У Дніпрі прокуратура припинила виробництво лакофарбової продукції на території коледжу в незаконно орендованому приміщенні вартістю 6,7 млн грн.
Лакофарбовий завод незаконно користувався приміщеннями коледжу, і це припинили рішенням суду.
Ми неодноразово писали про те, як незаконно використовують землі та нерухомість навчальних закладів, наприклад, Криворізького національного університету. Згідно закону державні навчальні заклади можуть надавати в оренду нерухомість в тому випадку, якщо це сприятиме навчальному процесу. Але цим нерідко нехтують. Проте є винятки, коли приміщення надаються для інших потреб, вони мають особливе регулювання. Так, Дніпровський транспортно-економічний фаховий коледж (посилання на досьє YouControl) дозволив розмістити в приміщення площею 300 м2 лакофарбове виробництво, і нібито це дозволили в Міністерстві освіти і науки, але є нюанс.
08.08.2024 року пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури повідомила про припинення незаконного користування приміщенням коледжу вартістю понад 6,7 млн грн. Ювенальні прокурори встановили, що там виробляли лакофарбову продукцію. Це суперечить нормам чинного законодавства та призводить до порушення санітарно-гігієнічних норм.
Повідомлення від правоохоронних органів завжди стислі та не вказують на конкретних фігурантів.
Але «Інформаційне агентство Антикорупційна правозахисна рада» провела власне розслідування та з’ясувало подробиці.
ТОВ «ПОЛІТЕКС ПЛЮС» із 2021 року орендувало в Дніпровського транспортно-економічного фахового коледжу навчально-лабораторний корпус №3 площею 306,2 м2, який знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Трудових резервів, 4.
У коледжі заявили: ми не використовуємо цей корпус уже 10 років, використовувати не плануємо, чому б його не надати в оренду? Тим паче, фінансування на утримання цієї нерухомості коледж не отримує. А оренда дозволяє утримувати приміщення, ще й до державного бюджету кошти надходять.
Також у Регіональному відділенні Фонду державного майна України в Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях заявили, що не вбачають в оренді нічого протиправного. Мовляв, Міністерство освіти і науки України надало згоду на передачу в оренду 1-ого поверху навчально-лабораторного корпусу № 3 для розміщення об`єктів із продажу непродовольчих товарів. Був аукціон, ТОВ «ПОЛІТЕКС ПЛЮС» офіційно оголошено переможцем.
Але в Дніпропетровській обласній прокуратурі вгледіли порушення чинного законодавства. Оренда орендою, проте є умови оренди, а саме дотримання санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, безпечна робота закладу.
А ось з цим уже проблеми – ТОВ «ПОЛІТЕКС ПЛЮС» розгорнуло на території коледжу лакофарбове виробництво, чим порушило вказані норми.
Прокурор зазначив: надання в оренду приміщень державних навчальних закладів, що тимчасово не задіяні, дозволяється лише для їхнього використання, пов`язаного з навчально-виховним процесом, за умови, коли це не погіршує соціально-побутових умов працівників.
Таким чином, оспорюваний договір укладено з порушенням вимог ч. 1, 4, 6 ст. 80 Закону України «Про освіту».
07.08.2024 року Господарський суд Дніпропетровської області прийняв рішення визнати договір оренди недійсним та повернути корпус ДНЗ «ДТЕФК». Лакофарбовий завод незаконно користувався приміщеннями коледжу.
Нагадуємо, раніше ми писали про корупцію на ремонті доріг у Дніпрі.
АПР-новини
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.