Незавершене будівництво академії єдиноборств в Дніпрі, яким займався Михайло Лисенко, та ймовірне розкрадання коштів: документи, позиція аудиторів

Що це, неприхований кримінал у Департаменті благоустрою та інфраструктури Дніпра?

Угоди на будівництво, яке було замороженим, укладались з ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» – компанією з очевидною кримінальною історією.

Відносно її директора Трубіцина В’ячеслава були відкриті кримінальні справи, а аудитори прямо вказували на його, м’яко кажучи, недоброчесність. Так, вони вказують, що він розікрав у змові з посадовцями 1,2 млн грн на будівництві дитячого садочку, але цим злочини не закінчуються.

Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?

На проєкт «Будівництво будівлі академії спортивних єдиноборств по вул. Краснопільській, 8Б у місті Дніпрі» виділили майже 200 млн грн. Але будувати, як ми можемо припустити, не планували, а кримінальний шлейф, який тягнувся за підрядником, не зупинив посадовців – в ймовірній змові з ним вони продовжували виділяти мільйони. І нехай відкривались кримінальні провадження, договори укладались без зайвих думок.

Таких сумнівних проєктів, на які виділялись бюджетні кошти, у Дніпрі тисячі.

Виходячи з цього і не тільки стає зрозумілим, чому роками Дніпровська міськрада не допускала аудиторів до перевірок. Тепер відносно Бориса Філатова відкрито кримінальну справу за фактом перешкоджання роботі аудиторів, але чим вона закінчиться?

Ймовірне розкрадання бюджету на будівництві академії єдиноборств неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?

Наприкінці 2017 року оприлюднили тендер  на будівництво академії єдиноборств, переможець додавався – ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ», директор – Трубіцин В’ячеслав Олегович.

16 січня 2018 року було підписано договір про будівництво академії на Краснопільській, 8Б між Департаментом благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради в особі Михайла Лисенка та ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ».

У договорі були вказані кошти, які виділяються на два роки будівництва: 61 510 727, 12 грн. Почалось «освоєння» близько 6 млн грн. Але договір раптом вирішили розірвати.

У 2019 році – новий тендер майже на 133 млн грн, переможець – знову ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ». Був указаний аванс – 30%, «освоїли» 30 млн грн.

А потім будівництво заморозили.

Можна припустити, що виконувати будівництво згідно з договором не планували.

На те, що ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» є фірмою, через яку, ймовірно, розкрадають бюджет, вказували аудитори у своєму «Звіті про фактичні результати щодо виконання узгоджених процедур із перевірки фінансової діяльності Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської обласної адміністрації за період із 01.01.2018 р. по 30.06.2019 р»:

«Маючи дві будівельні машини (ГАЗ 330201) та невелику кількість будівельного обладнання, а також 22 працівника відповідної кваліфікації, в один період часу виконує капітальні ремонти на будівництво споруд навіть в різних адміністративно-територіальних одиницях. Вказані факти викликають сумнів щодо виконання даних робіт; виконують роботи за бюджетні кошти на території Дніпропетровської області, котрі не відповідають вимогам розроблених проектів, та застосовують матеріали, не передбачені умовами тендерної документації; внесені недостовірні відомості до офіційних документів, актів приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в щодо обсягів та вартості виконаних робіт».

Інакше кажучи, незалежні аудитори ТОВ «АФ «Капітал груп» вказують, що ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» укладає договори на будівництво за бюджетні кошти, не маючи обладнання, працівників для їхнього виконання. Тобто про яке реальне будівництво може йти мова, коли з самого початку ця будівельна компанія не може виконати свої зобов’язання?

Але це не завадило отримувати з бюджету сотні мільйонів ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ».

Окрім того, аудитори вказують на чисельні неприховані порушення з боку ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» та кримінальне підґрунтя діяльності його директора Трубіцина В’ячеслава Олеговича.

Аудитори пишуть, що тендерні конкурси фіктивні, їм передує «договорняк» посадовців із підрядниками з метою реалізації схем розкрадання бюджету на будівництві:

«Не зважаючи на заплямовану репутацію вищевказаних організацій, Департамент із року в рік старанно наступає на одні й ті ж граблі, обираючи виконавцями робіт недобросовісних підприємців.

