ПП «Днепрогорстрой», яке вже фігурувало в кримінальному провадженні щодо розкрадання на облаштуванні укриттів у школах, тепер знову в полі зору правоохоронців.

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради замовив послуги в ПП «Днепрогорстрой»: ознаки фіктивності конкурсу та завищення цін встановило слідство – невже крали на укриттях?

У нас уже була стаття про ПП «Днепрогорстрой» (посилання на аналітичну систему YouControl). Тоді знову до себе увагу привернула Ксенія Сушко – їй повідомили про підозру, як і керівнику ПП «Днепрогорстрой», що вони розкрадали на облаштуванні укриттів у школах. Безпека дітей? Мабуть, пан ЦЮЦЮРА ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ, який очолює компанію, разом із заступницею мера Дніпра Сушко мало хвилюється цим. Бо гроші, гроші!

Почитайте вищевказану статтю, якщо ще не ознайомились з нею, щоб розуміти цинізм наших посадовців.

Як кажуть – кому війна, а кому мати рідна. Ми провели велику журналістське розслідування, зібрали статистику, щоб з’ясувати, як справи із захисними спорудами на Дніпропетровщині. Результати нас шокували. Виділяють сотні мільйонів, гроші йдуть та, можна припустити, розкрадаються, а про відновлення укриттів банально брешуть, маніпулюючи словами, цифрами, фактами.

І ось нове кримінальне провадження – №42023042000000186 від 27.11.2023 року. Тепер тут не Сушко ремонтує укриття, а Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради. Але результат, ймовірно, такий же: крали на укриттях. Проте, ми нікого не звинувачуємо, а лише припускаємо. Нагадуємо, що за Конституцією України особа визнається невинуватою, доки вину не доведуть в суді.

Що відомо про ймовірне розкрадання на укриттях?

Якщо звернутись до судового реєстру, то тут знайдемо справу №204/736/24. З документів стало відомо, що ведеться досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 «Замах на кримінальне правопорушення» та ч. 4 ст. 191  «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» КК України.

Слідчим була отримана інформація від Управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області щодо можливої протиправної діяльності посадових осіб Департаменту капітального будівництва ДМР та службових осіб ПП «Днепрогорстрой».

Так, між сторонами» укладено ряд договорів із поточного ремонту захисних споруд цивільного захисту, а саме:

– «Поточний ремонт захисної споруди цивільного захисту №13027 по вул. Автотранспортна, буд. 2 у м. Дніпрі», договір із надання послуг №19/09-5 від 19.09.2023;

– «Поточний ремонт захисної споруди цивільного захисту №13186 по вул. Автотранспортна, буд. 2 у м. Дніпрі», договір №19/09-4 від 19.09.2023;

– «Поточний ремонт захисної споруди цивільного захисту №13137 по просп. Богдана Хмельницького, буд. 34 у м. Дніпрі», договір №18/09-1 від 18.09.2023;

– «Поточний ремонт захисної споруди цивільного захисту №13182 по вул. Макарова, буд. 20 у м. Дніпрі», договір №18/09-2 від 18.09.2023.

Загальна сума укладених договорів складає 7.8 млн грн.

Термін виконання робіт – до кінця 2023 року. Однак навіть у 2024 році вказані роботи не були розпочаті, хоча на банківський рахунок ПП «Днепрогорстрой» перерахували авансовий платіж у розмірі 30% від суми договору.

Правоохоронці дійшли висновку унаслідок аналізу технічної документації вказаних тендерів: характер та об`єм визначених послуг, а також матеріали, які плануються використовувати для проведення ремонтних робіт, мають ознаки завищення та фіктивності.

Отже, є всі підстави вважати, що процедури публічних закупівель проведено з порушенням ЗУ «Про публічні закупівлі». Тобто, банально тендери робили під ПП «Днепрогорстрой», яке є «своєю» фірмою. А ми знаємо, що «своїх» проштовхують нерідко для того, щоб реалізовувати корупційні схеми.

Зараз стадія, коли призначена будівельно-технічна експертиза. Сподіваємось, що вона буде чесною, включить в себе правдиві відомості. А якщо відомості будуть неправдивими, то за це понесуть відповідальність. Адже випадки вже були з тією ж Сушко. Нагадуємо, ми вже писали, як крали на ремонтах шкіл Дніпра. Вину було доведено, але вийшли строки давності, тому закрили провадження. Сушко продовжує працювати, ніхто не відповів, крім викладача кафедри БЖД Будівельної академії, який проводив експертизу та вніс неправдиві відомості. Йому дали два роки умовно, а всі інші – при грошах (їх до цих пір не повернули) та на посадах.

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради: чи крали на укриттях? Досудове розслідування триває, сподіваємось, буд справедливе закінчення цього провадження.

Нагадуємо, раніше ми писали про захоплення землі на Дніпропетровщині на понад 1 млрд грн.


Відкрийте більше з АПР

Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.