Заступник мера Дніпра та керівник Департаменту гуманітарної політики Ксенія Сушко «настраждалась»: закривають одну справу, відкривають іншу. Може, уже час сісти?

У суді знову підняли минуле кримінальне провадження: виявилось, що крали на ремонтах шкіл Дніпра, нікого не посадили, гроші не повернули.

Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра

У те, що Сушко можна посадити, ми не віримо. Бо невинувата вона. СБУ бралось за неї? Бралось. Прокуратура бралась? Бралась. Але вона продовжує керувати Департаментом та бути заступником Філатова. Ось вручили підозру, ось запобіжний захід призначили, хоп – а вона вже на роботі, працює. Суди йдуть, йдуть, але їй що?

Не людина, а феномен.

Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра

Як в анекдоті: до суду та податкової лише на старих жигулі

Бо Сушко дійсно з кримінальних справ не вилазить. Ми багато про це писали, самі вже збились з рахунку. І на закупівлях меблів нібито крали, і на шкільних укриттях нібито крали, і сумнівній компанії харчування дітей довірили (без документів, техніки та персоналу), і на ремонтах нібито крали… Там безкінечна історія, парти, гроші, два «стволи»: Сушко та її заступниця Рог.

Але посадити не виходить. Містика!

Якщо переглянути тендери, які оголошує Дніпровська міська рада в період публікації цієї статті (початок 2024 року), то один за одним йдуть замовлення на ремонт шкіл.

Проте відносно інших аналогічних тендерів у минулому не все добре: є кримінальне провадження, що крали на школах Дніпра. У даному випадку мова йде про справи 12020040680001374, 12020040680001378, 42019040000000737 та 42019041690000063, остання стосується проєкту «Капітальний ремонт приміщень та спортивної зали Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №118 з поглибленим вивченням англійської та німецької мов і предметів природничо– математичного напрямку» Дніпровської міської ради, за адресою: м. Дніпро, вул. Б. Хмельницького, 15». Зазначимо, слідство виявило: лише на цьому ремонті змогли вкрасти майже 1,7 млн грн, це при доларі за 24 гривні.

Тут, до речі, замішаний професор кафедри БЖД ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» з неправдивою експертизою відносно ремонту, його засудили на два роки.

Професор сів, а Сушко сидить в своєму кабінеті. І буде сидіти в кабінеті. Бо всі винуваті, бо всі крали на школах, але вона як керівник, як відповідальна особа невинувата. Містика?

Кримінальне провадження, або Схема, як крали на школах Дніпра 13 друзів Сушко

Є кримінальне провадження 12020040680001374, знову ж улюблений Департамент гуманітарної політики на чолі з Сушко.

Під час досудового розслідування були встановлені цікаві факти, стисло викладемо їх.

На початку квітня 2019 року в певної особи виник злочинний умисел заволодіти коштами, що виділяються з бюджету м. Дніпро на виконання будівельних та ремонтних робіт на соціальних об`єктах.

«I have a dream», – промовив наш герой, і з цією «дрім», тобто мрією, пішов до Департаменту гуманітарної політики, щоб запропонувати посадовцям розкрасти кошти, у тому числі на школі №118 з поглибленим вивченням англійської.

Наш мрійник запропонував

директору Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Сушко,

виконувачу обов`язків начальника відділу технічного нагляду при Департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради,

заступнику начальника відділу технічного нагляду при Департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради

заволодіти коштами, виділеними з бюджету.

«Мадам! – заявив він. – Дозвольте вас познайомити з моєю мрією. Ай хев а дрім, і ця дрім в тому, щоб розікрасти гроші на ремонті шкіл, а також на школі з поглибленим вивченням інглішу».

На такі пропозиції, особливо коли звертається романтичний мрійник, у Департаменті гуманітарної політики не відмовляють.

Бо мрія понад усе. Чого варте життя без мрії?

Так їх стало четверо – мрійник та відважні посадовці, посади яких зазначені вище.

Кримінальне провадження: крали на школах ДніпраАле потрібні були ще люди. «ОПГ» у Дніпровській міській раді – це не жарти, тут усе серйозно, тут банда потрібна.

