У Порт-сіті Єрмолаєва продають квартири, але чи будується цей об’єкт законно?

Порт-сіті: на порушення будівельних норм вказують в правоохоронних органах, для перевірки будуть залучені фахівці.

В мережі «Тік Ток» та її аналогах на Ютубі, у Фейсбуці дніпрянам пропонують переглянути відео про нібито дивовижні зміни міста Дніпро в період влади Філатова-Корбана. Як фон грає весела музика, яка налаштовує на оптимізм, й показують відомі новобудівлі.

Але будь-яка маніпуляція будується на тому, що людині показують частину, й цю частину видають за ціле. Нам показують новобудівлі, щоб викликати почуття: «Яка краса!» Мета полягає в тому, щоб цю гарну картинку видати за загальну ситуацію.

Звісно, такі відео виникають не просто так. Ботоферми, блогери на замовлення – це реалії сьогодення.

Але що стоїть за гарною картинкою?

Сформуємо нашу думку у вигляди запитань.

Можливо, за гарною картинкою стоїть не зовсім, м’яко кажучи, законний бізнес людей, які причетні до влади (Корбан, «великий будівельник» Єрмолаєв та інші)?

Можливо, новобудови зводять з порушенням будівельних норм, але за незаконним наказом певних осіб з міськради на це закривають очі відповідні органи, у тому числі й правоохоронці?

Можливо, житлові новобудови зводять на землі, яка має зовсім інше цільове призначення?

Можливо, грубо порушують містобудівні умови та обмеження?

Можливо, грубо порушуються норми пожежної безпеки?

Можливо, посадовці з Управління державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) Дніпровської міської ради, яке очолює пані Радич, знаходиться в змові зі злочинцями – посадовцями з міськради?

Можливо, будують в межах історичного ареалу?

Можливо, новобудівлі виходять за межі червоних ліній?

Можливо, якщо будує Єрмолаєв, то йому все дозволено?

Але це лише питання, а не твердження.

І на ці питання відповідають: все добре. Йдіть дивіться веселі ролики про відродження Дніпра.

Питання, питання, питання…

Так, ми, громадськість, ставимо лише питання, а не стверджуємо. Наприклад, ми спитали: чому ЖК «Аржанова» будують біля заправки, а також з іншими ймовірними порушеннями? Нам відповіла пані Радич: порушення відсутні.

І ми повірили.

Ми перевірили відстань до заправки – вона була менше 50 метрів, які повинні бути за будівельними нормами. А в ДАБК сказали: ні, вона становить 51 метр.

І ми повірили.

Раніше ми писали про бездіяльність міськради щодо незаконного будівництва в Дніпрі.

Але чому ми вирішили, що це бездіяльність? Можливо, це активна діяльність міськради щодо…

Будівництво в ДНУ та досудове розслідування

Незаконне будівництво в середмісті Дніпра, яке відмовився помічати фахівець з Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міськради. Так і написав: будівництво відсутнє. 

В ДАБК під керівництвом пані Радич нам кажуть: там, де ви знаходити порушення будівельних норм, цих порушень немає.

І ми віримо.

Ми повірили тоді, коли фахівець з ДАБК написав, що на місці перевірки в центрі міста відсутнє незаконне будівництво триповерхової споруди. Фахівець приїхав, встав біля відсутньої будівлі й в своєму висновку написав: будівля відсутня, будівництво не ведеться.

Ми повірили й в інших випадках.

Вірять й правоохоронці, на звернення громадян вони звичайно реагують так: немає підстав відкривати кримінальне провадження.

І ми віримо правоохоронцям.

Тому ідемо переглядати веселі відео про дивовижні будівництва в Дніпрі.

Порт-сіті, ймовірне порушення будівельних норм, ЖК під виглядом водно-розважального комплексу

В поле нашого зору потрапив ще один комплекс – Порт-сіті (Порт City, Port City). Будують його за адресою: м. Дніпро, вул. Яружна, 15, вул. Набережна Перемоги, 1Л.

