За результатами повних перевірок декларацій за 2022 і 2023 роки ексзаступника міського голови Дніпра, ймовірно Олександра Сидоренка, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки незаконного збагачення на суму понад 8 млн грн та подання недостовірних відомостей на загальну суму понад 47 млн грн.
(Нагадуємо, у нас виходила стаття про те, як Сидоренко курував ймовірно корупційні тендери на ЗМІ від Дніпровської міської ради.)
У декларації за 2022 рік встановлено недостовірні дані на суму понад 23 млн грн, а за 2023 рік — на суму понад 24 млн грн. Зокрема, декларант не вказав інформацію про свою «колишню» дружину, хоча для цього були підстави, а також не задекларував майно, яке їй належить, зокрема активи, набуті з ознаками незаконного збагачення на суму понад 8 млн грн. Йдеться про такі об’єкти:
- три житлові приміщення та три складські/паркувальні приміщення в Барселоні, Іспанія;
- квартиру в Дніпрі;
- комерційну нерухомість (торговельні павільйони, гаражі тощо) у Дніпрі;
- земельні ділянки в Дніпрі та Івано-Франківській області;
- автомобіль LEXUS RX 350 2021 року випуску;
- корпоративні права в трьох ТОВ.
НАЗК встановило, що ці активи були придбані «колишньою» дружиною після офіційного розлучення, причому більшість з них — невдовзі після призначення декларанта на посаду заступника міського голови. Наприклад, квартиру в Дніпрі вартістю понад 4 млн грн було придбано через місяць після розлучення. При цьому фінансовий стан «колишньої» дружини не дозволяв їй здійснювати такі витрати.
НАЗК підготувало обґрунтовані висновки щодо виявлення ознак правопорушень за ст. 368-5 КК України («Незаконне збагачення») та ст. 366-2 КК України («Недостовірне декларування» і передало їх до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області для долучення до матеріалів чинного кримінального провадження.
Застереження: Згідно з частиною першою статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
Як почав «заробляти» Олександр Сидоренко після звернення з Дніпровської міської ради?
«Інформатор» у квітні 2025 року публікував матеріали про діяльність ексзаступника мера Дніпра за останній рік.
30 серпня 2024 року Олександр Сидоренко залишив посаду заступника міського голови Дніпра, яку обіймав майже 8 років. За 4 місяці після звільнення він заробив 4 млн 447 тис. 12 грн, а загалом за 2024 рік його дохід склав понад 9 млн грн. Раніше Сидоренко був депутатом міської ради від забороненої в Україні проросійської партії «ОПЗЖ», але згодом відмовився від мандата.
У своїй декларації за 2024 рік екс-чиновник зазначив, що отримав від міської ради 580 тис. 910 грн, ймовірно, як вихідну допомогу або компенсацію за невикористану відпустку. Для порівняння, за 2023 рік його дохід від мерії становив 615 тис. 249 грн. 24 жовтня 2024 року Сидоренко склав депутатські повноваження, які виконував з листопада 2020 року від партії «Опозиційна платформа — За життя» («ОПЗЖ»), очолюваної Віктором Медведчуком і Вадимом Рабіновичем. Ця партія була заборонена в Україні у 2022 році.
Після звільнення Сидоренко зареєстрував ФОП і за 2,5 місяці заробив 4 млн 336 тис. 528 грн, займаючись роздрібною торгівлею м’ясом та м’ясними продуктами. Також він влаштувався в ТОВ «Смачне м’ясо» у Чернівцях, де отримав 110 тис. 484 грн. Засновниками компанії є Максим Шапошніков, Роман Моісєєв (раніше — Євген Цопін, власник Петриківського м’ясокомбінату) та Сергій Куніцин.
У 2024 році Сидоренко продав нерухомість за 2 млн 480,4 тис. грн Богдану Пришедьку, сину заступниці директора КП «Молодіжне творче об’єднання» Світлани Соловйової, а також рухоме майно за 1,5 млн грн Світлані Решетняк. Ці активи не згадувалися в попередніх деклараціях, що може вказувати на їх придбання та продаж після завершення депутатської діяльності.
Сидоренко володіє автомобілем Toyota Land Cruiser 200, придбаному у 2020 році за 2 млн 231 тис. грн, і проживає в приватному будинку площею 86,3 кв. м на ділянці 555 кв. м у Підгородному, яким володіє з 2005 року. У 2024 році він почав орендувати у своєї колишньої дружини квартиру площею 152 кв. м і гараж у Дніпрі.
Олександр Сидоренко: досьє
Відомий діяч місцевої політики, народився у 1974 році. Має три вищі освіти: закінчив Національний гірничий університет (нині — «Дніпровська політехніка»), Дніпропетровський регіональний інститут держуправління та Одеську юридичну академію.
З 2002 по 2020 рік був депутатом Центральної (раніше — Кіровської) районної ради Дніпра, обирався 4 рази, а в 2005–2010 роках був її заступником голови. Представляв Партію регіонів. У 2000-х створив низку громадських організацій, зокрема очолював місцеве відділення Комітету виборців України у 2002–2005 роках.
У 2010–2016 роках очолював Центральну райраду Дніпра. У 2015 році балотувався від партії «Відродження», очолюючи її районну організацію. У 2016 році сприяв створенню коаліції в міській раді Дніпра з депутатами, що відкололися від «Опозиційного блоку». З 2016 по 2024 рік обіймав посаду заступника мера з інформаційної діяльності, відповідаючи за піар, внутрішню політику, організацію заходів і координацію з районною владою.
У 2017 році очолив міську організацію партії «Наш край» у Дніпрі, а депутати, орієнтовані на нього, створили фракцію «Наш край» у міськраді. У 2020 році частина цих депутатів перейшла до партій «Пропозиція» та «ОПЗЖ», від якої Сидоренко став депутатом міськради. Обласну організацію «ОПЗЖ» очолював Геннадій Гуфман.
_____________________
Читай нас далі
Події в Дніпрі та Дніпропетровській області.
Журналістські розслідування: корупція, кримінал, розкрадання бюджету, рейдерство (захоплення землі та нерухомості), фіктивні тендери та порушення законодавства про публічні закупівлі.
Статті: аналітика, аналіз законодавства, поради громадянам, посібники для юридичного захисту.
Відкрийте більше з АПР
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.