Для виконання вказаного злочинного плану наш мрійливий герой на підставі договору купівлі-продажу №26-04/19 від 26.04.2019 придбав частку в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна-Гільдія» (код ЄДРПОУ 42750528) у розмірі 500 гривень, що становить 50% статутного капіталу.

Ця фірма до придбання була досить сумнівною. Так, керівником 14.01.2019 значився АКІМОВ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ, «фунт» з кримінальною біографією.

Отже, фірму придбали. Потім знайшли підставну особу («фунта», зіцголову), яка погодиться за грошову винагороду очолити компанію з метою прикриття незаконної діяльності (ймовірно, мова йде про ЯРОВЕНКА ВІТАЛІЯ МИКОЛАЙОВИЧА). Ця особа повинна буде на постійній основі приймати участь в публічних закупівлях, замовником яких виступить Департамент гуманітарної політики на чолі з Сушко.

Що відомо про ТОВ «Будівельна-Гільдія» (тепер це ТОВ «БК Інвестстрой Груп-2021») на цей час?

Кінцевим бенефіціаром є КІРМАН ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ. Полюбляє мріяти.

Також серед учасників є ЄГОРОВ ДМИТРО МИХАЙЛОВИЧ та БОТНАР НІКОЛАЄ.

Яровенко та Кірман домовились про свої дії та потиснули руки.

Потім наш мрійливий організатор знайшов осіб, які будуть приймати участь в тендерах на ремонт шкіл із метою імітації конкуренції. Їм призначили просту роль: створити ілюзію конкурсів та програти ТОВ «Будівельна-Гільдія».

Далі він залучив осіб, які виконували функції з ведення бухгалтерського обліку та менеджерів. Усі вони знали про мету: розкрадання бюджетних коштів. Серед них: ФОП ПІСКУН МАРІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, ФОП НОСЕНКО ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА.

Домовився з особами, яких призначили контролювати будівництво та ремонти. Їм за «котлету» запропонували неналежним чином здійснювати функції технічного нагляду на об`єктах ТОВ «Будівельна-Гільдія»: не звертати увагу на порушення, а потім засвідчувати своїм підписом і печаткою акти виконаних робіт.

Щоб реалізувати це, залучили директора приватного підприємства «Фенікс». За даними аналітичної системи YouControl, директором є СЄДИХ ІГОР АНДРІЙОВИЧ.

Будівельні та ремонтні роботи вирішили віддати найнятим без офіційного працевлаштування працівникам (платити готівкою), але з метою прикриття злочинної діяльності та виведення в готівку бюджетних коштів, виділених для оплати цих робіт, залучили в якості субпідрядних організацій підприємства з ознаками фіктивності, а саме:

– ТОВ «Даміра» (код ЄДРПОУ 42805393),

– ТОВ «Профіт Стар Груп» (код ЄДРПОУ 42550770),

– ТОВ «Львівська Залізнична Компанія «Рейлвей» (код ЄДРПОУ 42142846).

Планували так: указані підприємства фактично роботи виконувати не будуть, однак частина отриманих ТОВ «Будівельна-Гільдія» коштів буде перераховуватися на їхні розрахункові рахунки.

Ось так все було організовано під тендери. Ну шо, погнали красти на школах та дітях? Go, go, go!

Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №54» Дніпровської міської ради (м. Дніпро, провулок Парусний, буд. 3)

І згодом із Департаменту гуманітарної політики на чолі з Сушко прийшло наведення: наприкінці квітня 2019 року буде розпочато процедуру закупівлі щодо капітального ремонту Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №54» Дніпровської міської ради (м. Дніпро, провулок Парусний, буд. 3). Очікувана вартість: 7 274 154 грн (нагадуємо, це 2019 рік, отже курс долара був на рівні 24 гривень).

Сушко, як стверджують в поліції, ймовірно, надала гарантії, що «Будівельна-Гільдія» переможе. У цей період власниками фірми були КІРМАН ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ та ЄГОРОВ ДМИТРО МИХАЙЛОВИЧ.

Організували складення та виготовлення кошторисних розрахунків для здійснення цих робіт.

ТОВ Будівельна-Гільдія» надало для конкурсу всі необхідні документи, залучило підставних конкурентів, які запропонували гіршу пропозицію. І що? Перемога!