Під час проведення тендерних процедур Департаментом не здійснюється моніторинг благонадійності підрядників, про що свідчить той факт, що за матеріалами попередніх ревізій, які проводились Східним офісом Держаудитслужби, по даним організаціям встановленні численні порушення».

  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?

Навіть коли відносно директора ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» Трубіцина проводилось досудове розслідування, яке стосувалось розкрадання бюджетних коштів на будівництвах, Михайло Лисенко все одно уклав новий договір.

Чи знав про це Михайло Лисенко, керівник Департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради? Мабуть, знав. Але можна припустити, що Трубіцин йому потрібен був не для будівництва, а для «освоєння» бюджетів.

Порушення ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» та кримінальна складова діяльності

Ось яку інформацію вдалося дістати в процесі журналістського розслідування ІА «Антикорупційна правозахисна рада»: реєстр судових рішень щодо ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» (2018—2019):

№ судової

справи

Судове рішення Примітки
171/45/19 Ухвали від

15.01.2019- 11.06.2019 про

тимчасовий

доступ до

документів, про

призначення

товарознавчої

експертизи

Ч. 2 ст. 191 Кримінального кодексу України. 10.01.2019 року слідча Апостолівського ВП Нікопольського ВПГУНП в Дніпропетровській області звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, мотивуючи його тим, що ПОСАДОВІ ОСОБИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ АПОСТОЛІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ТА ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» ЗДІЙСНИЛИ РОЗКРАДАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ, ВИДІЛЕНИХ НА ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ за договором № ВАМР-553 від 01.11.2018 року «Капітальний ремонт благоустрою території, прилеглої до центрального парку по вул. Центральній в м. Апостолове». Згідно кошторисів на 2018 рік роботи по вказаному об’єкту оплачені повністю, але виїздом на місце встановлено, що будівництво не завершили. Сума збитків встановлюється.
202/2898/17 Ухвала від

07.06.2018 про

тимчасовий

доступ до

документів.

Ч. 1 ст. 191 Кримінального кодексу України. ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ», маючи дві будівельні машини (ГАЗ 330201) та невелику кількість будівельного обладнання, а також 22 працівника відповідної кваліфікації в один період часу виконує капітальні ремонти та будівництво споруд навіть в різних адміністративно-територіальних одиницях. Вказані факти викликають сумнів щодо виконання даних робіт, у тому числі робіт з капітального ремонту приміщення з облаштуванням відновлювального спортивного центру.
200/1665/18 Ухвали від

01.02.2018 про

тимчасовий

доступ до

документів.

Ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. ПОСАДОВІ ОСОБИ ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» ВИКОНУЮТЬ РОБОТИ ЗА БЮДЖЕТНІ КОШТИ НА ТЕРИТОРІЇ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ, КОТРІ НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ВИМОГАМ РОЗРОБЛЕНИХ ПРОЕКТІВ, ТА ЗАСТОСОВУЮТЬ МАТЕРІАЛИ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНІ УМОВАМИ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ. Так посадові особи Слобожанської селищної ради наприкінці 2017 року, діючи ЗА ПОПЕРЕДНЬОЮ ЗМОВОЮ ЗІ СЛУЖБОВИМИ ОСОБАМИ ТОВ «Укрєврокровля», розтратили бюджетні кошти в сумі 1,2 млн грн при виконанні робіт по реконструкції ДИТЯЧОГО САДКА в с. Степове Дніпропетровського району.
202/5733/19 Ухвали від

04.10.2019-24.10.2019 про

проведення

судово-технічної

експертизи, про

тимчасовий

доступ до

документів.

Ч. 2 ст. 364, ч.4 ст.191 Кримінального кодексу України. У ході досудового розслідування встановлено, що на рахунок ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» було зайво сплачено бюджетні кошти в сумі 275 484,25 грн за матеріали, які фактично не були використані, чим державним інтересам

спричинено матеріальні збитки в сумі 275 484,25 грн, що є тяжкими наслідками.

200/12204/18 Ухвала від

23.07.2019 про

тимчасовий

доступ до

документів.

Розкрадання 1,2 млн грн на РЕКОНСТРУКЦІЇ дитячого садка в Степовому.
200/1662/18 Ухвали від

01.02.2019- 17.09.2019 про

тимчасовий

доступ до

документів.

Розкрадання 1,2 млн грн на РЕКОНСТРУКЦІЇ дитячого садка в Степовому.
196/1847/18 Ухвали від

1312.2018- 21.12.2018 про

проведення

будівельно- технічної

експертизи, про

тимчасовий

доступ до

документів.

Ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Встановлено, що службовими особами ТОВ «Укрєврокровля» внесено недостовірні відомості до офіційних документів – актів приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в щодо обсягів та вартості виконаних робіт по реконструкції (капітальному ремонту) вуличного освітлення: с. Китайгород: вул. Центральна; с. Рибалки: вул. Шевченка, вул. Садова, пров. Орлівський; с. Могилів: вул. Панікахи, Чиста, Горького, Лагерна, Московська лінії КТП-503,763 Царичанського району Дніпропетровської області.
200/1667/18 Ухвала від

08.02.2018 про

тимчасовий

доступ до

документів.

Ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України. Відділом захисту бюджетних коштів УЗЕ в Дніпропетровській області було виявлено факт розкрадання бюджетних коштів посадовими особами ТОВ «Укрєврокровля». За вчиненні правопорушення ТОВ «Укрєврокровля» постановами від 12.01.2018 № 1/96 га від 12.01.2018 № 2/97 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності було визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 8. ч. З, ст. 2, та п. 6, ч. З, ст. 2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

У 2020 році Трубіцина заарештували, але навіть після цього ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» продовжувало укладати договори з посадовцями та отримувати бюджетні кошти.

І знову питання: чи знав Михайло Лисенко про кримінальний бекграунд підрядника, якому виділили майже 200 млн грн на будівництво? Що це, Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра чи помилка?

Щодо недобудови академії єдиноборств було відкрите кримінальне провадження, ось позиція слідства:

«Згідно наявної в органу досудового розслідування інформації, перелічені будівельні роботи з капітального ремонту на об`єкті за адресою: вул. Краснопільська, 8 Б у м. Дніпрі проведено не в повному обсязі, використано будівельні матеріали, дешевші за ціною від зазначених у актах приймання виконаних будівельних робіт, а також матеріали, що не відповідають якісним характеристикам, зазначеним у проектно-кошторисній документації.

Також слідство зафіксувало:

«…завідомо неправдиві відомості до офіційних документів, а також ЗАВОЛОДІННЯ БЮДЖЕТНИМИ ГРОШОВИМИ КОШТАМИ СЛУЖБОВИМИ ОСОБАМИ ТОВ «УКРЄВРОКРОВЛЯ» ТА ДЕПАРТАМЕНТУ БЛАГОУСТРОЮ ТА ІНФРАСТРУКТУРИ ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ НА ОБ`ЄКТІ…».

  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?
  • Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?

А що з недобудовою сьогодні?

Заморожений об’єкт 16.08.23 було передано на баланс територіальних громад, про це йдеться в Рішенні №41/40 Дніпровської міської ради:

«Надати згоду на передачу з комунальної власності Дніпровської міської територіальної громади в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області об’єкта незавершеного будівництва «Будівництво будівлі академії спортивних єдиноборств по вул. Краснопільській, 8Б у м. Дніпрі» разом із проєктно-кошторисною та технічною документацією, а також витратами по цьому об’єкту в сумі 30 654 571 грн».

Отже, бюджетні кошти освоїли, об’єкт не збудували, а тепер вивели його з комунальної власності Дніпровської міської територіальної громади.

Можемо припустити, що наступним кроком буде визнання недобудови аварійною. Приймуть рішення, що утримувати її недоцільно. Тим часом будуть виділятись кошти на охорону (типова схема розкрадання бюджету – найняти за мільйони сторожів) (До речі, у 2019 році Департамент благоустрою оприлюднив тендер на 367 тис грн «Здійснення авторського нагляду по об’єкту: «Будівництво будівлі академії спортивних єдиноборств по вул. Краснопільській, 8 Б у м. Дніпрі»). А після цього почнуть розводити в ЗМІ нудьгу: навіщо нам аварійна недобудова за бюджетні кошти? Громадяни обурені, дійсно, навіщо нам ця стара непотрібна будівля? Унаслідок будівлю виставлять на аукціон, та за копійки вона разом із землею відійде «своїм» людям.

Ось таке кунг-фу. 

Нагадуємо, раніше ми писали про те, що з бюджету Дніпра виділили майже 1,5 млн грн на охорону фонтанів у комендантську годину.

Неприхований кримінал у Департаменті благоустрою Дніпра?

Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.