Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ) відвідали Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у рамках офіційного візиту та обговорення з українською владою восьмого перегляду Програми розширеного фінансування (EFF).
Голова НАЗК Віктор Павлущик наголосив на високій ефективності цивільної конфіскації, яка забезпечує швидке повернення коштів до держбюджету. Так, у І кварталі 2025 року НАЗК передало правоохоронцям 15 матеріалів, з яких дев’ять на суму понад 51,3 млн грн направлено до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Водночас до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) подано дев’ять позовів на 32,2 млн грн. Для порівняння: за весь 2024 рік до САП передано 20 матеріалів на майже 90 млн грн, до ВАКС подано позови на 41,94 млн грн, а до бюджету стягнуто 24,72 млн грн. Це свідчить про зростання темпів виявлення та повернення коштів.
«Особливу увагу ми приділяємо вдосконаленню повних перевірок декларацій. НАЗК оптимізувало модуль логічного та арифметичного контролю Реєстру декларацій, щоб зосередитися на перевірці декларацій службовців, підслідних НАБУ. Ми також очікуємо підтримки партнерів для вдосконалення відбору декларацій осіб із високоризикових сфер, зокрема тих, що стосуються реконструкції та відновлення. Впровадження технологій, таких як створення DWH в НАЗК, значно підвищить ефективність нашої роботи», — підкреслив Віктор Павлущик.
Експертиза МВФ є надзвичайно важливою для НАЗК у питанні зміцнення функцій фінансового контролю та підвищення загальної ефективності агентства як незалежного антикорупційного органу.
На початку квітня 2025 року під час зустрічі у США з представниками МВФ голова НАЗК отримав підтримку щодо збереження інструменту моніторингу способу життя, який довів свою ефективність у виявленні необґрунтованих активів та запобіганні корупції. МВФ наголосив на важливості уникнення законодавчих змін, які можуть обмежити повноваження НАЗК у перевірці законності походження майна посадовців.
Місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм перебуває в Україні з 19 по 23 травня 2025 року, щоб оцінити виконання зобов’язань за програмою співпраці. Нещодавно делегація зустрілася з Віце-прем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — Міністеркою юстиції України Ольгою Стефанішиною, що стало частиною діалогу щодо підтримки ключових реформ для економічної стабільності України та її євроінтеграційного шляху.
_____________________
Читай нас далі
Події в Дніпрі та Дніпропетровській області.
Журналістські розслідування: корупція, кримінал, розкрадання бюджету, рейдерство (захоплення землі та нерухомості), фіктивні тендери та порушення законодавства про публічні закупівлі.
Статті: аналітика, аналіз законодавства, поради громадянам, посібники для юридичного захисту.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.