Шахрайські call-центри здійснюють діяльність в м Дніпро і на території всієї України.

Жертвами аферистів стають люди з усіх куточків світу. Понад мільйон ошуканих людей ніколи не зможуть повернути свої гроші. Причиною цього – шахрайські call-центри, які розташувалися по всій Україні.

Напевно, у кожного з нас є багатий знайомий, який на абстрактній роботі в офісі отримує значну зарплату. На питання про діяльність, така людина, швидше за все, почне в загальних словах розповідати, що займається фінансами, біржою, брокерства або ще чимось незрозумілим для вас. Саме про функції та завдання на робочому місці, він навряд чи поділиться. Впізнали мутного персонажа зі свого оточення? Будьте обережні, ймовірно, ця особистість не має ні честі, ні совісті та заради грошей піде на все.

Журналісти ІА ГО «Антикорупційна правозахисна рада» продовжують боротися з аферистами. На території України не перший рік здійснюють свою незаконну діяльність шахрайські call- центри. Більше тисячі офісів спеціалізуються на обмані населення по всьому світу! Так, наприклад, жителя Німеччини, аферистка розкрутила на 169 тисяч євро. Громадянка Російської Федерації, намагаючись, шляхом інвестування, заробити на лікування свого сина від раку, залишилася без грошей. Своїх співвітчизників злочинці теж не шкодують. Тисячі українців, піддавшись на психологічні прийоми, позбулися своїх коштів, а то і зовсім залізли в кредити. Що відбувається потім з ошуканими людьми, аферистів не цікавить. Цілком ймовірно, що їх шахрайські схеми багатьох жертв довели до банкрутства, руйнування сім’ї та навіть суїциду.

Таких випадків дуже багато, щоб все залишати як є. Чим частіше аферисти безкарно набивають свої кишені чужими грошима, тим більш витонченими і жорстокими стають їхні методи. Нам вдалося залучити до відповідальності понад тридцять офісів. В ході слідчих заходів, були проведені обшуки, вилучено техніку і затримані підозрювані шахраї. Ми з’ясували, що найбільш популярні методи, коли шахрайські call-центри організовують дзвінок, нібито, «працівника банку» і / або «представника фінансової біржі».

У першому випадку база передбачуваних жертв складається з ПІБ, міста проживання та номера картки людини.

В основному це громадяни України і Росії. Всі дані купуються через своїх людей в darknet. З обладнання у шахрая кілька програм, одна для підробки номера телефону під офіційний номер банку. Інша для контролю вашого екрану, це особливо важливо, коли ви входите в свій персональний кабінет, почувши про проблеми. Щоб у жертви не було часу подумати, «співробітник банку» наполягає на швидкому вирішенні питання і стверджує, що з карти в даний момент відбуваються фінансові операції в іншому місті. Мета, ввести вас в стан стресу і дізнатися ваші платіжні дані. Якщо жертва не називає їх самостійно, її переконують, що для збереження коштів, необхідно підключити певну програму і зайти в мобільний банк, далі справа техніки. Або шахраї самі знімуть гроші, або переконають перевести їх на резервний рахунок. У будь-якому випадку, втрачені кошти повернути не вийде.

Друга схема має на увазі під собою обман колишніх і теперішніх відвідувачів інвестиційних сайтів.

Через рекламу в соціальних мережах або через вже наявний список інвесторів, знаходяться бажаючі заробити на акціях і криптовалюті. Їм розповідають про неймовірно вигідне вкладення в фінансову біржу. Шахрай з інвестором укладають договір, виглядає все досить прозоро і законно. Далі, на екрані клієнта з’являється підроблена сторінка, де «брокер» сам зображує підняття тих чи інших акцій, малює потік прибутку і т.д. Жертва вносить гроші на персональний рахунок і, звичайно ж, бачить його баланс. Якщо ви вже попалися на гачок шахраїв, вас так просто не відпустять. На кожному з етапів взаємодії з вашим фінансовим помічником, у вас спробують витягнути все більше і більше коштів. На початку, дозволять вивести деяку суму, потім запропонують заробити ще більше.

Шахрай з натхненням буде розповідати про прорив на біржі, наповнюючи свою розповідь безліччю незрозумілих економічних термінів. Далі, з метою, нібито, убезпечити виграш, клієнта просять оплатити страховку. Якщо інвестор більше не бажає вкладати, йому пояснюють, що весь прибуток у валюті і для виведення необхідно внести деяку суму національної грошової одиниці. Після, жертва в своєму електронному кабінеті спостерігає різке падіння ставок і втрату коштів на рахунку. Спираючись на страховку, вчасно підключається і відділ підтримки клієнтів і навіть юристи, які, нібито, допоможуть повернути гроші, за невеликий гонорар. Всі дії фіктивні і націлені лише на отримання ваших грошей.

На жаль, навіть вивчивши все докладно, не всі злочинні схеми можливо довести. Вкрадені гроші потрапляють на закордонні рахунки, офшори і проходять довгий шлях через десятки платіжних систем і підставних фірм.

Це черговий раз доводить те, що дана проблема всесвітня і вирішити її силами однієї держави практично неможливо.

ІА ГО «Антикорупційна правозахисна рада» робить все можливе, щоб мінімізувати злочинну діяльність на території Дніпра і області. Силами ЗМІ намагаємося донести до громадян інформацію про ризики, які може нести в собі один телефонний дзвінок. Якщо вам дзвонить співробітник банку і наполягає на негайному вирішенні питання, повірте, краще закінчити розмову і передзвонити в банк. Навіть, при реальних проблемах, краще витратити кілька секунд, ніж кілька тисяч. Також, рекомендуємо, при здійсненні підозрілих фінансових операцій або якщо вам вже відомо про випадок шахрайства, звертатися до наших юристів.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.