Пані Сушко підписала договір, наблизивши мрію. Набрані з вулиці без працевлаштування ремонтники почали роботи за копійки. Активно процесі організації робіт приймали участь в.о. начальника відділу технагляду Департаменту гуманітарної політики та його заступник.

При цьому вартість виконання будівельних робіт та матеріалів була ЗНАЧНО ЗАВИЩЕНА.

Але інженер технічного нагляду з ПП «Фенікс» підписав та засвідчив печаткою: вартість нормальна, проблем немає, порядок.

А в липні 2019 року до Департаменту гуманітарної політики надійшли акти приймання виконаних робіт, довідки про вартість та витрати, підписані директором «Феніксу». Це були документи з неправдивими відомостями, різниця між вартістю виконаних робіт згідно з вказаними актами та фактичною вартістю склала 2 124 209,05 грн

А ось що засвідчили в Національній поліції:

«У період із 05.07.2019 по 25.09.2019 начальник Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, перебуваючи в місті Дніпро, діючи умисно, з корисливих спонукань, з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи в злочинній змові з (перелік осіб) та будучи обізнаною, що фактична вартість виконаних будівельних робіт і застосованих будівельних матеріалів під час виконання робіт з капітального ремонту їдальні та санвузлів Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №54» Дніпровської міської ради значно завищені, підписала та засвідчила печаткою Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в. На підставі вказаних документів на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна-Гільдія», відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», із червня по вересень 2019 року з бюджету м. Дніпро замовником робіт, а саме Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради з розрахункового рахунку № НОМЕР_4 відкритого в Державній казначейській службі України, перераховано кошти в сумі 5 957 504,24 грн. Так, у зв`язку із завишенням вартості окремих видів виконаних робіт і застосованих будівельних матеріалів, сума безпідставно перерахованих на ТОВ «Будівельна-Гільдія» коштів склала 2 124 209,05 грн, що підтверджується висновком судової будівельно-технічної експертизи №24/3-20 від 08.07.2020».

А що ж відбулося з цими мільйонами, які розікрали на ремонті школи №54? Усе просто: Сушко, указують в поліції, розподілила їх із мрійником із ТОВ «Будівельна-Гільдія», який в свою чергу розрахувався з «фунтом» та іншими учасниками групи.

Окрім цього тендеру, також були й інші замовлення на цю школу, яку виконувало ТОВ «Будівельна-Гільдія» .

А після нього ремонти в шоках, зокрема в №54, буде проводити фірма, ймовірно пов’язана з Гуфманом – «Альфабуд». Відносно того, що вона може бути пов’язаною з розкраданнями сотень мільйонів бюджету на ремонтах, неодноразово писали у відкритих джерелах: «Обозреватель», «Інформатор», «Антикор», «Останній бастіон». Нещодавно ми писали, що БГ «Альфабуд» повинна була провести ремонт пологового будинку №1 на колишній вулиці Леніна, але гроші кудись ділись.

Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №31» Дніпровської міської ради за адресою: м. Дніпро, вул. Фабрично-заводська, 22

Сушко, як стверджують в поліції, дала наведення своєму ймовірному спільнику, що в квітні 2019 року буде розпочато процедуру закупівлі по проведенню капітального ремонту приміщень та спортивної зали школи №31.

Як і у випадку зі школою №54, були надані гарантії перемоги – це стверджують в поліції.

Знову конкурс із підставними конкурентами, запропонували виконати роботи за 6 500 791,70 грн, перемогли. Причому підставному конкуренту відмовили з причини того, що він на дві тисячі дорожче пропонував послуги.

А далі все за схемою, яка викладена вище. Різниця між вартістю виконаних робіт згідно з вказаними актами і їх фактичною вартістю склала 1 696 643,08 грн.

Сушко з ймовірними спільниками, як указують в Національній поліції, розділила ці кошти.

Наступне наведення Сушко: Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс №99 «багатопрофільна гімназія школа I ступеня дошкільний навчальний заклад» Дніпровської міської ради, за адресою: м. Дніпро, вул. Комбрига Петрова, 17, капітальний ремонт їдальні та санвузлів, червень 2019 року. Вартість: 8 390 976,68 грн. Також впровадили відому схему.

