На вулиці Бикова, 10 знаходиться багато приміщень (офіси, склади, автосервіси, гаражі), також є повідомлення про незаконну АЗС, проте ТОВ «ТЕКА» вирішило не платити до бюджету за землю, через що утримано понад 23 млн грн
Кривий Ріг: не платили за землю площею 8,3123 га, на якій знаходиться нерухомість площею 19041,1 м2 поряд із METRO та «Епіцентром».
ТОВ «ТЕКА» з Одеси володіє великою кількістю нерухомості в Україні, зокрема в Кривому Розі.
Зазвичай це офісні або складські приміщення.
У місті Кривий Ріг на вулиці Бикова, 10 розташований великий масив нерухомості, зокрема виробничий корпус загальною площею 12601,90 м2, мийка автотранспорту площею 478,3 м2, офісна будівля площею 1922,20 м2, 2 склади запчастин, оздоровчий комплекс. Є інформація і про незаконну АЗС, але про це пізніше.
Проте, як стверджують в Криворізькій центральній окружній прокуратурі, ТОВ «ТЕКА» ухилилось від сплати за земельну ділянку, де ця нерухомість знаходиться, сума складає 23 196 534,39 грн.
Як це вийшло? Справа в тому, що ТОВ «ТЕКА» не виготовило правовстановлюючі документи на землю під нерухомим майном, у зв`язку з чим за її користування не сплачувало.
Роками користувались, і на це, можна припустити, закривали очі відповідальні посадовці Криворізької міськради. Адже просто забути чи не помічати в місті ділянку понад 8 га, де знаходяться офіси, неможливо. Причому поряд розміщені торгівельні центр METRO та «Епіцентр», де завжди дуже багато людей.
Криворізька центральна окружна прокуратура звернулась до суду з позовною заявою – накласти арешт на нерухомість, доки кошти за землю не будуть сплачені. В обґрунтування заяви прокурор посилається на те, що у випадку відчуження ТОВ «ТЕРА» права власності на нерухоме майно на користь інших осіб, виконати в примусовому порядку рішення суду буде неможливо. Тому арешт необхідно накласти, щоб не почали махінації з передачі нерухомості комусь з метою скинути з себе відповідальність та не заплатити за землю.
Але цікавим є те, що ТОВ «ТЕКА» може бути причетне до незаконних АЗС, які діють під виглядом різних нібито автосервісів. Про такі випадки надходила інформація, ось приклад – суд щодо торгівлі без документів у Закарпатській області. А серед нерухомості на Бикова, 10 вказані і склад запчастин, і склад ВГМ, і гараж, і мийка, але є повідомлення, що за цією адресою також здійснювалась незаконна торгівля пальним.
Ми неодноразово писали про незаконні заправки в місті Кривий Ріг, які, можна припустити, «кришуються» Криворізькою міською радою. Зазвичай такі АЗС приховують себе під виглядом авторсервісів. І ще одна виявилась там, де не заплатили за землю 23 мільйони гривень…
Незаконні АЗС та ТОВ «ТЕКА»
У Кривому Розі діє ТОВ «КРИВБАС ТРАНС ОЙЛ», яке багато років не вилазить з судових справ, при цьому дивним чином тримається на плаву.
Так, зараз детективами Бюро економічної безпеки України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні за № 72023000310000014 від 14.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 204 КК України. Мова йде про незаконне виготовлене пальне та його реалізацію.
Досудовим розслідуванням встановлено, що група невстановлених осіб організувала виробництво пального (бензину та дизелю) з нафтопродуктів невідомого походження без відповідної ліцензії з метою подальшої реалізації через мережу автозаправних станцій ТОВ «КРИВБАС ТРАНС ОЙЛ» (код ЄДРПОУ 42647335) у м. Кривий Ріг, а також через АЗС на території м. Києва, зокрема ТОВ «РІТЕЙЛПЛЮС» (код ЄДРПОУ 42204048).
Слідчі встановили місцезнаходження нафтопереробного комплексу без будь-яких дозвільних та ліцензійних документів, на якому незаконно виготовляється пальне.
Проте ТОВ «КРИВБАС ТРАНС ОЙЛ» уже з цього приводу фігурувало в кримінальному провадження декілька років назад – воно стосувалось мережі незаконних АЗС у Кривому Розі. Але дивним чином зам’яли. Була на «Інформаторі» навіть публікація: «На Дніпропетровщині поліція програла боротьбу з мережею АЗС-нелегалів: люди дихають отрутою».
Декілька слів про це провадження.
Слідчим відділом Криворізького районного управління поліції проводилось досудове розслідування в кримінальному провадженні №12019040230000611 від 03.04.2019, за ознаками правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство) та ч. 1 ст. 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою). Розпочали це провадження за зверненням заступника міського голови Кривого Рогу, він повідомив, що в місті діє незаконна мережа АЗС, яка реалізує низькоякісне дизельне паливо та бензину торгової марки невідомого походження, що не відповідає вимогам ДСТУ 7687:2015.
І ось така АЗС була знайдена за адресою: вулиця Бикова, 10. Причому торгівлю пальним приховали за дозволом робіт у вибухонебезпечних зонах.
Інші адреси, де виявлені такі ж АЗС: вул. Каткова, 10, вул. Георга Отса, 23, мікрорайон 4-й Зарічний, 30а, вул. Соборності, 117, вул. Бикова, 10, вул. Домобудівна, 14/1.
Провели огляд цих заправок із залучення інженера хіміка-технолога Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці. Було встановлено, що вказані об’єкти порушують норми безпеки і несуть високу загрозу життю та здоров’ю людей.
Ось так, Кривий Ріг, не платили за землю з незаконною АЗС, винні понад 23 млн грн.
Нагадуємо, раніше ми писали про захоплення понад 3500 га землі на Дніпропетровщині.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.