Незалежні аудитори не перший рік указують на велике крадіництво на будівництві та ремонтах у Дніпрі

Як крадуть на будівництві, позиція незалежних аудиторів елементарна, Ватсон: завищення вартості матеріалів, робіт.

Спеціально створюються фірми, через яких проходять бюджетні кошти.

До речі, ми донесли позицію експерта, який працює в будівельній компанії, з нею можна ознайомитись за посиланням: «Схеми розкрадання на будівництві та ремонтах у Дніпрі».

У цій статті мова йде не тільки про конкретний випадок, а загалом про корупцію, розкрадання бюджетних коштів на проєктах Дніпровської міської ради та Дніпропетровської обласної державної адміністрації, зокрема департаментами капітального будівництва, інфраструктури.

Ми посилаємось на документ – це висновок незалежних аудиторів за 2019 рік, його підготовили спеціально для керівників Дніпропетровської облдержадміністрації – але він й до цього часу є актуальним.

Тобто нове керівництво спитало: а як справи з тендерами на будівництво, ремонти? Незалежні аудитори відповіли: а ось як насправді.

Роками в Дніпрі посадовці укладають договори на мільйони з шахраями, відносно яких відкриті кримінальні провадження, та підставними фірмами, за якими стоять відомі в Дніпрі та Дніпропетровській області бізнесмени та політики. Корупція має тотальний характер.

І ситуація не покращується. Так, західні соціологи визнали Дніпро найкримінальнішим містом України. Корупція, кримінал мають неприхований характер, наприклад, у Департаменті благоустрою та інфраструктури Дніпра. Це ж стосується й інших підрозділів Дніпровської міської ради, серед яких, зокрема, Департамент капітального будівництва, Департамент гуманітарної політики, Департамент з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики. Ці органи відрізняються абсурдними, необґрунтованими тендерами, на яких, ймовірно, розкрадають бюджет.

Чи є геніальними корупційні схеми?

Існує позиція, що відомі рейдери та олігархи нібито вигадували та реалізували геніальні корупційні схеми, за допомогою яких збагатились. Але на нашу думку корупціонери, крадії у владі, шахраї діють зазвичай грубо та відкрито. Вони нахабно крадуть, крадуть перед носом, у всіх на очах. Оскільки переконані в своїй безкарності. Тому для Дніпровської міської ради є типова ситуація, коли один і той же посадовець роками займається нахабним та неприхованим «великим крадівництвом», але виходить сухим із води. Ще не закрили кримінальне провадження щодо розкрадання мільйонів, але його вже відпустив суд та дозволив повернутися на посаду. А закінчиться тим, що взагалі закриють справу, а в суді стукнуть молоточком: невинуватий.

Для того, щоб подолати корупцію, необхідна політична воля. Чи є вона в людей, які знаходяться у владі? Чи є вона в тих, хто закупає яйця за ціною 17 грн/шт?

ІА «Антикорупційна правозахисна рада» провела журналістське розслідування щодо ймовірного розкрадання коштів на проєкті «Будівництво будівлі академії спортивних єдиноборств по вул. Краснопільській, 8Б у м. Дніпрі».

Цей проєкт запустили ще в далекому 2017 році, замовником був Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради в особі його керівника Михайла Лисенка. Виділили майже 200 мільйонів гривень, але будувати не планували. Але гроші давали, давали, давали, незважаючи на запляману та кримінальну характеристику підрядника, незважаючи на зауваження та тривогу аудиторських перевірок.

Всі все знали: що об’єкт сумнівний, що підрядник підозрілий, а також підозрювали, яка доля грошей. Всі все знали, але ніхто не припинив.

Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів у звіті

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації отримав «ЗВІТ про фактичні результати щодо виконання узгоджених процедур із перевірки фінансової діяльності Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації за період із 01.01.2018 р. по 30.06.2019 р.»

Тобто документ зі сторони: наші звіти – це наші звіти, але ви розповідайте, як воно насправді.

Директор ТОВ «АФ «Капітал Груп» Клименко підписав цей звіт.

Але це про ситуацію взагалі, цей звіт є актуальним, оскільки схеми розкрадання реалізуються й до цих пір.

У звіті перераховані компанії, які отримували бюджетні кошти Дніпропетровської області на сумнівні схеми нібито будівництва, нібито ремонтів у 2018:

ТОВ «Центрум-Буд»

ТОВ «Техбудресурс»

ТОВ «СКС Моноліт»

ТОВ «Рубікон-Моноліт»

ТОВ «КЦ «Лібертон»

ТОВ «Інтерпен Д»

ТОВ «Вікно Сервіс»

ТОВ «Альбатрос Буд»

ПП «Фірма «Гремко»

ПП «ПКМ-1»

ПАТ «АВП «Содружество»

ПП «Авісбуд»

ТОВ «Торгівельний дім «Н-ю-лайн»

ТОВ «СК «Стройінвест»

  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів
  • Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів

Ось висновок про дорожніх та будівельні роботи:

«Протягом 2018 року та І півріччя 2019 року Департаментом найбільшу перевагу з виконання дорожніх ремонтно-будівельних робіт віддавалось чотирьом підрядним організаціям: ТОВ «Рубікон-Моноліт», ТОВ «СК «Стройінвест», ТОВ «КЦ «Лібертон», ПАТ АВП «Содружество».