Окрім цього, ТОВ «Будівельна-Гільдія» також приймало участь і в інших проєктах Департаменту гуманітарної політики, як і ймовірні спільники – «Фенікс» та підставні ФОПівці. Крали на школах, крали на дітях. Так,  із матеріалів кримінальних проваджень вбачається, що роботи з поточного ремонту покрівлі будівлі Комунального закладу освіти «Дошкільний навчальний заклад №297» Дніпровської міської ради, розташованої на просп. Петра Калнишевського, буд. 34-В, виконувались не в повному обсязі та з неякісних матеріалів, а також із значним завищенням вартості робіт.

А відносно школи 118 з поглибленим вивченням англійської мови прокуратура стверджує: розікрали 1 696 643,08 грн. Зараз Західна окружна прокуратура розробляє цю справу, але чим закінчиться – невідомо. При цьому прокуратура діє в інтересах Департаменту гуманітарної політики Дніпропетровської міської ради, але в самій міській раді її роботу буксують. Прокурор скаржиться в суді: не надають документів за справою, ігнорують запити!

Ось ще неповний список закладів, де правоохоронці підозрювали розкрадання бюджетних коштів на ремонтах, які виконувала фірма Кірмана за підписом Сушко:

– СЗШ №46 ДМР за адресою: м. Дніпро, вул. Робоча, 75-А;

– СЗШ №14 ім. В. Чорновола за адресою: м. Дніпро, просп. Миру, 51-А;

– НВК №137 ДМР за адресою: м. Дніпро, вул. Комбрига Петрова, 29;

– НВК №138 ДМР за адресою: м. Дніпро, вул.. Березинська, 29;

– СЗШ №134 ДМР за адресою: м. Дніпро, вул. Шолохова, 17;

– СЗШ № 24 Дніпровської міської ради за адресою: м. Дніпро, вул. Молодогвардійська, 18 (покрівлю ремонтували).

Це кримінальне провадження, так крали на школах Дніпра, тепер зрозуміло, як робили ремонти, не дивно, що 24 січня 2024 року в школі 89 обвалилась стеля.

А ось ще на чому крали: співробітниками 4-го відділу Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області встановлено, що ТОВ «Будівельна-Гільдія» здійснила поставку обладнання із значним завищенням вартості, а саме:

– дозатор для рідкого мила 1 591,49 грн з ПДВ за одиницю,

– ніжка хромова з п’ятою під стільницю – 801,08 грн,

– умивальники, тумба з умивальником Ювента Rovena RV-60 Grey-Brown – 7320 грн з ПДВ.

Проаналізувавши ринкову вартість правоохоронці виявили суттєве завищення: так, вартість тумби з умивальником Ювента Rovena RV-60 Grey-Brown складає 3762 грн з ПДВ.

Інші види товарів також набагато дешевші ніж в актах поставки.

До речі, група «Альфабуд» з орбіти Гуфмана, яка зайнялась ремонтами шкіл, коли «Будівельній-Гільдії» прийшлось посунутись через кримінальні провадження, також, ймовірно, розкрадає бюджет, причому не тільки в Дніпрі. Про це пишуть «Наші гроші»: у кошторис ремонту школи в Кривому Розі за 160 млн внесли йоржики для туалету по 4 тисячі. Завищення вартості закупівель – майже на 60%.

З приводу махінацій пані Сушко було відкрите не одне кримінальне провадження, бо на школах крали, але Сушко до цих пір на свободі.

Дітям – шкільні туалети, гроші – злочинцям, бо все одно нікого не посадять

У період з 2019 по 2020 р. між Департаментом гуманітарної політики Дніпровської міської ради (ЄДРПОУ 40506248) та ТОВ «Будівельна-гільдія» (ЄДПОУ 42750528) укладено 25 договорів щодо капітального ремонту їдальнь та санвузлів закладів освіти м. Дніпро, загальною вартістю 151 709 660,96 грн з ПДВ. Відповідно до даних Державної казначейської служби України, Департамент здійснив оплату на розрахункові рахунки ТОВ «БУДІВЕЛЬНА-ГІЛЬДІЯ» (ЄДПОУ 42750528) у розмірі 81 342 468,96 грн з ПДВ.

