До Антикорупційної правозахисної Ради звернулась громадянка, яка повідомила про факт вимагання в неї грошових коштів в розмірі 2000 доларів США з боку прокурора місцевої Дніпровської прокуратури №2 Скалецького В.А..

       Виходячи з інформації, громадянка  мала на меті придбати квартиру на території м. Дніпра. Під час оформлення документів стало відомо, що на зазначене нерухоме майно накладено заборону за відповідним поданням Скалецького В.А.. Через декілька днів на мобільний телефон заявниці поступив дзвінок, громадянин який телефонував представився працівником прокуратури та запропонував зустрітися для, начебто, знайомства. Замість того, щоб запросити її до кабінету в будівлі прокуратури, Скалецьким було призначено зустріч біля входу до продуктового магазину у м. Дніпро. Зустрівшись з працівником прокуратури, громадянка запитала про мотив, ціль «знайомства», на що працівник прокуратури повідомив, що в нього знаходяться матеріали кримінального провадження, що стосуються квартири яку хоче придбати громадянка та саме він ініціював накладення заборон на оформлення відповідних документів.                 Під час бесіди було з’ясовано, що підстав для кримінального провадження немає, адже саме власники квартири запропонували громадянці купити квартиру. Працівник прокуратури підтвердив, що дійсно у органів досудового слідства немає претензій до громадянки, але  заборони будуть зняти лише за умови сплати йому особисто за його «послуги» грошової винагороди в розмірі 2000 доларів США. Розуміючи той факт, що працівник прокуратури вимагає неправомірну вигоду та не довіряючи правоохоронним органам, громадянка за допомогою звернулася до представників Антикорупційної правозахисної Ради.

             Після аналізу отриманої інформації, нами було прийнято рішення терміново ініціювати подання відповідної заяви про скоєння злочину до УЗЄ ДЗЄ НПУ в Дніпропетровській області за фактом вимагання грошових коштів з боку працівника прокуратури. З метою уникнення витоку інформації, про даний факт було відомо  вузькому колу правоохоронців. В найкоротший час було розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 КК України, отримано відповідні погодження слідчого судді, та 05.04.2018 року в одному з закладів кафе м. Дніпро при передачі 2000 доларів США на гарячому було затримано прокурора місцевої Дніпровської прокуратури №2 Скалецького В.А.. Слід зазначити, що факт вимагання та отримання грошових коштів встановлено та зафіксовано. Під час отримання коштів працівник прокуратури вів себе зухвало та запропонував громадянці і в подальшому звертатися до нього за оплатною «допомогою» по різним питанням на території м. Дніпро. Також він повідомив, що вирішить всі необхідні питання з суддею Жовтневого суду м. Дніпра Антонюком. На пропонування перерахувати грошові кошти, працівник прокуратури повідомив, що це необов’язково, адже якщо кошти передані не в повному обсязі, то він повторно ініціює накладення заборон та арештів. Слід зазначити, що причетність до неправомірних дій з боку судді не встановлено.

         На даний час розглядається питання про затримання працівника прокуратури в порядку ст. 208 КПК України.

         Кримінальне провадження за даним фактом і в подальшому буде знаходитись під нашим пильним наглядом.

Також, в черговий раз звертаємося до громадян:

ЯКЩО З ВАС ВИМАГАЮТЬ ХАБАР ЗВЕРТАЙТЕСЬ! ДЛЯ НАС НЕМАЄ «НЕДОТОРКАННИХ»! КОНФЕДЕНЦІЙНІСТЬ ТА СУПРОВІД МАТЕРІАЛІВ ГАРАНТУЄМО!