1,3 млрд гривень виділили на реконструкцію, але виконувати її не збирались, мовляв, заважає війна
Прокуратура звернулась до суду, щоб визнати договір про реконструкцію СП «Метеор» недійсним – з’ясувалося, що його взагалі не збирались ремонтувати.
І це не дивлячись на отримані з бюджету гроші.
У Дніпрі реалізуються проєкти забудови територій, що знаходяться в комунальній власності, реконструкції об’єктів. На це виділяються бюджетні кошти – мова йде навіть не про мільйони, а про мільярди гривень. Але при цьому ми стикаємось з порушеннями – ймовірним розкраданням бюджету, незаконним захопленням комунальної власності, землі. Реалізуються відомі схеми з фіктивними підприємствами, фіктивними конкурсами, сумнівними тендерами.
Одним з великих проєктів у Дніпрі є реконструкція спортивного комплексу «Метеор».
Але Дніпропетровська обласна прокуратура інформує: «Метеор», не дивлячись на отримані з бюджету гроші, не планували ремонтувати.
В прокуратурі зауважують: «Безпідставно посилаючись на введення в державі воєнного стану, товариство не мало наміру виконати роботи у встановлений договором строк, а його метою було лише утримання бюджетних коштів».
У 2019 році заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко реконструкцію спортивного палацу «Метеор» оцінював у 200-300 млн грн. Але через короткий час вартість раптово виросла майже до 1,4 млрд грн..
Будівельна компанія «Прем’єр Буд» виграла тендер, щоб отримати з місцевого (обласного бюджету) 1 365 428 250 гривень на реконструкцію спортивного палацу «Метеор», але вирішила не виконувати роботи, мовляв, коли закінчиться війна, тоді й повернемося до цього питання, а доки гроші (аванс) побудуть в нас. Орієнтовно роботи планували розпочати в 2024 році.
Прокуратурі вже вдалося повернути 28 млн грн., які були переказані в якості авансу.
Хто займався реконструкцією спортивного комплексу «Метеор»?
У 2021 році було оголошено тендер «Реконструкція універсального видовищно-спортивного палацу «Метеор» за адресою: вул. Макарова, 27-А, м. Дніпро».
В конкурсі прийняли участь дві організації:
– товариство з обмеженою відповідальністю «СК «Стройінвест»;
– товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Прем’єр Буд».
Останнє ТОВ стало переможцем.
Обидві дві організації не перший рік співпрацюють з місцевою владою та отримують бюджетні кошти за виконання робіт.
Зокрема, «Стройінвест» є постійним учасником тендерів в регіоні.
Засновником компанії є Лазарь Наталія Михайлівна, яка в минулому була директором ТОВ «БІГ СІТІ ГРУП».
З одного боку, у цієї компанії великий досвід роботи, з іншого – за нею тягнеться шлейф кримінальних проваджень. Про ймовірну незаконну діяльність писали в ЗМІ.
ТОВ «Стройінвест» пов’язують у відкритих джерелах з Геннадієм Корбаном.
Відносно організації були відкриті кримінальні провадження, ось деякі з них:
1) Справа 42020040000000178 від 27.03.2020, в якій йдеться про використання праці людей з реабілітаційних центрів. В Дніпрі та області релігійні організації створюють такі заклади для залежних людей (алкоголізм, наркоманія), але методи реабілітації є спірними.
Слідство вказує, що залежних людей незаконно примушували працювати на реконструкції «Стройінвесту»:
«Так, встановлено, що потерпілих, які проходили реабілітацію, упродовж 2020 року в супроводженні старших реабілітаційних центрів щоденно привозили працювати різноробочими на будівництві та реконструкції стадіону «Трудові резерви», що знаходиться за адресою: м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 29А.
У ході досудового розслідування на причетність до вчиненого злочину перевіряються посадові особи ТОВ «СК Стройінвест».
2) Справа 12019040000000056 від 24.01.2019. Мова йде про те, що службові особи ТОВ «СК «Стройінвест» вступили в змову з посадовцями Дніпровської міської ради з метою розкрадання бюджетних коштів. Це правоохоронці пояснювали так:
«Встановлено, що на теперішній час Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради та КП «СПОРТ-ІНВЕСТ» Дніпровської міської ради, яке підпорядковане Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, перераховано на рахунки ТОВ «СК СТРОЙІНВЕСТ» грошові кошти в загальній сумі 236 млн грн за виконані роботи.
Вказані грошові кошти акумулюються на поточних розрахункових рахунках ТОВ «СК СТРОЙІНВЕСТ», які в подальшому через фіктивні фірми конвертуються в готівку та розподіляються між учасниками злочинної схеми.
