Майже 400 м2 усупереч Закону України «Про освіту» віддали в оренду підприємцю, діяльність якого не пов’язана з освітою
Криворізький національний університет, сумнівна оренда та схеми відчуження державних земель, майна.
У своїх матеріалах Інформаційне агентство Антикорупційна правозахисна рада неодноразово звертало увагу на навчальні заклади та ймовірні схеми відчуження їхніх земель, майна.
Так, у нас є статті щодо махінацій навколо земель Державного професійно-технічного навчального закладу «Кам`янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівництва та автотранспорту», за посиланням остання з них.
А ось стаття про те, як посадовці після незаконного рішення депутатів Новомосковської міської ради намагались продати школу – землю з будівлями навчального закладу!
А ось матеріали про махінації із землями ДНУ та самовільне будівництвом на них. Колишнє керівництво ВНЗ було залучено до незаконної схеми, нинішньому ректору Оковитому С.І. приходиться відвойовувати захопленні ділянки, йдуть суди.
А ось матеріали про ймовірно незаконну забудову земель Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. Лазаряна.
А ось матеріали про вилучення земель Українського державного хіміко-технологічного університету.
А ось – про захоплення землі Дніпровського державного аграрно-економічного університету.
Землі та майно навчальних закладів нерідко використовують з порушенням законодавства, знаходять лазівки для подальшого відчуження.
Підприємець без проблем користувався приміщеннями ВНЗ
Як нам вдалось з’ясувати, у Криворізькому національному університеті виділили ФОП Аляб`єву Олександру Олександровичу приміщення загальною площею 388,5 м2. У прокуратурі стверджують, що договір оренди протиправний, оскільки був укладений з порушенням Закону України «Про освіту». Згідно ч.4. ст. 80, об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладами освіти, пов’язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу. Але ФОП Аляб`єв О.О. та його діяльність жодним чином не пов’язана з освітою.
Приміщення, які отримав підприємець – частина корпусу з майстернями та котельнею.
Цікавим є те, що на порушення законодавства відповідальні посадовці вирішили не реагувати. Так, зЗаступник керівника Дніпропетровської обласної прокуратури зазначає: у МОН України з листопада 2022 року достеменно обізнані з тим фактом, що спірне майно передано в оренду ФОП Аляб`єву О.О. з порушенням вимог Закону України «Про освіту», проте жодного заходу реагування ними вжито не було. Що це – корупція чи байдуже ставлення до своїх прямих обов’язків?
Прокуратура була вимушена звернутись з позовом до суду, в якому просить визнати недійсним договір оренди та повернути нерухоме майна Криворізькому національному університету.
На цей час у Господарському суді Дніпропетровської області прийняли позовну заяву та відкрили провадження. Криворізький національний університет та сумнівна оренда: чекаємо на справедливе рішення.
Нагадуємо, раніше ми писали, що з бюджету Дніпра виділили 11 млн грн на прибирання стихійних сміттєзвалищ – чи є корупційна складова?
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.