Тривають спроби прокуратури в суді повернути землі, які, як в ній стверджують, були захоплені шляхом підробки документів.

Мова про сумнівне ТОВ «Пшеничний горизонт», яке фігурує в кримінальних провадженнях, і тепер знову випадок захоплення землі.

За землю йдеться боротьба в Дніпропетровській області, особливо під час воєнного стану, коли рейдери сподіваються, що за допомогою війни та її наслідків зможуть уникнути відповідальності та залишать за собою землі, які незаконно привласнили.

Окрему проблему становлять посадовці сіл та селищ, які мають єдиний спосіб нажитись – це шляхом корупції роздати землі або ж сприяти рейдерам. Як приклад – Могилів, де не вщухають пристрасті по землі. Або ж Глеюватська сільрада, де ділянки буквально роздають «своїм» та кумам. Також згадуються землі агрофірми «Наукова», де, ймовірно, рейдерам допомагають посадовці місцевих рад, зокрема Миколаївської.

Ведеться боротьба й за землі заказників, наприклад, «Приорільський». В умовах екологічної катастрофи, яку переживає Дніпропетровська область (регіон із найгіршими екологічними показниками), заказники знищуються, а рейдери хвилями намагаються розтягнути їхні землі.

Також відбувається активне захоплення ділянок навчальних закладів.

Про масштабне захоплення землі (понад 3500 га) ми нещодавно інформували – на Дніпропетровщині є угрупування, яке, як припускає досудове розслідування, стоїть за рейдерськими фірмами, серед яких ТОВ «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО», ПП «КРЕДО», ТОВ «ГВІДОС ПЛЮС» (посилання на аналітичну систему YouControl).

Безпосередньо з діяльністю цих фірм пов’язане ТОВ «Пшеничний горизонт», яке за даними YouControl очолює ФІЛАТОВ ВАЛЕРІЙ ОЛЕГОВИЧ – особа, про яку можна сказати: ніхто, ніяк і ніде. Справжні рейдери керівниками своїх фірм зробили або ж неіснуючих осіб, або ж «фунтів».

Відомо, що в 2019 році ТОВ «Пшеничний горизонт» було зареєстровано відомим нотаріусом Павловою (Андрєєвою) Г.О, яка причетна до великої кількості рейдерських захоплень – не тільки землі, але й, наприклад, ринків у Дніпрі. Про неї ми детально писали раніше. Окрім «Пшеничного горизонту» також вона працювала з багатьма іншими фірмами, які активно привласнювали землю шляхом підробки документів. Саме так і діє «Пшеничний горизонт» – документи банально підроблюються, про що ми раніше писали.

До цих пір Дніпропетровська обласна прокуратура намагається повернути землі Дніпропетровщини, але варто побороти одного рейдера, як на його місці з’являється інший. Чому так? По-перше, корупція, яка робить деяких суддів та правоохоронців «гуманними», по-друге, рейдерам вдається через прогалини в законодавстві легко уникати кримінальної відповідальності. РейдерИ досхочу!

ТОВ «Пшеничний горизонт» – і знову захоплення землі. Принаймні так стверджують в прокуратурі.

Так що там знову з «Пшеничним горизонтом»?

18.07.2024 р. відбулося засідання Господарського суду Дніпропетровської області.«Пшеничний горизонт»: знову захоплення землі?

Заступник керівника Дніпропетровської обласної прокуратури звернувся з позовом, в якому просить:

– скасувати державну реєстрацію права оренди земельної ділянки площею 76,7205 га, кадастровий номер 1222381100:05:001:1165, що розташована на території Личківської сільської ради Новомосковського району, проведену за ТОВ «Пшеничний горизонт» на підставі рішення державного реєстратора виконавчого комітету Межиріцької сільської ради Павлоградського району Зайцева А.В. № 62020757 від 03.12.2021 (номер запису про право 45425894);

– зобов`язати ТОВ «Пшеничний горизонт» повернути Личківській сільській раді земельну ділянку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Головним управлінням Держгеокадастру в Дніпропетровській області жодних дозвільних документів на користь ТОВ «Пшеничний горизонт» не приймалось, наказ про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки в оренду відсутній, акт приймання-передачі земельної ділянки не підписувався, договір оренди земельної ділянки не укладався, а довіреність на його укладання не видавалась.

Підготовче засідання перенесли, рішення буде прийматись в майбутньому.

Але навіть якщо землю повернуть, хто дає гарантію, що «Пшеничний горизонт» не випливе знову, а захоплення землі припиняться?

Кримінальна справа: захоплення землі на 1,05 млрд грн

Але є надія – кримінальне провадження №42022040000000240 від 27.07.2022.

Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «Пшеничний горизонт» (ЄДРПОУ 43060670), ТОВ «Соняшниковий рай» (ЄДРПОУ 43060890), ТОВ «Агро-мен» (ЄДРПОУ 43060749) та ТОВ «Віпсгагро» (ЭДРПОУ 42925317) на підставі підроблених договорів оренди та суборенди, рішень органів місцевого самоврядування та наказів ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області заволоділи 6 земельними ділянками сільськогосподарського призначення на території Дніпропетровської області площею 1,1 тис. га, вартість яких становить 1,05 млрд грн.

І що цікаво. З’ясувалось, що вказаними юридичними особами фактично господарська діяльність не здійснюється, податкова звітність не надається, за юридичними адресами вони не знаходяться, поштова кореспонденція не отримується.

«Фунти» або ж неіснуючі керівники. І дійсно, правоохоронці встановили: внесли під час реєстрації завідомо неправдиві відомості про осіб.

А ще, як встановили в СБУ, наші герої причетні до шахрайської схеми під час закупівлі сільгосппродукції в представників аграрного сектору.

Так, керівник одного з елеваторів Дніпропетровської області за вказівкою керівника ТОВ «Виробнича компанія «Золотий дракон» (посилання на YouControl) під час розрахунку за аграрну продукцію значно занижує її вартість шляхом фальсифікації результатів лабораторних досліджень, а саме класності та вологості. У подальшому соняшник обробляється та у вигляді соняшникової олії реалізуються за кордон.

А для прикриття існує ТОВ «Софіївка-Агро», яке нібито користується земельними ділянками площею 240 га. На нього офіційно не зареєстровано будь-якої сільгосптехніки, яка б використовувалась для посіву, обробки та збирання аграрної продукції. Проте в період 2022-2023 років вказане підприємство реалізувало соняшник на загальну суму понад 4 млн грн, покупець – ТОВ «Виробнича компанія «Золотий дракон».

З одного боку, захоплення землі, з іншого – шахрайські схеми. Щоб знову захоплення землі не відбулося, необхідно притягнути до відповідальності осіб, які насправді стоять за ТОВ «Пшеничний горизонт».

Сподіваємось, що правоохоронні органи зможуть довести до справедливого завершення це провадження.

Нагадуємо, раніше ми писали про корупційні тендери Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.