахрайський колл-центр у Кам’янскому ошукував латишівШахрайські колл-центри Дніпра та Кам’янського ошукують на мільйони українців та іноземних громадян

Шахрайські колл-центри є, як кажуть в соціальних мережах, трендом, особливо під час воєнного стану. Дніпро є «столицею» таких центрів, дніпровські шахраї «кидають на гроші» тисячі людей щоденно.

Правоохоронці ведуть боротьбу з такими злочинними угрупуваннями. Так, 07.08.2023 з’явилась інформація про викриття мережі колл-центрів у Дніпрі та Кривому Розі. У ній працювало понад 400 осіб. Вилучено 350 одиниць комп’ютерної техніки, за допомогою яких ошукували громадян.

Народний депутат Олександр Куницький, який очолив тимчасову слідчу комісію, що розслідує незаконну діяльність колл-центрів, вказує на велику кількість таких угрупувань в Україні:

«На жаль, в Україні існує велика кількість колл-центрів з «розводу» людей на гроші. Їх кількість під час війни почала стрімко зростати. З початку роботи ТСК стало відомо про понад 1500 таких «офісів», які спеціалізуються на обмані та зловживанні довірою населення. Причому це не одна розгалужена організація з єдиними лідерами. СТОЛИЦЕЮ «ТЕЛЕФОННОГО ШАХРАЙСТВА» Є ДНІПРО, проте велика кількість колл-центрів сконцентрована в Києві. ТСК, напевно, стане першим державним органом, який намагається порахувати цифру наявних офісних шахраїв та суму збитків, завдану громадянам».

Шахрайський колл-центр у Кам’янскому ошукував латишів
Шахрайський колл-центр у Кам’янскому ошукував латишів
Шахрайський колл-центр у Кам’янскому ошукував латишів
Шахрайський колл-центр у Кам’янскому ошукував латишів

Депутат підкреслює, що ці колл-центри ошукують не тільки українців, але й іноземних громадян:

«Жертвами фінансових аферистів стають люди не тільки з усіх куточків України, а й навіть ті, хто проживає в інших країнах світу. Відомі випадки ошуканих українських переселенців у Польщі, громадян Ізраїлю та країн ЄС і навіть США. Шахраї телефонують всюди, де мають свої напрацьовані бази».

У нас вийшла стаття про шахрайські колл-центри Дніпра та про колл-центр, що заволодів грошима, які збирали на лікування військових.

Що офіційно повідомила Дніпропетровська обласна прокуратура про шахрайський колл-центр у Кам’янському, який ошукував латишів?

Шахрайський колл-центр у Кам’янскому ошукував латишівПресслужба  Дніпропетровської обласної прокуратури інформує, що  завдяки злагодженим діям спільної слідчої групи (JIT), до якої увійшли правоохоронці України та Латвії, у березні цього року було проведено ряд слідчих дій та затримано 10 учасників злочинної організації, які ошукували громадян держав Європейського Союзу за допомогою функціонування мережі «сall-центрів» на території м. Кам’янське.

«Працівники» центрів, представляючись співробітниками правоохоронних органів та іноземних банківських установ, вводили потерпілих в оману та дізнавались конфіденційні дані їхніх банківських рахунків.

Встановлено 14 потерпілих, яким заподіяно майнову шкоду на загальну суму майже 2 млн грн. Всі потерпілі є громадянами Латвії.

Наразі в ході другого етапу спецоперації в Дніпрі затримано та повідомлено про підозру ще п’ятьом співучасникам вказаної організації за фактом шахрайства у великих розмірах (ч. 4 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 КК України).

Проведено ряд обшуків за місцями мешкання та  у транспортних засобах підозрюваних. Вилучено  автомобілі, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, грошові кошти та зброю. Загальна вартість вилученого – понад 11 млн грн.

Розслідування ІА «Антикорупційна правозахисна рада»: ПОДРОБИЦІ ПРО ШАХРАЙСЬКИЙ КОЛЛ-ЦЕНТР У КАМ’ЯНСКОМУ, ЯКИЙ ОШУКУВАВ ЛАТИШІВ

Ми провели журналістське розслідування та отримали з власних джерел подробиці про діяльність та затримання телефонних шахраїв.

Нам вдалося з’ясувати наступне:

– злочинне угрупування шахраїв було створено на етнічній основі, до нього увійшли «представники кавказьких національностей» (раніше ми писали про вбивство Мамедова, який був причетний до колл-центрів у Дніпрі). До речі, один із учасників вказаного угрупування також має прізвище Мамедов;

– угрупування було організоване в 2022 році, мало чітку структуру та ієрархію з виконанням ролей;

– у шахрайському колл-центрі працювали здебільшого молоді люди 18-24 років;

координатору шахрайського колл-центру 23 роки;

Шахрайський колл-центр у Кам’янскому ошукував латишів– найстаршому за віком члену організації 33 роки, він здійснював контроль над «роботою» «співробітників», у разі невдоволення бив їх;

– за неперевіреною інформацією шахрайський колл-центр пов’язаний з одним кримінальним авторитетом у Дніпрі;

– шахраї використовували обладнання, яке змінювали номери, з яких вони телефонували;

– шахраї представлялись працівниками банків або ж співробітниками правоохоронних органів;

– вони заздалегідь збирали інформацію про жертв (дата народження, адреса проживання, банки, клієнтами яких вони є, тощо), у телефонній розмові оголошували її, щоб переконати в тому, що дійсно є офіційними особами, а не шахраями;

– шахраї шляхом маніпулювання отримували від жертв індивідуальні данні їхніх рахунків або ж паролі для інтернет-банкінгу, а потім здійснювали переказ коштів;

– вони ошукали громадян Латвійської Республіка майже на 40 тисяч євро;

– за адресами «офісів» шахраїв та адресами проживання проведені десятки обшуків.

Шахрайський колл-центр у Кам’янському ошукував латишів, наразі за процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури проводиться досудове розслідування його діяльності. Зібрана велика кількість доказів, включаючи аудіо та відеозаписи.

Офіс Генерального прокурора України разом з Генеральною прокуратурою Латвійської Республіки створив спільну слідчу групу з приводу цієї справи.

Увага!

Останнім часом, коли посилилась боротьба з шахрайськими колл-центрами, останні змінили тактику: відтепер деякі з них не орендують приміщення для офісів, а знаходять приватні будинки чи квартири.

Якщо вам відомо про такі колл-центри, звертайтесь до ГО «Антикорупційна правозахисна рада» чи правоохоронних органів.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, що Новомосковська міськрада виділила з бюджету понад 1,5 млн грн на приватну газету «Новомосковська правда».


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.