Скандальна будівельна компанія «Стройінвест» не виконала будівництво басейну за 130 мільйонів гривень в Кривому Розі, прикриваючись воєнним станом

Проблемне будівництво басейну в Кривому Розі: аванс отримали, але будівництво не розпочали.

Мовляв, війна, не можемо здійснити в строки.

Тому почали укладати, додаткові угоди, змінюючи умови.

Але прокуратура вважає інакше: так, війна відноситься до обставин непереборної сили, але в даному випадку вона жодним чином не заважала здійснити закупівлю матеріалів, початкові будівельні роботи. Тому отримані гроші потрібно було реалізувати, але їх не реалізували.

БК «Стройінвест»: скандали, інтриги, розслідування

Проблемне будівництво басейну в Кривому Розі

Денис Островський

Будівельна компанія «Стройінвест» уже не перший рік перемагає в тендерних конкурсах у Дніпропетровській області, отримує сотні мільйонів із бюджету. Її пов’язують з колишнім губернатором Резніченком, братами Дубинськими, Корбаном та Філатовим – нібито ці особи були зацікавлені в ній з метою «освоєння» коштів платників податків. Ймовірно, компанія оформлена на «фунтів», оскільки реальну керівну роль в ній за даними відкритих джерел здійснював Денис Островський.

БК «Стройінвест» фігурувала в багатьох скандалах. Її звинувачували як і активісти, так і депутат Гео Лерос в ймовірному розкраданні бюджетних коштів.

Проблемне будівництво басейну в Кривому Розі

Тут міг би бути ваш басейн

Нещодавно ми публікували матеріали про те, що на реконструкцію спортивного комплексу «Метеор» виділили в рамках «Великого будівництва» 1,3 млрд грн, переможцем стала фірма, пов’язана з Гуфманом. Але ремонтувати не збирались, мовляв, війна, а гроші з бюджету отримали. У тендерному конкурсі на реконструкцію «Метеору» також приймав участь «Стройінвест». Ці дві фірми дуже схожі, вони тісно взаємодіють з першими посадовцями Дніпра, Дніпропетровщини та реалізують однакові схеми.

Проблемне будівництво басейну в Кривому Розі за 130 мільйонів гривень

Як і фірми Гуфмана, «Стройінвест» під час воєнного стану, отримуючи гроші на виконання будівельних робіт, не поспішає з їхнім виконанням, порушуючи строки, указані в договорах. Але лояльна влада, знаходячись, можна припустити, у долі, йде назустріч та укладає додаткові угоди, за якими змінюються умови замовлення.

Так, люди, ймовірно, Гуфмана взяли кошти на реконструкцію пологового будинку №1 у Дніпрі, але її не розпочали, прокуратура судиться, щоб запобігти розкрадання коштів та примусити виконати роботи.

А ось та ж сама ситуація з дорогами, які ремонтують за програмою «Велике будівництво» люди, ймовірно, Резніченка, Дубинських.

Проблемне будівництво басейну в Кривому Розі

Філатов та Островський

Але не відстає й будівельна компанія «Стройінвест» (тісні зв’язки з Корбаном, Філатовим, а також з Дубинськими за інформацією з відкритих джерел). Не Гуфманом єдиним живуть корупціонери.

17.08.2021 оголосили тендерний конкурс – проєкт нового будівництва басейну за адресою: вул. Олександра Поля, в районі буд. № 32, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область (ІD закупівлі: UA-2021-08-17-007845-а),очікуваною вартістю 131 533 604,40 грн.

До участі у тендері допущено 2 учасника: ТОВ «СК «Стройінвест» (ЄДРПОУ: 39086059) та ТОВ «БК Центрбуд» (ЄДРПОУ: 41208743).

За результатами проведених торгів переможцем визначено ТОВ «СК «Стройінвест» з ціновою пропозицією 130 095 590,40 грн.

А 21.09.2021 між Департаментом капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації (замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю «СК «Стройінвест» (генпідрядник) було укладено договір № 308/09-21.

Установили умови, права та обов’язки, строки робіт. Склали план фінансування будівництва. Перерахували аванс згодом.

Але вже 01.04.2022, посилаючись на воєнний стан, уклали додаткову угоду №5. За нею аванс (майже 9 мільйонів гривень) підрядник до кінця воєнного стану не зобов’язаний використати в строки. Хай буде, хай висить на рахунку.

З цього приводу прокуратура звернулась з позовом до суду. Як зазначає прокурор, додаткова угода № 5 не містить посилань на об`єктивні обставини та належні докази, які б свідчили про неможливість своєчасного виконання генеральним підрядником зобов`язань. Так, знаємо про воєнний стан, знаємо про нормативну базу, але не було ситуацій, які б призвело до істотної зміни умов договору. У зв`язку з цим вбачаються ознаки безпідставного користування ТОВ «СК «Стройінвест» бюджетними коштами у сумі 8 428 211,00 грн у період часу з 12.05.2022 по 07.08.2022, що очевидно свідчить про порушення майнових інтересів держави в бюджетній сфері.

Господарський суд визнав додаткову угоду №5 незаконною 23.10.23. На користь Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної призначив стягнути з БК «Стройінвест» 705 681,09 грн, з яких: 86 361,52 грн – пеня, 60 960,21 грн 3% річних, 558 359,36 грн – інфляційні втрати. Аванс повернули, хоча й невчасно.

Проте зараз судовий процес на стадій апеляції, і наші суди, як ви знаєте, можуть повернути в будь-яку сторону, причому не завжди спираючись на закон. Проблемне будівництво басейну в Кривому Розі може стати ще більш проблемним. Не для «них», а для звичайних людей – платників податків.

Ось так виник феномен, коли під час воєнного стану приватні фірми, які користувались заступництвом влади Дніпра та Дніпропетровської обласної адміністрації, почали махінації з коштами та договорами на роботи, прикриваючись війною. Їм війна вигідна.

Нагадуємо, раніше ми писали про захоплення землі ПТУ.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.