Оперативниками Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Національної поліції, слідчими Дніпровського відділу поліції за процесуальним керівництвом Дніпропетровської місцевої прокуратури № 3 на вимаганні та одержанні хабара було викрито начальника держгеокадастра в Новомосковському районі Омельницьку Олесю Дмитрівну, заступника начальника Білого Максима Ігоровича та інженера-землевпорядника державного підприємства Кадастровий центр Калюжного Сергія Сергійовича. Слід зазначити, що данні посадові особи можуть входити до команди депутата ВРУ Нестеренка Вадима Григоровича.

За виготовлення землевпорядної документації та присвоєння відповідних кадастрових номерів 4-м земельним ділянкам з встановленням-відновленням меж, фігуранти вимагали та отримали неправомірну вигоду у сумі 9 тисяч доларів США та 10 тисяч гривень.

9 тисяч доларів США громадянин повинен був передати посереднику, а 10 тисяч гривень – перерахувати на картковий рахунок заступника начальника відділу.

3 липня, після одержання 7 тисяч доларів США хабара та розподілу коштів усі фігуранти були затримані. Раніше було задокументовано факт одержання двох тисяч доларів США та факт перерахування 10 тисяч гривень на вказаний картковий рахунок.

Правоохоронці вилучили документацію з відповідними резолюціями та, отримані у якості неправомірної вигоди, кошти.

Наразі в Бабушкінському районному судді м. Дніпро розглядаються клопотання слідчих, прокурорів, щодо обрання запобіжних заходів та відсторонення від виконання посадових обов’язків.

З метою затягування судового розгляду зазначених клопотань, адвокатами подаються клопотання про відвід слідчих судів.

Також, виходячи з наявної інформації, схема отримання неправомірної вигоди діяла в  держгеокадастрі Новомосковського району на протязі декількох років.

Якщо Ви постраждали від дій вказаних осіб чи володієте інформацією з приводу їх неправомірної діяльності, прохання звертатися до Антикорупційної правозахисної ради (т. (056)785-17-61, pravrada@i.ua ) або за номером  гарячої лінії Управління захисту економіки в Дніпропетровській області 067 520 77 00, 067 565 66 14.