Нещодавно ми опублікували матеріали журналістського розслідування, які стосуються ймовірного розкрадання коштів на ремонті укриттів Дніпра, яке здійснювало ПП «Днепрогорстрой».

Раптово історія отримала продовження: Департамент капітального будівництва Дніпровської міськради потрапив до скандалу, підозрюють посадовців, про що їм було офіційно повідомлено.

Процесуальне керівництво здійснює Західна окружна прокуратура.

27 липня 2024 року в АПР-новинах з’явилась стаття про ймовірне розкрадання на ремонті укриттів у Дніпрі. Ми провели журналістське розслідування, перевірили тендерну документацію, судовий реєстр, дослідили історію ПП «Днепрогорстрой» завдяки аналітичній системі YouControl. Імовірне порушення спливло одразу: виявилось, що на ремонт укриттів виділялись кошти, але його не зробили.

А 30 липня 2024 року пресслужба Дніпропетровської окружної прокуратури повідомила про зловживання службовим становищем із мільйонними збитками та підозру трьом посадовим особам Дніпровської міської ради. Не дивлячись на те, що правоохоронні органи зазвичай дають стислу інформацію без імен та подробиць, ми зрозуміли, що це прямо стосується нашого журналістського розслідування.

Так вийшло, що наше розслідування співпало з досудовим, яке проводилось в межах кримінального провадження.

Що повідомили правоохоронці?

За процесуальним керівництвом Західної окружної прокуратури Дніпра повідомлено про підозру заступнику директора, начальнику відділу одного з департаментів та директору комунального підприємства міськради. Статті – зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України).

У 2023 році між департаментом Дніпровської міської ради та підприємством укладено договори на ремонт укриттів. Посадовці міської ради склали та затвердили дефектні акти без  включення до обсягу робіт улаштування гідроізоляційного покриття. Унаслідок цього що ремонтували, що ні – ремонт необхідно проводити знову.

Громаді Дніпра завдано майже 4 млн грн збитків.

Досудове розслідування здійснює відділення поліції №6, його супроводжує СБУ.

Оскільки було зрозуміло, що це повідомлення Дніпропетровської обласної прокуратури стосується нашого нещодавнього журналістського розслідування, ми вирішили з’ясувати подробиці: хто, де, коли; імена, явки, паролі?

Кому в Дніпровській міській раді та за що повідомили про підозру?

Ми вже писали, що багатьом, дуже багатьом посадовцям війна вигідна, її не треба завершувати, оскільки реальної загрози їхньому життю та становищу немає, а ось корупційні можливості розширились. Тим паче крадуть на укриттях – про це ми також неодноразово писали, провели приблизно десять журналістських розслідувань.

У 2023 році Департамент капітального будівництва уклав договори на ремонт укриттів із ПП «Днепрогорстрой» – фірма сумнівна, оскільки, можна припустити, що це так звані «свої» люди, з якими непогано пилити бюджет. Ще в 2023 році ми писали про ймовірне розкрадання коштів на ремонті шкільних укриттів, де фігурувало ім’я директора Департаменту гуманітарної політики Ксенії Сушко. Тоді також перемагало в тендерах ПП «Днепрогорстрой». Зрозуміло, що фірма має безпосередні зв’язки з посадовцями, який може виходити за межі законності. Будь-кого без зв’язків до тендерів або не допустять, або їх під час конкурсу «завалять».

Завдяки відкритим системам публічних закупівель, «Інформаційне агентство Антикорупційна правозахисна рада» встановило укриття, де повинні були здійснити ремонтні роботи: вул. Автотранспортна, 2, пр. Богдана Хмельницького, 34, вул. Макарова, 20.

За цим посиланням ви можете ознайомитись з одним із тендерів.

Департамент капітального будівництва: підозрюють посадовців

заступник директора Департаменту капітального будівництва Шматченко Петро Володимирович

За інформацією з нашого джерела в Дніпровській міській раді, безпосередньо курував ремонт укриттів у Департаменті капітального будівництва заступник директора Шматченко Петро Володимирович (посилання на податкові декларації в YouControl).

Також певні повноваження відносно укриттів мали керівник відділу проектування об’єктів з капітального ремонту Департаменту капітального будівництва Багунін Геннадій Олександрович (він складає дефектні акти) та директор КП «Міські активи» Селін Даниїл Андрійович (посилання на досьє YouControl).

Саме Шматченко та Селін як керівники підписували дефективні акти та інші документи.

Як з’ясувалось, ці підвальні приміщення, які позиціонуються як укриття, насправді були затоплені, проте про гідроізоляцію згідно тендерної документації мова не йшла. Можна припустити, що взагалі не ставилось питання про те, щоб реально привести так звані захисні споруди до ладу.

Можна припустити, що є невідповідність державним будівельним нормам. А як ще могло бути інакше?

Проте акти підписали. Затоплено? Ремонт здійснити не вийде? То й що? Захочемо – й на Сонці басейн побудуємо.

Слід зазначити, що в повідомленні пресслужби Дніпропетровської обласної прокуратури йдеться про ст. 364, отже, усе це робилося з однією метою – одержання неправомірної вигоди. Як ми вже сказали: не планувалося ремонтувати, планувалося привласнити гроші.

Але є проблема: через «гуманізм» наших судів посадовці Дніпровської міської ради фактично завжди уникають відповідальності.

Наприклад, навіть коли довели розкрадання бюджету на ремонтах шкіл, суддя просто закрив справу – вийшли строки давності. А заступниця мера Сушко, яка за матеріалами досудового розслідування очолювала корупційну схему, продовжує працювати на посаді. І стала фігуранткою нових кримінальних проваджень. Але їй – нічого, ось і в Департаменті капітального будівництва можуть знову викрутиться – не в перший же раз.

Але сподіваємось, що Дніпропетровська обласна прокуратура доведе процесуальне керівництво справи до кінця, а супровід СБУ стане ще одним фактором, що до злочинців віднесуться за законом України, а не за законом «гуманності» та кишені.

Департамент капітального будівництва, підозрюють посадовців, але нагадуємо, Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Раніше ми писали про фіктивні фірми з «фунтами», які наживаються на тендерах Дніпровської та Новомосковської міських рад.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.