Представниками Антикорупційної правозахисної Ради, ГО “Рух “Вільна доля” спільно з працівниками ВП  в річковому порту Амур-Гавань ДВП ГУНП в Дніпропетровській області, в рамках діяльності робочої групи з питань охорони та відтворення водних живих ресурсів у Дніпропетровській області  створеної відповідно до розпорядження голови Дніпропетровської  ОДА від 30 березня 2017 року № Р-169/0/3-17, було затримано чоловіків, які незаконно заволоділи понад 150 кілограмами риби, шляхом незаконного вилову її з приватного ставка.

Так, зі ставку в районі с. Любимівка Софієвського району Дніпропетровської області браконьєрами було виловлено  майже все маточне поголів’я риби.

26 квітня о 5-ій ранку сумісними зусиллями було затримано чотирьох браконьєрів саме під час вилову риби жилковими сітями.

У сітях знаходилась крупна риба – короп,  щука, товстолоб, карась.

Кожна риба була переповнена ікрою і вже скоро мала б випустити малька. Загальна вага виловленої риби складає 150 кг.

Всю рибу правоохоронці вилучили, в подальшому її передадуть на реалізацію, а гроші з продажу повернуть власнику ставка.

Було встановлено, що рибалки промишляли виловом риби в одному з приватних ставків. Власник ставка розповів, що вирощує рибу різних порід, а малька віддає у природні водойми.

Браконьєрами виявились раніше не судимі жителі Солонянського району Дніпропетровської області – 50, 39, 32 та 20 років. Чоловіки вже не вперше займаються браконьєрством. Всю виловлену рибу планували продати місцевим жителям.

На даний час вирішується питання про внесення відомостей до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбачено ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Чоловікам загрожує покарання у вигляді арешту на строк від 3 до 6 місяців або обмеження чи позбавлення волі на строк до 5 років.