У Марганцю фірма з орбіти Гуфмана взялась за реконструкцію стадіону ЗОШ №9, але почались махінації з сумнівними додатковими угодами, які суттєво змінили умови договору
Гуфман і ймовірні його фірми не перший раз потрапляють до скандалів, тепер у прицілі Марганець та шкільний стадіон.
Будівельні компанії, які можуть бути пов’язані з Генадієм Гуфманом, не перший рік отримують тендери на сотні мільйонів. Вони займаються будівництвом та ремонтами (реконструкціями). Неодноразово вони потрапляли в скандали, наприклад, журналісти-розслідувачі вказували на суттєве завищення цін на спортивних об’єктах.
Було оголошено воєнний стан, і під час воєнного стану виникла цікава ситуація і з фірмами з орбіти Гуфмана, і з фірмами з орбіти Дубинських. Прикриваючись війною, вони почали укладати сумнівні додаткові угоди, причому в Дніпровській обласній військовій адміністрації, зокрема в Департаменті капітального будівництва, на це йшли без проблем. У цих угодах суттєво змінювались умови договору про строки робіт, про користування виділеними коштами тощо. Також були угоди, якими виділялись додаткові кошти.
Так, ми писали про 1,3 млрд грн, які фірмі з орбіти Гуфмана в рамках програми «Велике будівництво» виділили для реконструкції спортивного палацу «Метеор». Аванс отримали, але роботи виконувати не збирались, про що прямо заявили в Дніпропетровській обласній прокуратурі: «Безпідставно посилаючись на введення в державі воєнного стану, товариство не мало наміру виконати роботи у встановлений договором строк, а його метою було лише утримання бюджетних коштів».
А ось «Велике будівництво» доріг (імовірно, Дубинські) у Дніпропетровській області: кошти взяли, дороги не побудували, уклали додаткові угоди, якими дозволялись всі ці порушення. Взагалі, договорами передбачені санкції, але тут додаткові угоди, які санкції знімають.
Подібна ситуація – і з будівництвом басейну в Кривому Розі, про що ми детально писали.
Інакше кажучи, налагодилась практика додаткових угод під час виконання замовлень, згідно якої фірми, пов’язані з нашими обласними олігархами, отримували кошти, порушували умови договору, роботи не виконували, відповідальність не несли, зокрема фінансову, але з ними підписувались ці сумновідомі додаткові угоди, які дозволяли їм весь цей безлад.
Тепер у прицілі стадіон ЗОШ № 9 міста Марганець, де Гуфман і ймовірна його фірма займалась реконструкцією, на яку виділили майже 33 млн грн. А в решті решт – додаткові угоди, через які гроші утримували, а роботи не проводились.
Марганець, Гуфман і стадіон: суд
Заступник керівника Дніпропетровської обласної прокуратури звернувся до Господарського суду відносно стадіону в Марганці.
16.05.24 було прийнято відповідне Рішення.
У позові були наступні вимоги:
– визнати недійсною додаткову угоду №3 від 01.04.2022 до договору №411/11-21 від 22.11.2021 на виконання робіт за об`єктом «Реконструкція стадіону ЗОШ №9, м. Марганець, кв. Ювілейний, 16», укладеного між Департаментом капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельна група «Альфабуд».
– стягнути з ТОВ «БГ «Альфабуд» на користь Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації за несвоєчасне виконання грошового зобов`язання інфляційні втрати в сумі 1 970 079,09 грн, три відсотки річних у сумі 494 406,89 грн, пеню в сумі 2 966 441,34 грн, що разом становить 5 430 927,32 грн.
У чому справа?
ТОВ «БГ «Альфабуд» відомо нашим читачам завдяки публікації про пологовий будинок №1, який знаходиться в Дніпрі на Воскресенській, 2 (колишня Леніна). Там також була махінація з додатковими угодами, ТОВ «БГ «Альфабуд» виграло тендери на понад 30 мільйонів, повинно було провести реконструкцію пологового будинку, але додаткові угоди, гроші утримують, реконструкції немає. Був суд, додаткові угоди визнали недійсними.
Взагалі, «Будівельна група «Альфабуд» протягом 2020-2021 року була учасником у 138 закупівлях, ставши переможцем у 131 закупівлі на суму 858,46 млн грн. Реально підписано 122 договори на суму 729,78 млн грн. При цьому 78% цих тендерів припали на Дніпропетровську ОДА та її підрозділи. До речі, саме в 2021 році вона й перемогла в тендері на стадіон в Марганцю.
Був підписані договір: шкільний стадіон в місті Марганець буде реконструювати фірма, і Гуфман може бути причетний до неї. Склали кошторис, план. Установили зобов’язання, в тому числі бюджетні. Але «Будівельна група «Альфабуд» їх і не думала виконувати. Перерахували кошти, але на проєкт їх не витратили.
Позовні вимоги прокурор обґрунтовував тим, що додаткова угода на реконструкцію стадіону ЗОШ №9 (м. Марганець, кв. Ювілейний, 16) укладена з порушенням пункту 4 частини п`ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: внесено зміни до істотних умов договору щодо продовження використання Генеральним підрядником сум попередньої оплати за відсутності документально підтверджених обставин, які б свідчили про неможливість своєчасного виконання зобов`язань за договором.
Також прокурор зазначив, що спірна додаткова угода не відповідає вимогам підзаконних нормативно-правових актів, які регламентують здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг. Є порядок: кошти отримали, повинні згідно цим порядком реалізувати. Але тут кошти отримали, поклали на рахунок, і до побачення.
Господарський суд у повному обсязі задовільнив позовні вимоги заступника керівника Дніпропетровської обласної прокуратури.
Стадіон, так стадіон!
Проте зараз стадія апеляції, і куди поверне суддів, які не завжди (м’яко кажучи) керуються законом, ми не знаємо.
Нагадуємо, раніше ми писали, що в Кривому Розі крали на шкільних укриттях.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.