Крім того, вивчивши та проаналізувавши вартість та кількість будівельних матеріалів, об`ємів виконаних робіт, що закладені в технічній документації в додатку №1 до договору 1/2-18 та додатку №1 до договору №10/09-1 встановлено, що показники завищені майже в три рази. У загальну суму закладено відсоток (відкат), який готівкою повертається посадовим особам Дніпровської міської ради.
Тобто проведеним досудовим розслідуванням було встановлено, що службові особі Дніпропетровської міської ради за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «СК СТРОЙІНВЕСТ» заволоділи бюджетним коштами під час виконання будівельно-монтажних робіт по об`єкту «Реконструкція спортивного комплексу та будівель за адресою вул. Універсальна, 18А в м. Дніпрі», тим самим реалізували злочинну схему з виводу коштів з державного бюджету».
А ось кримінальна справа, в якій одночасно фігурують ТОВ «СК «Стройінвест» та ТОВ «Прем’єр Буд».
В ній вказано, що посадовці Дніпровської міськради, ймовірно, розкрадали бюджетні кошти на тендерах у змові зі службовими особами «Стройівесту» та «Прем’єр Буду»:
«Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи Дніпровської міської ради (Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради (40506232), Комунальне підприємство «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради (03341641), КП «Гідроспоруди» Дніпровської міської ради (23359086), КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міської ради (03341305), КП «Теплоенерго» Дніпровської міської ради (32688148), Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради (40506248), Департамент житлового господарства Дніпровської міської ради, КП «Благоустрій міста» Дніпровської міської ради (35609280) в період 2019-2020 років, порушуючи тендерну процедуру, здійснили тендерні закупівлі, переможцями яких стали ТОВ «Будівельна компанія «Прем`єр Буд» (код ЄДРПОУ 41537298), ТОВ «СК Стройінвест» (39086059), КП «Міськсвітло» Дніпровської міської ради (03341598) перерахували отримані на тендерні закупівлі кошти на ТОВ «Ренікс торг» (423733328) та іншим, з метою закупівлі товарів (послуг) у товариств з ознаками фіктивності, що призвело до ухилення від сплати податків на загальну суму понад 15 млрд грн, що є особливо великим розміром, з якими в подальшому здійснені фінансові операції з метою легалізації».
Не дивлячись на таку репутацію, вказані організації приймали участь в тендері на реконструкцію «Метеора», у результаті перемогло ТОВ «Прем’єр Буд».
А може краще було замість «не дивлячись на таку репутацію» написати: «виходячи з такої репутації»?
Дніпровська обласна прокуратура: в ТОВ «Прем’єр Буд» не планували ремонтувати спортивний палац «Метеор»
А що ми знаємо про ТОВ «Прем’єр Буд», яке стало переможцем тендеру на реконструкцію СП «Метеор»?
Що ми знаємо про людей, яким виділили майже півтора мільярда з бюджету?
Засновником є Проскуріна Олена Володимирівна.
Балотувалася на виборах до облради від партії ОПЗЖ.
Проскуріну у відкритих джерелах називають людиною Гуфмана, одного з лідерів «Партії регіонів», ОПЗЖ, який мав тісний зв’язок з Віктором Медведчуком.
Про те, що реконструкцією СП «Метеор» займаються люди Гуфмана, ми вже писали раніше.
Прокуратура: «Метеор» не планували ремонтувати. А що в договорі?
Департамент капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації уклав договір підряду № 415/11-21 від 30.11.2021 на суму 1 365 428 250 грн з ТОВ «Прем’єр Буд».
В договорі встановили строки – «Прем’єр Буд» повинен був завершити роботи до 30.12.2023.
Замовник 04.02.2022 перерахував на рахунок Генпідрядника в якості авансу 29 817 750 грн.
Але через рік з’ясувалося, що роботи з реконструкції спортивного палацу «Метеор» не виконувались – навіть не розробили проектно-кошторисну документацію.
При цьому Дніпропетровська обласна прокуратура наголошує: «Метеор» взагалі не планували ремонтувати пояснюючи це воєнним станом.
Насправді сторони договору не бажали завершити реконструкцію палацу до кінця 2023 року, а мали на меті створити «законні» підстави для користування бюджетними коштами, отриманими в якості авансу, скориставшись при цьому введенням на території держави воєнного стану.
Наразі понад 28 млн грн було повернуто до бюджету завдяки Дніпровській обласній прокуратурі.
В прокуратурі вказують, що в умовах воєнного стану випадки безпідставного користування суб’єктами господарювання бюджетними коштами, які отримані за договорами будівельних підрядів від Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА, є непоодинокими.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, як посадовці організовують злочинні угрупування («ОПГ»).
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.