Прикриваючись воєнним станом, поза конкурсом та без перевірки, передбаченої Законом «Про запобігання корупції», на посаду начальника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків призначили особу з сумнівним та, ймовірно, корупційним минулим (Кливець Петро Васильович)
Керівник податкової з ймовірним корупційним минулим? Є факти, які можуть вказувати на це.
Інформаційне агентство Антикорупційна правозахисна рада провело власне розслідування, зібрало матеріали, які, ймовірно, свідчать про корупційне та кримінальне минуле Кливця Петра Васильовича, надало їх Державній податковій службі, але в ній вирішили їх не брати до уваги. Мовляв, війна, прийняли на посаду за спрощеною процедурою поза конкурсом.
Інформацію про ймовірне корупційне минуле проігнорували. Гаразд, самі не цікавились минулим особи, яку призначали на посаду, але ж вам надали матеріали, до яких варто звернутись, чому б не скористатись? Чому б не врахувати?
Але відписались: воєнний стан, спрощена процедура. 11.10.2023 Кливця П.В. призначили виконуючим обов’язки заступника начальника податкової. А вже через два тижні на нього поклали обов’язки начальника Східного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків. Причому досвіду роботи в податкової Кливець не мав.
А може справа не у воєнному стані? Невже чутки про те, що посади в ДПС можна придбати за гроші, правдиві?
Бо як зрозуміти, що новий керівник податкової – людина з ймовірним корупційним минулим, яка не має досвіду роботи в цій сфері? Добре, воєнний стан, спрощена процедура призначення, але невже в податковій не було інших кандидатів, що взяли сторонню людину без досвіду та кримінальним шлейфом?
Кливець Петро Васильович, начальник податкової: розслідування про його ймовірне корупційне минуле
Що в декларації про доходи, або Чому в державного службовця грошей більше, ніж офіційний дохід?
На діяльність Кливця в ІА Антикорупційна правозахисна рада звернули увагу ще в 2019 році, розпочалося журналістське розслідування, були залучені юристи.
З’ясувалося, що Петро Кливець, перебуваючи на посаді директора державного підприємства «Криворізький експертно-технічний центр Держпраці», вносив недостовірні дані до щорічних декларацій про доходи. Він не подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та щодо конфлікту інтересів, порушивши вимогу ст. 28, 45, 46, 52 Закону України «Про запобігання корупції».
Петро Кливець та члени його сім’ї мали у власності майно та активи в значних розмірах, що не відповідають отриманим ними доходам. У нас дуже багато носяться з питанням: як подолати корупцію? Проводять конференції, надають аналітику. Але може все простіше? Беремо посадовця, дивимось, на якому авто їздить, яку нерухомість, майно має він, члени його родини. Порівнюємо з доходами, зарплатнею. А потім питаємо: як так вийшло, що ваш річний дохід – 100 тисяч гривень, але ви придбали автомобіль за два мільйони? Так, за матеріалами нашого журналістського розслідування відносно Андрія Смирнова, заступника керівника Офісу Президента, було відкрите кримінальне провадження. Нагадуємо, тоді ми з’ясували, що його брат купували нерухомість, землю на кошти, які не відповідали його реальним доходам.
Щодо Кливця ми з’ясували, що він згідно е-декларацій за 2016-2018 роки мав значні грошові активи, походження яких не встановлене: 1 660 000 грн та 57 000 дол. США.
Крім того, Петро Кливець 20.06.2018 р. перерахував зі своєї валютної карти 5523245100202199 суму 15 956 доларів США за предавторизацію европкар (оренда авто) у м. Дюссердорф (Німеччина).
Цікавим є той факт, що Петро Кливець, який очолював державне підприємство, з 03.12.2007 по 19.05.2017 був зареєстрований фізичною особою-підприємцем. Звісно, у декларації про це також нічого не вказано. Крім того, нагадуємо, що законом заборонено поєднувати роботу керівника державного підприємства з підприємницькою діяльністю!
У 2020 році Петро Кливець придбав новісінький BMW X7 майже за 3 мільйони гривень (нагадуємо, курс долара в цей час становив 24 гривні), про що є відомості в аналітичній системі YouControl.
При цьому заробітна плата, яку отримав Кливець у 2023 році, становить 257 тисяч гривень.
Дружина Кливець Тетяна Миколаївна
Дружина начальника податкової Кливець Т.М., як було нами з’ясовано ще в 2019 році, також мала вагомі грошові активи – 1 321 000 грн та 72 000 дол. США. При цьому отримувала порівняно незначний дохід (переважно у вигляді відсотків за депозитними вкладами) – від 12 000 грн до 58 000 грн на рік.
У січні 2017 року Кливець Т.М. придбала новий автомобіль «Toyota» марки «C-HR» 2017 року випуску вартістю 1 002 682 грн.
Вона є засновником ТОВ «Сервіс-центр побутового обслуговування» (код ЄДРПОУ 20190445), розмір внеску до статутного фонду складає 38 954,50 грн. Цю інформацію Петро Кливець як особа, уповноважена на виконання функцій держави, також повинен був внести до декларації, але не вніс.
Звідки взялись гроші – невідомо, але офіційний дохід Кливця та його сім’ї не відповідає реальним витратам, придбанням.