За документами це база відпочинку, водно-розважальний комплекс з апартаментами. Офіційна назва: «Будівництво водно-розважального комплексу з апартаментами по вул. Яружній, 15, вул. Набережній Перемоги, 1Л».

Реально ж це – житловий комплекс. Навіть вже розпродають квартири. А при продажі вказують: «ЖК Порт City».

За цільовим призначенням земля, яка відведена під Порт-сіті: для розміщення та експлуатації закладів з обслуговування відвідувачів об’єктів рекреаційного призначення для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей.

За видом використання земельної ділянки: «по фактичному розміщенню водноспортивної бази».

Реально ж це – житловий комплекс.

  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
Порт-сіті: порушення будівельних норм

Але ж ніхто не заважає будувати ЖК, написано ж: водно-розважальний комплекс З АПАРТАМЕНТАМИ. Чи не так?

Але це все та ж маніпуляція «частина-ціле».

Порт-сіті розташований в безпосередній близькості від пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення (Мерефо-Херсонський міст через р. Дніпро), а також у зоні охорони парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва національного значення – парку ім. Т.Г. Шевченка.

Також новобудівлі знаходяться в санітарно-захисній смузі водогону, в охоронних зонах інженерних мереж, які перетинають ділянки, а саме: комунікаційний колектор, у якому прокладені водогін, електрокабелі, кабелі зв’язку, водопроводи, газопровід середнього тиску.

Активно позиціонує Порт-сіті як свій проект Єрмолаєв, про нього в нас існує низка матеріалів.

У громадськості виникали питання: можливо, Єрмолаєв є будівельним магнатом, пов’язаним з сучасною владою Дніпра? Можливо, його проекти будуються з порушенням будівельних норм, наявні й інша незаконна діяльність? Можливо, в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) Дніпровської міської ради, яке очолює пані Радич, процвітає корупція, та Єрмолаєв давно в «договорняку» з посадовцями?

Але на ці питання громадськість отримувала одну відповідь: ні, це не так.

І ми віримо.

Житловий комплекс Порт-сіті будується на землях, які призначені для туризму та відпочинку

На землі, де будується житловий комплекс (нагадуємо, саме так позиціонується «водна база с апартаментами» при розпродажі квартир) Порт-сіті, знаходилось нерухоме майно, нежитлова будівля, водноспортивна база. Її в 2006 році придбало ТОВ «Дельта».

А в 2011 році Дніпровська міська рада передала ТОВ «Дельта» землю на Набережній Перемога в оренду.

Цільове призначення: землі рекреаційного призначення.

Згідно ст. 51 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення належать:

– земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів;

– земельні ділянки навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас;

– земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів;

– земельні ділянки стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів;

– земельні ділянки будинків рибалок і мисливців;

– земельні ділянки дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів;

– земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації.

Землі рекреаційного призначення поділяються на такі, що:

– призначені для короткочасного відпочинку населення – земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів тощо;

– призначені для розміщення стаціонарних об’єктів рекреаційного призначення – землі в межах та за межами населених пунктів, на яких розміщуються соціально-культурні, туристичні, туристично-оздоровчі, інші заклади та об’єкти рекреаційного призначення.

Але на землях, які призначені для будівель відпочинку, будують житловий комплекс Порт-сіті, а також розпродають квартири в ньому. Це вказує на нецільове використання землі.

За даними Youcontrol, види діяльності ТОВ «Дельта» наступні: «52.22 Допоміжне обслуговування водного транспорту, 93.29 Організування інших видів відпочинку та розваг, 52.10 Складське господарство, 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».

Тобто ТОВ «Дельта» займається обслуговуванням водного транспорту та різними видами відпочинку та розваг.

Але покупцю офіційну «водно-розважальну базу з апартаментами» представляють як житловий комплекс.

Порт-сіті: ГО «Антикорупційна правозахисна рада» звернула увагу на порушення будівельних норм

На ймовірне порушення земельного законодавства та будівельних норм при будівництва Порт-сіті звернули увагу в ГО «Антикорупційна правозахисна рада».

