Під керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури ліквідовано дві нарколабораторії, вилучено 400 кг наркотиків

«ІА Антикорупційна правозахисна рада» провело журналістське розслідування про наркотики на сотні мільйонів та нарколабораторії Дніпропетровщини.

Наркотики на сотні мільйонів: нарколабораторії Дніпропетровщини
Наркотики на сотні мільйонів: нарколабораторії Дніпропетровщини
Наркотики на сотні мільйонів: нарколабораторії Дніпропетровщини
Наркотики на сотні мільйонів: нарколабораторії Дніпропетровщини

Ми залучили власні джерела та з’ясували ексклюзивні подробиці про діяльність угрупування наркоторговців.

14 грудня 2023 року Дніпропетровська обласна прокуратура повідомила про підозру дев’яти членам наркоугрупування. Керівник – діючий адвокат. Вони виготовляли наркотики в двох лабораторіях та розповсюджували по всій Україні. Було вилучено 200 кг «мету» та 200 кг прекурсорів. Така діяльність приносила злочинцям щомісячно 10 мільйонів чистого прибутку.

І це лише одне з угрупувань на території Дніпропетровської області.

Ще в 2021 році Генеральна прокуратура повідомляла, що кількість виявлених наркоманів в Україні – близько півтора мільйони. Тенденції були наступні: збільшення цього показника щорічно на 10%.

Але в 2022 році почалася війна, і темпи зростання наркоторгівлі збільшились в декілька разів. На прифронтових територіях наркобізнес процвітає.

До війни від наркотиків щорічно помирало більше 100 000 українців.

Але в наш час відбувається зростання цього показнику. Нам вдалося побесідувати з лікарем однієї наркологічної клініки в місті Дніпро. Він зазначає, що В ТРИ РАЗИ зросла кількість пацієнтів за 2023 рік. Наркоманія та хронічний алкоголізм отримали настільки широке розповсюдження, що, за його словами, у них не вистачає бригад «швидких», щоб відкачувати наркоманів, ставити крапельниці. Буває так, що «крапельники» працюють від початку комендантської години та до її завершення.

Також наркотики розповсюджені серед молоді. За статистикою, 6% молодих людей від 15 до 17 років вживають речовини.

Отже, не тільки війна забирає життя. Наркоманія – це гибель, зруйновані сім’ї та злочини. Оскільки там, де є наркоманія, там завжди злочинність.

 «Breaking Bad» на Дніпропетровщині: журналістське розслідування ІА «Антикорупційна правозахисна рада» про нарколабораторії

Наркотики на сотні мільйонів протягом 2023 року виготовляли дві нарколабораторії Дніпропетровщини, але їхню діяльність припинили.

Ми провели журналістське розслідування та з’ясували подробиці цієї резонансної події:

організували наркогрупування двоє чоловіків узимку 2023 року;

– вони облаштували дві нарколабораторії: перша знаходилась на ділянці 9 садового товариства «Маяк» у с. Кам’янка Дніпровського району, друга – на вул. Рибальській в с. Новоселівка Новомосковського району;

– наркоторговці ВИКОРИСТОВУВАЛИ «НОВУ ПОШТУ» – вони відправляли наркотики по всій Україні;

– також вони використовували телеграм-канали, де реалізували заборонені речовини. Наркомани робили замовлення, відправляли кошти, а потім їм повідомляли, де забрати закладку;

– метамфетамін коштував: 1000 грн за 1 грам оптом, від 1550 за 1 грам у роздріб. Було вилучено 200 кілограмів цього наркотику, отже його вартість щонайменше становить 200 млн грн;

щомісячно лабораторії «обслуговували» ДЕСЯТКИ тисяч наркоманів (!!!);

до наркогрупування увійшло 9 осіб, які розподілили між собою ролі;

– вік організаторів наркогрупування 42 та 34 роки. Наймолодшому члену організації – 19 років;

організатори – з Дніпра (один проживав на Перемозі), учасники – з Новомосковська та Кривого Рога.

злочинці знаходили людей з залежністю та відкривали на їхні імена рахунки для зняття коштів;

– для зберігання наркотиків використовували гаражний кооператив Дніпра ГК «Ветеран» (вул. Яснополянська), гаражі №54, 55.

Чому настільки розповсюджена наркоторгівля в Україні?

Чи знайдеться хоча б один житель Дніпра, який би не бачив неприховану рекламу наркотиків (спайсів, наприклад) у місті?

Мешканці районів зазвичай можуть показати місця закладок, навколо яких чергують очевидні наркомани.

Виникає питання: а як же правоохоронці? Якщо звичайні містяни бачать місця закладок, рекламу телеграм-каналів, де торгують психотропними речовинами, що заважає поліції відреагувати?

А поліції заважає те, що деякі її «співробітники» свідомо не звертають увагу на наркоторгівлю –  «кришування» з боку правоохоронців є жахливою реальністю. Так, ми проводили журналістське розслідування щодо наркоугрупування, яке не просто «кришував», а очолював начальник кримінальної поліції.

А за цим посиланням – наші матеріали про обіг наркотиків у Павлограді, який координували співробітники Національної поліції України.

За нашою інформацію, суддя Індустріального суду Логвіненко міг «грати» на боці наркоторговців, пов’язаних з поліцією, та приймав на їхню користь рішення.

Також судді дуже «гуманно» відносяться до «смотрящего» в Кривому Розі Хіпака (а Кривий Ріг є «столицею» наркоторгівлі Дніпропетровщини), який попри всі залізні докази прокуратури багато разів виходив на свободу – що це, корупція чи страх? Коли ми випустили розслідування про його останнє затримання, нашому журналісту почали погрожувати. А потім з’ясувалось, що Хіпак знов вийшов.

А тепер виявилось, що наркогрупування організував професійний юрист, адвокат.

І на цьому тлі ми не можемо не відмітити діяльність Дніпропетровської обласної прокуратури – все ж є здорові сили в правоохоронних органах, які здійснюють боротьбу з корупцією. Саме так були виявлені нарколабораторії Дніпропетровщини, вилучені наркотики на сотні мільйонів.

Учасники наркогрупування підозрюються у вчинені злочинів, передбачених статтями 255 (створення або участь в злочинному групуванні), 307 (виготовлення, зберігання та збут психотропних речовин), 311 (використання прекурсорів для виробництва наркотиків).

Нагадуємо, раніше ми писали, що криворізька влада орендує авто за вартістю, яка перевищує вдвічі ринкову.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.