Не зважаючи на заплямовану репутацію вищевказаних організацій, Департамент з року в рік старанно наступає на одні й ті ж граблі, обираючи виконавцями робіт недобросовісних підприємців.

Під час проведення тендерних процедур Департаментом не здійснюється моніторинг благонадійності підрядників, про що свідчить той факт, що за матеріалами попередніх ревізій, які проводились Східним офісом Держаудитслужби, по даним організаціям встановленні численні порушення, у наслідок яких Департаменту завдано матеріальну шкоду збитки не на один мільйон гривень.

Крім того, згідно даних Єдиного державного судового реєстру майже всі контрагенти, з якими Департаментом укладались договори, є фігурантами кримінальних справ».

А в чому винні фірми?

Як крадуть на будівництві? Позиція аудиторів чітка, вони «пройшлись» по кожній фірмі:

ТОВ «Рубікон моноліт»завищення обсягів виконаних робіт; шляхом обману, у зв`язку з невиконанням умов інвестиційного договору щодо реконструкції і завершення будівництва багатоквартирного житлового будинку, заволоділи чужим майном; внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей; на території Запорізької області упродовж 2017-2019 років організували схему розкрадання бюджетних коштів, отримання та розподілу неправомірної вигоди у вигляді «відкатів» під час проведення публічних закупівель з виконання проектних та будівельних робіт. Діяльність з розкрадання бюджетних коштів здійснюється при прикритті службових осіб правоохоронних органів Запорізької області, зокрема і ГУНП та ДФС, які, зловживаючи своїм службовим становищем, не здійснюють належних заходів із виявлення кримінальних правопорушень, а також здійснюють тиск на бізнес-структури, керівники яких відмовляються брати участь в реалізації вказаної злочинної схеми, шляхом необґрунтованих реєстрацій кримінальних проваджень, проведення незаконних обшуків, податкових перевірок, тощо. Перелік не є вичерпним.

ТОВ «Комерційний Центр «Лібертон» – використовують злочинну схему неправомірного формування податкового кредиту з податку на додану вартість по безтоварним операціям із зазначеними ризиковими підприємствами.

ПП ««Спецбудмонтаж-21»привласнення і розтрата грошових коштів і майна, використання недоброякісних будівельних матеріалів під час виконання робіт, у порушення діючих Державних стандартів України та умов укладених договорів включається вартість будівельних матеріалів за ціною вищою, ніж визначено договірною ціною, з метою ухилення від сплати податків, шляхом безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ, навмисне здійснювали укладання угод із підприємствами з ознаками «фіктивності», а саме: ТОВ «Компанія Спенсер» (код 40258615), ТОВ «Ін-Трейд-Компані» (код 40577550), ТОВ «РандесІнвест» (код 40507316).

ПП «Фірма Гремко» – для транзиту грошових коштів та ухилення від сплати податків перераховували грошові кошти на підприємства з ознаками фіктивності.

ТОВ «Укрєврокровля» – маючи дві будівельні машини (ГАЗ 330201) та невелику кількість будівельного обладнання, а також 22 працівників відповідної кваліфікації, в один період часу виконує капітальні ремонти та будівництво споруд навіть в різних адміністративно- територіальних одиницях. Вказані факти викликають сумнів щодо виконання даних робіт; виконують роботи за бюджетні кошти на території Дніпропетровської області, котрі не відповідають вимогам розроблених проектів, та застосовують матеріали непередбачені умовами тендерної документації; внесено недостовірні відомості до офіційних документів – актів приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в щодо обсягів та вартості виконаних робіт

ТОВ «СК «СТРОЙІНВЕСТ»виконання робіт не в повному обсязі, а також використання будівельних матеріалів, дешевших за ціною від зазначених в актах приймання виконаних будівельних робіт, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

До речі, щодо ТОВ «Укрєврокровля» в нас нещодавно вийшло журналістське розслідування. Михайло Лисенко, заступник мера Дніпра, ймовірно, обізнаний, що собою являє ця будівельна фірма, уклав угоду на будівництво «академії єдиноборств». Близько 200 млн грн виділялись на це. Академію не збудували, передали недобудову на баланс громад. Що далі? Ймовірно, аукціон за копійки, коли земля та недобудова відійдуть в приватні руки.

У вказаному «Звіті» багато цікавих подробиць: про кримінальні справи, про порушення будівельних норм.

Але чи змінилась ситуація за ці роки? Ні, все ті ж схеми, все ті ж фірми.

Так, «Стройінвест» продовжує отримувати тендери на мільйони. На сотні мільйонів.

Чи перестали красти гроші на будівництві та ремонтах у Дніпропетровській області після «Звіту» аудиторів?

Нагадуємо, Держаудитслужбу в Дніпровській міській раді не допускали до перевірок, з приводу цього відкрите кримінальне провадження відносно міського голови Філатова.

Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів зрозуміла – корупція процвітає.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, як закінчилась резонансна подія з «реалізацією» більше 200 об’єктів комунальної нерухомості в Дніпрі за копійки.

Як крадуть на будівництві: позиція аудиторів


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.