Нам стало відомо про те, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснило перевірку будівництва ТОВ «Дельта». В Акті перевірки дотримання вимог законодавства в сфері техногенної та пожежної безпеки №86 від 27 грудня 2019 року, складеного спеціалістами ДСНС, виявлено наступне порушення:

протипожежна відстань не відповідає вимогам діючого законодавства (між об’єктом будівництва та будівлею сусідньої території державного закладу). Таким чином при пожежі в одній з цих будівель вогонь перекинеться на іншу, що може призвести до загибелі людей.

Окрім цього, Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Дніпропетровській області (ДАБІ) здійснив позапланову перевірку за Наказом ДАБІ України від 07.02.2018 року №153, у результаті якої виявилось, що:

посадові особи ТОВ «Дельта» при здійсненні будівництва водно-розважального комплексу з апартаментами за адресою м. Дніпро, вул. Яружна 15, Набережна Перемоги 1Л умисно, грубо порушуючи вимоги п.2 розділу «Містобудівні умови та обмеження», який передбачає можливість забудови лише 30% земельної ділянки, забудували її на 49%. Тобто незаконно забудували 19% земельної ділянки.

Крім того, відповідно до плану зонування території м. Дніпро ця земельна ділянка входить до водоохоронної зони р. Дніпро. Це означає, що службові особи Головного архітектурно-планувального управління Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради під час видачі містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва від 13.09.2017 №130УД, зловживаючи своїм службовим становищем порушили вимоги ст. 87 Водного Кодексу України, чим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим положенням».

З цього приводу 09 серпня 2021 року ми звернулись з заявою до Національної поліції України, вимагаючи внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості за фактом порушення під час проектування та будівництва Порт-сіті, а також за фактом зловживання службовим становищем посадовців з Головного архітектурно-планувального управління Департаменту по роботі за активами Дніпровської міськради.

Але з боку співробітників відділення поліції №7 була допущено бездіяльність, яка полягає в невнесенні протягом 24 годин відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

З цього приводу ми звернулись до Слідчого судді Бубушкінського районного суду, й вже суд зобов’язав правоохоронців зайнятися цією справою.

Порт-сіті: як через суд «узаконити» незаконне будівництво

У 2021 році було прийнято цікаве судове рішення щодо Порт-сіті.

Товариство з обмеженою відповідальністю торгівельний дім «Ельба» звернулося з позовом до суду. «Ельба» – підрядник ТОВ «Дельта». При цьому підрядник, що досить дивно, подав до суду на замовника, тобто на ТОВ «Дельта». Підрядник вказує в позові, що відмовляється виконувати договір підряду через те, що замовник фактично потребує виконання робіт з порушення будівельних норм.

В Рішенні вказано: розглянувши надану ТОВ «Дельта» проектну документацію, ТД «Ельба» виявила невідповідність «Містобудівних умов та обмежень» (далі – МУО) від 10 квітня 2018 року вимогам закону, а саме:

Грубе порушення пожежних норм при будівництві Порт-сіті, яке неможливо виправити, інші порушення.

  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
  • Порт-сіті: порушення будівельних норм

Офіційно: Порт-сіті забудував незаконно 19% земельної ділянки.

  • Порт-сіті: порушення будівельних норм
  • Порт-сіті: порушення будівельних норм

В п. 6 МУО відсутня інформація про необхідність перенесення комунікацій та мереж.

Відсутні обмеження щодо будівництва в прибережній захисній смузі (відповідно до ст. 89 Водного кодексу), обмеження щодо водоохоронної зони.

Відсутнє обмеження щодо будівництва в охоронній зоні навколо інженерних комунікацій (ДБН 360-92).

Визначене в МУО цільове призначення земельних ділянок не відповідають цільовому призначенню земельних ділянок, зазначених у правовстановлюючій документації.

Не визначено обмеження висотності будівництва вимогам законодавства.

Не визначено способу водовідводу з території комплексу в сторону прибережної смуги р. Дніпро (дотримання вимог ст. 70, 87 Водного кодексу України).

