Комунальне підприємство «Парк культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького» оприлюднило тендер на прибирання
Кривий Ріг: прибрати парки вирішили за 10 мільйонів, тобто майже 28 тисяч гривень виділяється на добу.
Тендер «Послуги із прибирання та підмітання доріжок в парках та прибирання на інших об’єктах благоустрою міста» було розміщено 16 січня 2023 року.
Тендери на прибирання мають великий корупційний ризик. Інакше кажучи, на них зручно розкрадати бюджет.
Так, нещодавно в Кривому Розі оголосили тендер на зривання оголошень зі стін. Зірвати 4000 папірців обійдеться бюджету в 200 000 гривень. Також ми писали, як крадуть на смітті в Дніпрі.
Тепер в Кривому Розі оголосили тендер на прибирання наступних об’єктів: парк ім. Ф. Мершавцева, дитячий парк імені Юрія Гагаріна, парк Б. Хмельницького. За цим тендером виділяють 10 мільйонів гривень, якщо розбити цю суму на рік, то вийде понад 27 тисяч гривень на добу.
Переможець згідно вимог повинен прибирати сміття за допомогою прибиральних машин та вуличних пилососів.
Щоб аргументувати розтрату 10 мільйонів гривень з бюджету, були вказані, з одного боку, розпливчаті цифри послуг, з іншого – нереалістично великі. Протягом 2024 року виконавець повинен прибрати майже двадцять три мільйони квадратних метрів доріжок, вивезти 800 т сміття, прибрати 60 тисяч квадратних метрів на дитячих майданчиках парків.
Корупційні ризики в таких тендерах виникають, оскільки цифри беруться зазвичай з фантазії. Скільки захочуть – стільки напишуть.
Перевірити виконання робіт за цим тендером неможливо
Як довести, що саме 23 мільйони квадратних метрів доріжок вони прибрали? Абсолютно не підлягає перевірці вивіз сміття, наприклад, найближчий пункт вивантаження сміття знаходиться через 21 км, наступний, за який оплачується додатково, ще через 2 км. А останні два, за них також оплачується додатково, ще через 3 та 2 кілометри відповідно. Що заважає просто викинути сміття на першому пункті?
Добре, можна сказати, що виконання тендеру – це постійно прибрані парки. І навіть якщо перевірка виявить парки неприбраними, ніхто не відміняє відмовку: «Вчора прибирали, а сьогодні листя знов нападало».
Добре, виконання тендеру – постійно прибрані парки, і кому яке діло, як це зроблено? Але чи потребує прибирання відповідності тим цифрам, які намалювали в тендері? Можливо, усе значно простіше? Кривий Ріг, невже прибрати парки – 10 мільйонів?
Така розпливчатість надає можливість написати будь-який графік та звіт.
І знову постає питання, відповідь на яке, правда, очевидна: а де комунальні служби? ЧОМУ за бюджет необхідно фінансувати приватні фірми? НЕВЖЕ не простіше та не дешевше найняти людей, придбати техніку раз і назавжди? НЕВЖЕ праці звичайного двірника вже недостатньо, що необхідно орендувати пилососи?
Але відповідь настільки очевидна, чому саме такі тендери виникають, що озвучувати її не має необхідності.
Нагадуємо, раніше ми писали, що в Департамент благоустрою Дніпровської міської ради виділив на власний піар понад 3 млн грн, і це тільки початок.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.