Пологовий будинок №1 (вул. Воскресенська, 2) знову може опинитися в скандалі – тільки прокуратурі вдалося відсторонити фірму з орбіти Гуфмана від ремонтних робіт, які насправді не проводилися попри перераховані кошти, як з’явилася інша – також із кримінальним провадженням про розкрадання бюджету під час воєнного стану.

Дніпро, знову пристрасті по багатостраждальному пологовому будинку: чи колись в ньому зроблять чесний ремонт?

Про корупційний скандал навколо реконструкції пологового будинку ми вже писали. Тоді її за понад 30 млн грн довірили фірмі, яка може бути причетна до депутата облради та колишнього керівника ОПЗЖ в Дніпропетровській області Генадія Гуфмана – БГ «Альфабуд».

Ці хлопці – одні з наших «улюбленців», вони не виповзають з судів та кримінальних проваджень, і деякі їхні махінації ми вже викривали.

Ось, наприклад, публікація про ймовірне розкрадання на ремонті школи №81 у Кривому Розі.

А ось – про скандальне будівництво стадіону в Марганцю.

Але що ж там не так було з пологовим будинком №1, реконструкцію якого повинен був здійснити «Альфабуд»?

Була махінація з додатковими угодами. Що це за махінація?

Коли оголосили воєнний стан, виникла цікава ситуація як із фірмами з орбіти Гуфмана, так і з фірмами з орбіти братів Дубинських.

Прикриваючись війною, вони почали укладати сумнівні додаткові угоди, причому в Дніпровській обласній військовій адміністрації, зокрема в Департаменті капітального будівництва, на це йшли без проблем.

У цих угодах суттєво змінювались умови договору про строки робіт, про користування виділеними коштами тощо. Також були угоди, якими виділялись додаткові кошти.

Тобто гроші фірми отримують, але роботи не проводять. Причин декілька, одна з них банальна: а ось завтра прийдуть росіяни, то й невитрачені грошики повертати не потрібно буде.

Взагалі, «Будівельна група «Альфабуд» протягом 2020-2021 року була учасником у 138 закупівлях, ставши переможцем у 131 закупівлі на суму 858,46 млн грн. Реально підписано 122 договори на суму 729,78 млн грн. При цьому 78% цих тендерів припали на Дніпропетровську ОДА та її підрозділи.

Був суд, додаткові угоди до договору про реконструкцію пологового будинку №1 у Дніпрі  визнали недійсними. Та й взагалі БГ «Альфабуд» вимушена була зіскочити з тендеру.

Формально все виглядає пристойно: Дніпропетровська обласна прокуратура судилася з БГ «Альфабуд», незаконні додаткові угоди скасували, та й взагалі вирішено було потім задіяти іншу фірму.

І кого ж задіяли?

ТОВ «Пагода-ВВ», фірма з Дніпра, також «улюбленці» посадовців, наприклад, у 2024 року вони отримали майже 100 млн на державних закупівлях. Так, масштаби не «Альфабуду», але також непогано.

Фігурують в кримінальному провадженні про розкрадання бюджетних коштів на ремонтно-будівельних роботах, а також підробку документів.

Дніпро, ремонт, пристрасті по пологовому будинку продовжуються?

ТОВ «Пагода-ВВ»: що про них знаємо?  

Наприкінці січня 2025 року стало відомо, хто буде виконувати тендер «Реконструкція Комунального некомерційного підприємства «Міський пологовий будинок №1» Дніпровської міської ради за адресою: вул. Воскресенська, будинок 2, м. Дніпро». Тепер вже на роботи виділяють 38 млн грн замість тридцяти.

Це – ТОВ «Пагода-ВВ». На час публікації цієї статті їхня пропозиція знаходиться на стадії розгляду та очікує рішення, але якщо виходити з того, що інших учасників немає, ми майже впевнені в перемозі наших фігурантів.

Окрім цього, фірму «полюбляють» в Дніпровській міській раді, вона не може не бути «своєю» для посадовців: її добре знають, з нею ведуть справи.

Її постійний «клієнт» згідно аналітичної системи YouControl – Департамент з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради (ремонтують житлові будівлі).

Не обійшлося й без кримінального провадження, яке стосуються розкрадання бюджетних коштів на ремонтно-будівельних роботах, підробці відповідних актів, а саме № 42023040000000207, внесеного до ЄРДР 24.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Йдеться про «зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб зі службовими особами приватної форми власності в умовах військового стану шляхом підробки документів привласнюють кошти місцевого бюджету» – це ми цитуємо судову справу 202/19763/23.

А хто ж, на думку слідчого, зловживав службовим становищем? Департамент з питань самоорганізації населення ДМР.

ТОВ «Пагода-ВВ» під час воєнного стану займалося усуненням аварій в житловому фонді, заміною вікон, ремонтом дахів тощо.

Були внесені неправдиві відомості до актів про виконані роботи та використані матеріали.

Причому технічний нагляд здійснювало ПП «Фенікс», їх, можна припустити, взагалі завжди звуть, коли потрібно «шахер-махери» в документах зробити.

Так, у нас було велике журналістське розслідування про розкрадання бюджетних коштів на ремонті шкіл у місті Дніпро. Тоді схему, якщо виходити з матеріалів кримінального провадження, очолила керівник Департаменту гуманітарної політики Ксенія Сушко.

Була виявлена підробка документів, також технічний нагляд здійснювало ПП «Фенікс». Ось вони, думаємо, у цій підробці й могли приймати активну участь.

Вину довели, але вийшли строки давності, суддя всіх відпустив, вони продовжують працювати. Засудили лише професора кафедри безпеки життєдіяльності ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури». Йому правоохоронці замовили інженерно-технічну експертизу: чи крали на школах ТОВ «Будівельна-Гільдія» разом із Сушко? Професор надав висновок: невинуваті. Отже, вони виявились невинуватими, а він – винним. Його звинуватили, що склав завідомо неправдивий висновок. Дали два роки позбавлення волі умовно.

Слідство заявляє, цитуємо:

«Службові особи Департаменту з питань самоорганізації населення ДМР, вступивши в попередню змову зі службовими особами вищезазначеного підприємства («Фенікс», – ред.) шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт форми КБ-2в (3в), завищуючи об`єми виконаних робіт, здійснюють розкрадання бюджетних коштів під час укладення та виконання договорів».

Тому в нас виникає закономірне питання: а реконструкцією пологового будинку №1 також будуть проводити за цією схемою з підробкою документів у дружній компанії ПП «Фенікс»?

Зрозуміло, що особа вважається невинуватою до відповідного рішення суду, тому ми не говоримо про вирок, його немає. Але чи може взагалі Департамент капітального будівництва ДніпроОДА працювати з фірмами без кримінального шлейфу?

Питання риторичне. Бо кишені кого потрібно не повинні бути пустими.

Дніпро, ремонт, пристрасті по пологовому будинку, будемо слідкувати за долею багатостраждального закладу.

Нагадуємо, раніше ми писали про рейдерське минуле керівника КДКА адвоката Самарця, якого звинуватили в співпрацею з російськими спецслужбами та наведенням на цех, де збирали БПЛА.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.