На проспекті Праці, 1 діє, за інформацією відкритих джерел, СТО «ГАЗель Сервіс» та стоянка, у прокуратурі вказують на самочинне будівництво.
Незаконний автосервіс зі стоянкою в Дніпрі: у суді розглядається справа, може виявитися, що велику ділянку площею 3 га захопили в злачному місці.
А місце дійсно гарне: проспект Праці знаходиться в Соборному районі міста. Неподалеку – Перемога, тут найдорожча житлова нерухомість.
«Власником» є ТОВ «Інвест Дніпро Компані», але в Дніпропетровській обласній прокуратурі переконані, що земельна ділянка з кадастровим номером 1210100000:03:062:0016 не була набута законним шляхом.
Тут маються різні нежитлові будівлі, візуально діють автосервіс, стоянка, також інформують про продаж причепів. (До речі, у нас уже були матеріали про захоплення землі під стоянку та магазин «Світ причепів» на Осінній, 18., тепер же нова локація – пр. Праці, 1.)
У Господарському суді Дніпропетровської області прокуратура вимагає (справа 904/131/25):
- усунути перешкоди Дніпровській міській раді в праві користування та розпорядження указаною ділянкою, повернути її громаді міста, знісши об’єкти самочинного будівництва – комплексу нежитлових споруд, огорожі тощо;
- скасувати державну реєстрацію на нерухомість;
- скасувати право оренди землі.
Також на час судового процесу прокурор попросив заборонити продавати, дарувати землю, нерухомість, а також вчиняти інші реєстраційні дії.
Що ж там не так із цією ділянкою? Це з’ясувало «Інформаційне агентство Антикорупційна правозахисна рада».
Ще в 1967 році вказану земельну ділянку було надано Дніпропетровському обласному автоучбовому комбінату для влаштування автодрому без права будівництва капітальних споруд.
Але в період із 1973 по 1992 рік тут збудували нежитлові будівлі та споруди.
Первинну інвентаризацію провели лише в 2001 року за заявою ДК «Автомобіліст», однак державна реєстрація права власності на нерухомість станом на 31.12.2012 за ДК чи іншою фізичною або юридичною особою не здійснювалася.
Таким чином, зазначені об`єкти нерухомого майна є самочинним будівництвом.
Відповідно до інформації Дніпровської міської ради від 13.06.2024 №7/11-1418 відомості щодо дозвільної документації чи документів, які засвідчують прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об`єктів на проспекті Праці, 1, відсутні.
Згідно з інформацією Фонду державного майна України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури на балансі Палацу культури «Автомобіліст» відсутнє нерухоме державне майно.
Але в 2013 відбувся сумнівний суд, і, можна припустити, саме через нього провернули рейдерську схему. Можна підробити документи, мовляв, землю надали в оренду, а потім провести державну реєстрацію. А можна й задіяти лояльного суддю, який так проверне справу, що його рішення згодом стане приводом йти до реєстратора.
Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 22.05.2013 (справа №201/5349/13-ц) без залучення в якості відповідача Дніпропетровської міської ради задоволено позов однієї спритної особи до Палацу культури «Автомобіліст» та визнано за нею право власності на нерухоме майно за адресою пр. Праці, 1, яке складається з
– учбового комплексу загальною площею 59,8 кв. м.,;
– учбового комплексу площею 161,9 кв. м.;
– ангару площею 372 кв. м.;
– металевої споруди площею 87,2 кв. м.;
– господарської будівлі площею 37,2 кв. м. та інших будівель та споруд.
Тобто через суд із грубим порушенням процесуальних норм, а також за відсутності Дніпропетровської міської ради визнали право на об’єкти самочинного будівництва за певною особою, ймовірно, підставною. А чия нерухомість, того й земля під нею.
У 2016 році учасник схеми зареєстрував нерухомість на себе, щоб потім її вже передати до статутного капіталу у власність ТОВ «Інвест Дніпро Компані».
І все ж таки схему провернули грубо, оскільки будівлі зведені незаконно, і якщо почнуть серйозно розбиратися, то не бачити землі.
З метою отримання спірної ділянки в оренду ТОВ «Інвест Дніпро Компані» приховало від Дніпровської міської ради інформацію про самочинне будівництво. А може й не дуже приховало, а просто вийшло «домовитися» з посадовцями, якщо ви розумієте, про що ми.
У клопотанні від 08.09.2017 воно прохало надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою для подальшого проєктування індивідуальних житлових будинків та будівель адміністративно-торгівельного призначення.
Рішенням Дніпропетровської міської ради №119/27 від 06.12.2017 товариству «Інвест Дніпро Компані» цей дозвіл надали. Фігурувало цільове призначення землі: для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти. Але його змінили Рішенням Дніпровської міської ради від 24.11.2021 №533/12 на таке: «02.10 (для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури)».
Згідно з усталеною практикою Верхового Суду вказаний договір оренди земельної ділянки є нікчемним та таким, що не створює правових наслідків для сторін.
Самочинно збудоване нерухоме майно на землі, яка відводилася в користування без права будівництва, підлягає знесенню його титульним власником, а земельна ділянка – поверненню зі скасуванням державної реєстрації права власності та оренди.
28.01.2025 суд заборонив продавати чи дарувати нерухоме майно комусь, щоб не ускладнювати процес.
Підготовче засідання відкладено до 11 березня 2025 року.
Будемо слідкувати.
Нагадуємо, раніше ми писали про корупційний скандал навколо колишнього заступника мера Вільногірська.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.