Земельну ділянку в селі Червоне передали під контору агрофірмі «Красний забойщик», домовившись з депутаткою

Оскільки рішення Глеюватська сільрада прийняла за домовленістю – земля була надана шляхом корупції – їх скасували в суді.

Глеюватська сільрада: земля шляхом корупції
Глеюватська сільрада: земля шляхом корупції
Глеюватська сільрада: земля шляхом корупції
Глеюватська сільрада: земля шляхом корупції

Глеюватська сільрада: земля шляхом корупціїВиконуючий обов`язки керівника Криворізької північної окружної прокуратури звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій попросив визнати незаконним та скасувати два рішення Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області (від 28.09.2021 №654-VІІІ /VІІІ та від 17.03.2023 № 1669-ХІХ/VIII) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ТОВ «Агрофірма «Красний Забойщик».

Мова про земельну ділянку з кадастровим номером 1221887000:04:001:0006, площею 0,0632.

11.03.2024 року Господарський суд Дніпропетровської області в повному обсязі задовольнив позовні вимоги.

Причина полягає в тому, що Глеюватська сільрада прийняла рішення, яке мало цікаву передісторію – земля була передана шляхом корупції.

Так, у позовній заяві прокурор зазначає, що депутата Глеюватської сільської ради VIII скликання судом визнано винуватою за ч.1, 2 ст. 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів».

Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень.

Як було встановлено, депутатка мала власний інтерес передати цю землю, про який вона, звісно, не повідомила в сільраді та проголосувала «за».

Оскільки, рішення Глеюватської сільської ради про надання землі було прийняте внаслідок вчинення депутаткою корупційних адміністративних правопорушень, у зв`язку із невиконанням останньою покладеного ст. 28, 35-1 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язання щодо врегулювання конфлікту інтересів під час прийняття оспорюваного рішення, таке рішення було визнане Господарським судом незаконним та скасоване відповідно до вимог ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції».

А скільки подібних рішень, які мають корупційне підґрунтя, приймається! Але ось випадок, коли одне з них припинили.

Проте, що заважає в майбутньому депутатам прийняти знову рішення на користь «своїх людей»?

Нагадуємо, раніше ми писали про незаконні мафи «Море пива» в Кривому Розі.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.