Ці гроші «освоїли». Кримінальне провадження було: крали на школах Дніпра. Схема описана вище.

Ці всі злочини були виявлені, правоохоронці потрусили Сушко з мрійником Кірманом. Але затягнули справу на 3 роки, і коли її матеріали були передані до суду, останній постановив:

– звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.364-1 КК України у зв`язку із закінченням строку давності притягнення до кримінальної відповідальності.

– кримінальне провадження №12020040680001378 від 08.09.2020за обвинуваченням ОСОБА_1 (мова про нашого героя-мрійника) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України, закрити в зв`язку із закінченням строку давності.

Зазвичай таке відбувається, коли суддя обирає позицію, скажемо обтічно, бути гуманним, а правоохороці затягнули справу.

Хотіли посадити Кірмана, хотіли посадити Яровенка, хотіли посадити підлеглих Сушко. Але вона нібито стояла осторонь. З Сушко все добре, вона працює.

А ось кого притягнули до кримінальної відповідальності, то це професора кафедри безпеки життєдіяльності ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури».

Йому замовили інженерно-технічну експертизу: чи крали на школах ТОВ «Будівельна-Гільдія» разом із Сушко? Чи крали ці «святі люди»?

Оскільки дійсно святі, бо професор відписався: невинуваті.

Отже, вони виявились невинуватими, а він – винним.

Його звинуватили, що зробив завідомо неправдивий висновок.

Суд ухвалив: професора визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 384 КК України, і призначити узгоджене сторонами покарання у вигляді 2 (двох) років позбавлення волі».

А що ж з Сушко? А з Сушко як в анекдоті:

Суддя: Підсудна, ви визнаєте себе винною?

Підсудна: Нєт.

Суддя: Ну на «нєт» й суду «нєт». Невинувата!

Ось таке кримінальне провадження: крали на школах усі, а винний професор.

«Шоу маст го он»? Справу знову підняли: поверніть гроші, алло!

Але Західна окружна прокуратура міста Дніпра знову повернулась до справи, правда, тут мета така: ладно, вас не посадили, так гроші поверніть!

Прокуратура направляла листи до Департаменту гуманітарної політики, в яких запросила інформацію про укладання та виконання договорів, проведення відповідних експертиз, якими встановлено відповідність чи невідповідність фактично виконаних ремонтно-будівельних робіт з боку ТОВ «Будівельна-Гільдія» та наявності завданих збитків територіальній громаді м. Дніпра.

Але прокуратурі не відповіли. «Прокуратура? Знаєш, іди ти, прокуратура!» До речі, Сушко також ухилилась від відповіді на запит ІА ГО «Антикорупційна правозахисна рада». Ми з цього приводу навіть до суду подали, виграли його, виграли апеляцію, але Сушко все одно. Вона чхала на всіх: на вас, на дітей, на прокурора. І їй за це нічого не буде.

21 листопада 2023 року Господарський суд ухвалив провести нову експертизу за проханням прокурора: чи було завищення вартості? Які збитки понесла держава? Кримінальне провадження, що крали на школах Дніпра, завершилось безкарністю, може хоча б гроші повернуть?

Але тут же з’явилась «Будівельна-Гільдія» (тепер це – «БК Інвестстрой Груп-2021») з апеляційною скаргою, мовляв, навіщо минуле ворушити? У скарзі просили скасувати рішення Господарського суду та відмінити експертизу. Та і взагалі: які гроші, гуляйте, лопухи! Але скаргу відхилили 19 грудня 2024 року.

Що буде далі – слідкуємо.

Чи знову суд всупереч закону буде «гуманним», як вже це було мільйон разів? Украли мільйони на дітях, ну що ж поробити, по головці погладимо, працюйте й далі, пані заступниця мера Дніпра Сушко!

Нагадуємо, раніше ми писали про шахрайський колл-центр, який збирав на дітей-інвалідів та військових.

Тендер на 118 школу

  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра

Кримінальну справу закрити, бо затягнули на 3 роки

  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра

Професор захистив злочинців та надав неправдиву експертизу. Його за це засудили, а вони на волі

  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра

Школа 118, хоча б гроші поверніть!

  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра
  • Кримінальне провадження: крали на школах Дніпра

Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.