Детективи НАБУ викрили корупцію прокурора ОГП, коли разом із колегами з Управління внутрішнього контролю, третього Головного підрозділу детективів та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) виявили схему підбурювання до хабаря на суму 3,5 мільйона доларів США.

Ці кошти планували передати посадовцям САП та суддям Вищого антикорупційного суду (ВАКС), аби забезпечити закриття кримінальної справи, яку ведуть фахівці НАБУ. Подія стала черговим ударом по корупційним мережам у вищих ешелонах влади, підкреслюючи системну проблему зловживань у правовій системі.

За матеріалами розслідування, злочинна діяльність розгорталася з 10 лютого до 18 вересня 2025 року. Адвокати, уклавши таємну угоду з прокурором Офісу Генерального прокурора (ОГП), звернулися до підозрюваного в одній із справ НАБУ з пропозицією “вирішити” питання через хабар. Вони обіцяли стати посередниками у передачі грошей, гарантуючи сприятливе рішення від ключових фігур у антикорупційних органах. Початкова сума пропонувалася на рівні 2 мільйонів доларів, але з часом зросла до 3,5 мільйона через ускладнення в процесі.

Зловмисники ретельно спланували операцію: кошти мали передаватися частинами, аби уникнути підозр. Прокурор і адвокати вже встигли отримати від підозрюваного 200 тисяч доларів як аванс. Детективи НАБУ оперативно перехопили цю схему, задокументувавши всі етапи – від перших контактів до спроби розподілу хабаря. Це не просто ізольований інцидент, а частина ширшої проблеми, де представники юстиції намагаються маніпулювати процесами для власної вигоди. Детективи НАБУ викрили корупцію прокурора ОГП, що може стати прецедентом для очищення системи від таких елементів.

Розслідування триває з акцентом на виявлення всіх причетних. Фахівці проводять обшуки, допити та аналіз фінансових потоків, аби розплутати мережу зв’язків. Подібні викриття демонструють ефективність співпраці між НАБУ, САП та іншими структурами, які борються з корупцією на найвищому рівні. Суспільство чекає на справедливе покарання, аби відновити довіру до правосуддя. Ця справа підкреслює, як хабарі руйнують основи демократії, дозволяючи злочинцям уникати відповідальності. У підсумку, викриття такої схеми – крок до прозорості, де ніхто не буде поза законом. Загалом, події навколо прокурора ОГП і адвокатів ілюструють необхідність посилення контролю за антикорупційними органами. Лише через такі дії можна досягти справжніх реформ у сфері правосуддя.

_____________________

Читай нас далі

Події в Дніпрі та Дніпропетровській області.

Журналістські розслідування: корупція, кримінал, розкрадання бюджету, рейдерство (захоплення землі та нерухомості), фіктивні тендери та порушення законодавства про публічні закупівлі.

Статті: аналітика, аналіз законодавства, поради громадянам, посібники для юридичного захисту.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.