Виявилось, що ТОВ «Будінвест Інжиніринг», посилаючись на війну, не виконало зобов’язання щодо ремонту доріг та убезпечило себе шляхом додаткових угод

Розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини? Прокуратура намагалась через суд повернути гроші, але суд відмовив, бо форс-мажор – війна.

Розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини?
Розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини?
Розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини?
Розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини?

У суді погодились, що ці додаткові угоди сумнівні. Дороги не відремонтували, але отримали аванс – також непотребство. Але ж війна, тому працюйте.

Мова йде про наступні дороги:

«Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0040410 Дніпро – Магдалинівка – Котовка Магдалинівського районі Дніпропетровської області»;

«Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0041710/Солоне-Лошкарівка/ – Широке -/Р-73 км 0+000 – км 17+483 Солонянського району Дніпропетровської області».

За ТОВ «Будінвест Інжиніринг» стоять брати Дубинські та колишній керівник Дніпропетровської ОДА Резніченко.

Координатором їхніх проєктів є Юрій Голик. Це той самий, кого на Дніпропетровщині оформили як водія ансамблю «Пісні, створені в АТО», що дало йому право виїжджати за кордон під час воєнного стану.

Перед війною досвід «освоєння» бюджету Дніпропетровщини перейняли в Києві, саме з цього й народився проєкт «Велике будівництво», який в народі перейменували на «крадівництво.

У Дніпропетровській області під час воєнного стану витратили на дороги більше, ніж у п’яти прифронтових областях – Київській, Одеській, Харківській, Чернігівській та Миколаївській (сума наближається до 3 мільярдів гривень).

Але з ремонтом негаразд, кошти пилять, а суд каже: негаразд, бо війна, розумієте?

І в ТОВ «Будінвест Інжиніринг»: так, не зробили дороги, війна ж, Путін «НЛО», ла-ла-ла-ла, але нам потрібно більше грошей, ще дайте, ще.

І їм дають.

Як дають і багатьом компаніям з очевидною кримінальною складовою, на що вказували прямо аудитори. Можна припустити, що такі компанії на коні через корупцію.

Що це за поважні особи – брати Дубинські, Резніченко – ми вже писали в статті про ремонт дороги Солоне-Лошкарівка-Широке. А Голик навіть фігурував як великий захисник поета Тараса Григоровича Шевченко (або ж ймовірних корупційних, але дуже патріотичних закупівель «Кобзаря» за вартістю золота).

До речі, ці ж поважні особи причетні до ТОВ «Автомагістраль-2016», яке пилило бюджет на славетній бруківці за 100 мільйонів.

Окрім цього, їхні фірми постійно отримують кошти з бюджету за різні послуги, наприклад, вивіз сміття, на якому також непогано «шинкують капусту».

Розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини? Або ж просто вирішують технічні проблеми, а так усе гаразд?

Тут Гуфман міг би викрикнути: «А мене за що?»

Ми вже писали про те, що фірми, пов’язані з Гуфманом, набрались тендерів на ремонт, сума яких перевищує мільярди.

Так, у рамках проєкту «Велике будівництво», виділили на реконструкцію спортивного палацу «Метеор» 1 365 428 250 гривень фірмі Гуфмана. Але в прокуратурі заявили: «Безпідставно посилаючись на введення в державі воєнного стану, товариство не мало наміру виконати роботи у встановлений договором строк, а його метою було лише утримання бюджетних коштів».

Також фірми Гуфмана повинні були виконати ремонт пологового будинку №1 (колишня вулиця Леніна, 2). Але знову ж воєнний стан, гроші взяли, а реконструкцію не провели.

Був суд і за першим випадком, і за другим, і суд зобов’язав повернути бюджетні кошти.

Але там, де Гуфмана так грубо посунули, не спрацювало відносно поважних осіб, що стоять за «Великим крадівництво».

Тут Гуфману варто було б викрикнути: «А мене за що?»

Розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини – справа свята?

Так, чіпати Дубинських, Резніченка ніхто не хоче. І навіть анахорет Голик, який подався у водії ансамблю пісні, також не існує для правосуддя. Інакше кажучи, «голяк» із Голиком.

13.12.2023 року Господарський суд виніс Рішення відносно ремонту дороги Солоне-Лошкарівка-Широке.

Прокуратура подала позов, в якому просила визнати недійсними додаткові угоди та стягнути штрафні санкції.

Про цю справу в нас вийшла стаття ще під час того, коли судове рішення не було винесено.

Але якщо коротко: Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації уклав договір із ТОВ «Будінвест Інжиніринг» на суму 200 000 000 грн. Треба було відремонтувати вказану дорогу.

Відповідачу перерахували попередню оплату за договором у розмірі 8 470 000,00 грн.

В подальшому між сторонами було укладені дві додаткові угоди, якими змінено порядок здійснення оплати та строки виконання робіт. Прокурор зазначає, що це порушує законодавство, тому вказані додаткові угоди підлягають визнанню недійсними в судовому порядку.

Крім того, прокурор попросив стягнути інфляційні витрати, 3% річних та пеню, оскільки ТОВ «Будінвест Інжиніринг» прострочило виконання зобов`язань за договором.

ТОВ «Будінвест Інжиніринг» послалось на введення воєнного стану – а це «форс-мажор».

Суд вирішив стягнути з товариства не всю суму, яку вимагав прокурор, а саме 1 мільйон 76 тисяч, а лише частину – 229 409,95 грн пені, 56 389,32 грн процентів річних, 561 127,84 грн інфляційних втрат.

А ось додаткові угоди відмінені не були, окрім пункту 1.1., що стосується використання підрядником одержаної попередньої плати.

Але на тлі цього цікавим є другий суд.

31.01.2024 року Господарський суд Дніпропетровської області виніс Рішення відносно ремонту дороги Дніпро-Магдалинівка-Котовка.

І знову мова йде про визнання недійсними додаткових угод, а також стягнення коштів, а саме інфляційних втрат в сумі 6 261 848,78 грн, трьох відсотків річних в сумі 629 270,80 грн, а також пені в сумі 5 120 153,82 грн, що разом становить 12 011 273,40 грн.

Додаткові угоди не сподобались прокуратурі ось чому, цитуємо: «Внесено зміни до істотних умов договору щодо продовження використання Генеральним підрядником сум попередньої оплати за відсутності документально підтверджених обставин, які б свідчили про неможливість своєчасного виконання зобов`язань за договором».

І знову ТОВ «Будінвест Інжиніринг» виступило з аргументом: так, не виконали грошові зобов’язання, так війна ж!

І знову суд прийняв цей аргумент.

Вимогу стягнути гроші не задовольнив, але ось додаткові угоди відмінив. Тут є певна нелогічність, проте суд вирішив так, і, як кажуть, робіть з цим, що хочете.

А що ми маємо урешті-решт?

Здавалося б, вимоги позовних заяв прокуратури задоволені. Але задоволені частково. А ТОВ «Будінвест Інжиніринг», якщо не рахувати стягненої суми в розмірі менше мільйона, залишається на коні. У них все добре.

А якщо дороги не відремонтували, то це не вони «погані танцюристи», це війна не дає. А може свідомо не ремонтують, і відбувається розкрадання бюджету на ремонті доріг Дніпропетровщини?

Нагадуємо, раніше ми писали про незаконні мафи на Західному в Дніпрі.  


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.