Корупція в медакадемії – Снісар Олександр про корупційні схеми, які діють в ДЗ «Дніпропетровська медична академія» МОЗ України.
Кому вигідна корупція в медакадемії Дніпропетровської області. Розповість Снісар Олександр про корупційні схеми, які діють в ДЗ «Дніпропетровська медична академія» МОЗ України.
До ІА ГО Антикорупційна правозахисна рада систематично надходить інформація про стійкі корупційні схеми, які діють в ДЗ «Дніпропетровська медична академія» МОЗ України.
Так, виходячи з наявної інформації та відомостей отриманих з відкритих джерел, вбачається, що нерухоме майно, коштовне обладнання державного закладу використовується комерційними структурами, пов’язаними з діючим та колишнім керівництвом ВУЗу під розміщення приватних аптек, медичного центру, лікарні.
Також, наявна інформація про діяльність посередницьких (рекрутових) фірм, які гарантовано забезпечують вступ на навчання до Медичної академії іноземних студентів. Виходячи з свідчень студентів, зазначені приватні фірми за попередньою домовленістю з керівництвом ВУЗу, отримавши грошові кошти від майбутнього студента (фактично прихований хабар – неправомірну вигоду) вирішують питання, щодо гарантованого зарахування студента. Забезпечують здачу екзаменів, проходження курсів підвищення кваліфікації, надають навіть можливість не відвідувати учбові заняття, тощо. Тобто, після оплати «послуг» зазначених фірм, студент може не вчитися. За нього, отримавши грошову винагороду, все зроблять працівники комерційної структури разом з керівництвом ВУЗу.
До функціонування зазначених схем незаконного використання майна державного закладу, діяльності посередницьких (рекрутових) фірм можуть бути причетні:
- ректор Медакадемії Перцева Тетяна Олексіївна,
- родичи колишнього ректора Дзяка,
- перший проректор Шпонька Ігор Станіславович,
- проректор з економіки Гончаров Сергій Іванович,
- декан стоматологічного факультету Гудар’ян Олександр Олександрович,
- проректор з міжнародної та науково – педагогічної діяльності Науменко Леонід Юрійович,
- проректор з учбово – методичної роботи Захаров Сергій В’ячеславович,
- проректор з наукової та лікувальної роботи Мамчур Віталій Йосипович,
- завідуючий кафедрой – Олексієнко, декан – Нефьодов.
Слід зазначити, що згідно аналізу інформації зазначеної в деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також інформації з відкритих реєстрів нерухомого та рухомого майна, єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, соціальних мереж, можна зробити висновок, що відомості зазначені в деклараціях, які подані ректором Перцевою та її заступниками не відповідають їх рівню життя наявним у них та членів їх сім’ї майну, одержаними ними доходами, що може в свою чергу свідчити про наявність фактів незаконного збагачення з боку зазначених осіб.
Також, наявна інформація про ймовірний конфлікт інтересів (корупційне адміністративне порушення) в частині роботи Перцевої Наталії Олегівни (рідна донька ректора ДМА Перцевої Тетяни Олексіївни) на посаді завідуючої кафедри ендокринології, тобто в одній державній установі родичі першої лінії спорідненості знаходяться в підпорядкуванні між собою.
Після чисельних повідомлень в засобах масової інформації про порушення чинного законодавства з боку керівництва Дніпропетровської Медакадемії, планується комплексна перевірка діяльності ВУЗу.
Корупція в медакадемії повинна бути знищена. Сподіваємося, що інформацію ретельно перевірять та притягнуть до відповідальності винних осіб.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.