Не відповідає дійсності встановлення відсотку забудови земельної ділянки.

З огляду на викладене, позивач вважає, що умови визначені в МУО від 10.04.2018 року не відповідають обмеженням, врахованим під час проектування будівництва об`єкту по вул. Яружній, 15.

Відтак позивач вважає, що будівництво та проектна документація ТОВ «Дельта» та вказані МУО не відповідають вимогам закону, тому ТОВ ТД «Ельба» позбавлена можливості належно виконати договір будівельного підряду, у зв`язку з чим вимушена звернутись до суду.

ТОВ «Дельта» проти позову заперечило та посилається на висновок експерта №16521 за результатами екпертно-будівельного дослідження проектної документації на об`єкт будівництва водно-розважального комплексу з апартаментами по вул. Яружній, 15, вул. Набережна Перемоги 1Л (Соборний район) у м. Дніпро (Порт-сіті).

У висновку встановлено, що проектна документація відповідає діючим будівельним нормам, правилам і стандартам.

Тобто підрядник вказує на наявне порушення будівельних норм при будівництва об’єкта, тепер відомого як Порт-сіті, а в ТОВ «Дельта» є документ від експерта, який ці порушення порушеннями не вважає.

Яке ж Рішення прийняв суд?

А суд встановив, що з Порт-сіті все добре. У Рішенні йдеться про те, що в документах від фахівців жодних порушень не встановлено, все законно. Суд посилається в цьому на службових осіб Головного архітектурно-планувального управління Департаменту по роботі з активами Дніпровської міської ради: якщо вони кажуть, що все добре, значить, все добре.

Потрібно лише повірити.

Отже, позов ТД «Ельба» не було задоволено. Таким чином, виконуйте договір підряду, благословляємо.

Але виникає питання: чому взагалі сталося так, що підрядник спочатку підписує договір, а потім подає до суду, вказуючи, що замовник вимагає здійснити беззаконня? Як це у вас так вийшло: вивчили договір, підписали, а потім через суд почали відмовлятись?

Можна припустити, що сторони з самого початку домовились про суд. Знаючи про порушення будівельних норм та земельного законодавства, вони ініціювали судовий процес з однією метою: його потрібно побудувати так, щоб суд відхилив обвинувачення в порушенні законодавства, у незаконності будівництва Порт-сіті. А потім це Рішення виставити як щит: бачите, навіть суд сказав, що з Порт-сіті все гаразд, жодних порушень.

В результаті нецільового використання місце на набережній буде зайняте будівлями з квартирами, а пересічному громадянину закриють доступ до річки. Хоча за документами цю територію відведено для відпочинку містян.

В Порт-сіті продаються квартири, але відкрите кримінальне провадження, прокуратура залучає експертів для перевірки – ймовірні порушеня будівельних норм

24 лютого 2023 року Жовтневий районний суд Дніпропетровська прийняв Ухвалу щодо перевірки Порт-сіті.

В обґрунтування заявленого клопотання дізнавач вказав на те, що до ВП №5 Дніпровського РУП ГУНП у Дніпропетровській області надійшла заява від голови Інформаційного агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» про порушення будівельних норм при будівництві Порт-сіті.

З метою проведення всебічного, повного та неупередженого дослідження кримінального проступку в органу дізнання виникла нагальна необхідність в отримані дозволу на проведення огляду земельної ділянки.

Для цього співробітники нацполіції та прокуратури просять надати дозвіл на перевірки з залученням необхідних експертів.

Суд клопотання ухвалив.

А тим часом у ЖК Порт-сіті продовжують продавати квартири, а «великий будівельник» Єрмолаєв продовжує піарити ймовірно незаконну забудову.

Слідкуємо, чим завершиться цей процес.

І якщо раптом (воно завжди буває саме раптом) з’ясується, що порушення земельного законодавства, будівельних норм відсутні, ми повіримо.

Повіримо, як вірили завжди.

Нагадуємо, раніше ми писали про ймовірне рейдерське захоплення землі Агроуніверситету Дніпра.

Порт-сіті: порушення будівельних норм

Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.