Снісар Олександр Миколайович прийняв участь в обговоренні теми “Некорупційне майбутнє”, що відбувалося у прямому ефіру ток-шоу “Наживо” ДО ДТРК (51 канал).

В обговоренні теми “Некорупційне майбутнє”  основним питанням було визначення ефективних методів протидії корупції в умовах сьогодення. Снісар О.М. висказав свою точку зору в даному питанні.

Зазначивши, що корупцію можливо перемогти, лише залучивши громадськість до здійснення активних дій, спрямованих на протидію корупції. Шляхом розширення повноважень громадян в питаннях здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства. Надання можливості громадянам більш широкого доступу до інформації (прибутки, витрати, кошти, майно, тощо), що стосується державних службовців, їх родичів. Як зазначив Снісар О.М., таке ганебне явище як корупція, можна здолати тільки разом. Якщо кожний громадянин зможе приймати активну участь в протидії, запобіганні корупційним проявам.

Слід зазначити, що Антикорупційна правозахисна в продовж декількох років здійснює заходи, спрямовані на протидію корупції. За час існування організації, за нашою інформацією притягнуто посадовців-корупціонерів до кримінальної, адміністративної відповідальності. Мі працюємо в партнерських відносинах з представниками правоохоронних, контролюючих органів. Зібрану інформацію та факти з відповідною заявою направляємо до компетентних органів. Намагаємося контролювати подальший розгляд.

Нажаль, діяльність антикорупційних неурядових організацій знаходиться лише на початку розвитку. Більшість державних службовців, в тому числі представники правоохоронних, контролюючих органів, не мають бажання до співпраці. Також, є проблема в отриманні необхідних документів, інформації від державних структур та органів місцевого самоврядування. Хоча, запитуємо виключно публічну, суспільно важливу інформацію. Зокрема, що стосується розпорядження бюджетними коштами та державним, комунальним майном, тощо.

Також, недостатньо можливості доступу до інформації, в питаннях отриманих прибутків з боку державних службовців. Адже, ні для кого не секрет, що велика кількість посадовців, отримуючи невелику заробітну плату, можуть собі дозволити придбання елітної нерухомості, автотранспорту, тощо. Також перевага неурядових організацій в питаннях протидії корупції, ще й в тому, що на громадськість неможливо здійснити тиск. Адже, нажаль, бувають непоодинокі випадки, коли під час розслідувань корупційних правопорушень, на працівників правоохоронних, контролюючих органів здійснюється тиск з боку їх керівництва. Багато корупціонерів уникнули відповідальності, саме маючи дружні стосунки з керівництвом правоохоронних органів, що в свою чергу надає їм можливість тиснути на рядових співробітників.

Некорупційне майбутнє – мрія кожного громадянина, яка, лише, при наявності партнерської взаємодії між державою та суспільством, може перетворитись у дійсність.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.