Національне агентство з питань запобігання корупції звертало увагу на діяльність Кливця на посаді керівника державного підприємства «Криворізький експертно-технічний центр Держпраці» та його декларації. 24.05.2019 агентство прийняло рішення №1506 та направило до суду протокол про порушення, передбачене частиною другою статті 172-6 КУАП. У Національному агентстві з питань запобігання корупції встановили: Петро Кливець порушував вимоги фінансового контролю, у декларації були вказані недостовірні дані.
Корупційні схеми та кримінальне провадження
Сумнівна діяльність Кливця на посаді директора ДП «Криворізький експертно-технічний центр Держпраці» привертала увагу правоохоронців.
За їхньою інформацією Кливець за попередньою змовою з керівництвом Головного управління Держпраці в Дніпропетровській області запровадив протиправний механізм отримання неправомірної вигоди шляхом здійснення тиску на промислові підприємства регіону. Хочете отримати експертний висновок, дозвіл на виконання небезпечних робіт? Платіть.
Окрім того, слідчим відділом Криворізького відділу поліції ГУНП у Дніпропетровській області було відкрите кримінальне провадження №12017040230002148 від 29.11.2017 р. відносно службових осіб ДП «Криворізький експертно-технічний центр Держпраці» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, а саме – привласнення та розтрати чужого майна, вчинені за попередньою змовою групою осіб.
Унаслідок досудового розслідуванням встановили, що службові особи ДП «Криворізький експертно-технічний центр Держпраці» шляхом зловживання своїм службовим становищем розкрадають гроші підприємства, складаючи та використовуючи фіктивні цивільно-правові договори про надання послуг консультаційної допомоги під час проведення експертних процедур з особами, з якими перебувають в родинних або приятельських відносинах.
У тому числі залучались підприємства, власником яких є Кливець Тетяна Миколаївна, зокрема ТОВ «Вастро» (код ЄДРПОУ 35747726), ТОВ «Трейдгруп» (код ЄДРПОУ 35747694) та ТОВ «Арт-промбуд» (код 31551316).
Лише в 2017 році за цією схемою привласнили 1 324 170,4 грн.
Також правоохоронці з’ясували, що в 2016-2019 р. Петро Кливець протиправно вивів із ДП грошові кошти в сумі понад 4 000 000 грн шляхом укладення 600 фіктивних трудових договорів та цивільно-правових угод. Але в суді, як можна припустити, «порєшалі».
Останні роки ми не слідкували за сумнівною діяльністю Кливця, але можемо припустити, що в ній би знайшли нові докази ймовірної корупції.
Але коли нещодавно його призначили в.о. начальника Східного міжрегіонального управління ДПС, ми були дещо розгублені: як особа з ймовірним корупційним та кримінальним минулим була поза конкурсом призначена на таку посаду, тим паче, що в податковій до цього не працювала взагалі?
У ДПС пояснили, яким чином призначили начальником податкової особу поза конкурсом, без досвіду роботи та з корупційним шлейфом
Наказ про призначення начальником податкової Кливця П.В. та його біографічні дані
Керівник податкової з ймовірним корупційним минулим: що відповіли в податковій
Матеріали про ймовірне корупційне та кримінальне минуле Петра Кливця, призначеного начальником Східного міжрегіонального управління, ми передали до Державної податкової служби. Попросили надати коментар, чому особа з такою біографією та без досвіду роботи змогла поза конкурсом обійняти цю посаду. Попросили врахувати матеріали: можливо, у податковій знайдуться чесні керівники, які відреагують.
У ДПС нам відповіли: призначили Петра Кливця на умовах статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», тому процедура спрощена, а спеціальну перевірку на корупцію не провели:
«На дату видання наказу ДПС від 11.10.2023 №1319-о «Про призначення Кливця П.В.» діяли положення частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», згідно з яким на період дії воєнного стану особи призначаються, зокрема на посади державної служби, керівником державної служби або суб’єктом призначення, без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом».
Про корупційне минуле нічого не знаємо. І знати не хочемо. А біографічні відомості про Кливця будуть формуватися з моменту вступу на посаду керівника. Що було до цього – не має значення. Ні, ми знаємо про спеціальну перевірку згідно із Законом «Про запобігання корупції», колись може й проведемо та складемо висновок.
А якщо вас цікавить моральний портрет Петра Кливця, то йому ми дали прочитати Наказ «Про затвердження Правил етичної поведінки в органах Державної податкової служби». Він їх прочитав, підписав та пообіцяв вести себе зразково. Що вам ще потрібно?
Ось так: кому війна, а кому мати рідна. Кому горе, смерть, а кому призначення без перевірки. Бо війна. Керівник податкової з ймовірним корупційним минулим? У країні воєнний стан, а ви до корупціонерів причепилися!
Але в нас все ж виникає питання: невже в податковій службі не було співробітників ІЗ ДОСВІДОМ РОБОТИ, що на посаду начальника взяли сторонню людину без досвіду, та ще й з корупційним шлейфом?
Що ж, ми будемо слідкувати за діяльністю нового начальника Східного міжрегіонального управління ДПС Петра Кливця.
Нагадуємо, раніше ми писали, що шахрайський колл-центр рекламує Дніпровська міська рада.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.