Щодо перешкоджання законній журналістській діяльності та погрози журналістам під час проведення журналістських розслідувань.

         До Інформаційного агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» надійшла інформація про незаконну забудову земель водоохоронної зони та незаконного розміщення на зазначених землях вантажного причалу. Виходячи з наявної інформації, самовільну забудову земельної ділянки здійснила група осіб, до складу якої можуть входити діючі представники правоохоронних, контролюючих органів. З метою перевірки імовірності зазначених фактів, були направлені відповідні запити до Дніпровської міськради, ініційовано перевірку спеціалізованою інспекцією. З отриманих відповідей стало зрозуміло, що зазначену земельну ділянку, загальною площею 3,45га., раніше було надано громадській організації для обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту, яка відмовилася від права оренди на користь двох приватних фірм. Підприємці поставили паркан, огороджуючи територію та унеможливлюючи доступ громадян до берегу річки та, без зміни цільового призначення земельної ділянки, збудували та почали використання незаконного вантажного порту.

З даного приводу Головою інформаційного агентства була подана заява до райвідділу поліції міста Дніпро та відкрито кримінальне провадження за фактом самовільного будівництва на земельній ділянці та нанесення їй шкоди.

Слідчим було проведено санкціонований огляд ділянки, на якій мав би бути розташований водно-спортивний комплекс, а на справді знаходився діючий навантажувальний причал.

Під час проведення огляду території були також присутні журналісти інформаційного агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» які документували відкритість роботи правоохоронних органів.

Під час огляду на територію земельної ділянки заїхав автомобіль БМВ Х-5 чорного кольору, з якого вийшли два чоловіка, один з яких назвався представником господаря території, але відмовився назвати прізвище та ім’я, а інший представився його охоронцем.

«Представник господаря», не надавши жодного підтверджуючого документа, почав погрожувати слідчому звільненням з посади та арештом, якщо той не припинить проводити законні слідчі дії.

Журналісти інформаційного агентства, які проводили відеофіксацію цих подій і знаходились поряд зі слідчим, представились цьому чоловіку та попрохали його не заважати слідчому, а тим паче не погрожувати йому та надати можливість провести огляд території і скласти протокол огляду.

Незнайомий чоловік почав голосно вигукувати образливі слова в бік журналістів, принижувати їх честь та гідність, розповідавши на камеру що він «Хазяин их жизней» та що «им не здесь нужно быть, а идти скакать на Майдан…». Чому він так зазначив, журналісти інформаційного агентства не зрозуміли, оскільки вважають революцію гідності відображенням свободи в державі та право громадян на свій вільний погляд на Європейські цінності та повернення з часом нашої держави до Європейської сім’ї. Також це було не зрозуміло у розрізі кровавих подій на Майдані незалежності України, які стались протягом 18-22 лютого 2014 року і якою страшною ціною була здобута перемога Українського народу в здобутті Європейських свобод та поглядів громадян.

В подальшому, зазначений громадянин почав погрожувати родинними зв’язками у керівництві правоохоронних органів, наголошуючи, що у представників інформаційного агентства тепер виникнуть проблеми, а саме в офісі та у власних житлових приміщеннях журналістів його друзями з правоохоронних органів будуть проведені обшуки, під час яких останні найдуть велику кількість заборонених законом предметів, речовин (зброя, наркотичні речовини, тощо). Тобто чоловік прямо погрожував незаконними обшуками, підкиданням заборонених законом предметів з метою подальшого обвинувачення та притягнення до відповідальності завідомо невинних осіб-журналістів за, начебто, зберігання цих (підкинутих) заборонених предметів, речовин.

Не зважаючи на погрози, представники інформаційного агентства продовжили здійснювати відеофіксацію території та виявили два бокси, в яких знаходились високоточні станки. Під час розмови журналістів з робітником станка він зазначив, що тут виготовляють запчастини до якоїсь техніки, вивозять ці запчастини до міста Таганрог Російської Федерації. Зазначені деталі можливо використовувати як для ремонту літаків та гелікоптерів цивільної авіації так і для військової авіації, тобто ці запчастини є запчастинами подвійного призначення.

Весь час проведення огляду невідомий чоловік постійно ображав журналістів та звинувачував їх у продажності прокуратурі.

На даний час не маємо можливості викласти дане відео широкому загалу, оскільки ще проводяться слідчі дії та це може зашкодити досудовому розслідуванню, але воно буде викладено після проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню.

Виходячи з вищевикладеного ПОВІДОМЛЯЄМО, що:

  1. В офісі інформаційного агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» та у власних житлових приміщеннях журналістів НІКОЛИ не знаходилися та не знаходяться на даний час заборонені законом предмети, речовини;

  2. Ми не боїмся погроз незаконними обшуками, підкиданням заборонених законом предметів. На кожну протизаконну дію по відношенню до представників інформаційного агентства буде симетрична, жорстка (законна) відповідь.

  3. Встановлення осіб – представників правоохоронних органів, можливо причетних, до незаконної діяльності вантажного причалу та, можливої спроби проведення незаконних обшуків з підкиданням заборонених законом предметів тривають.

Це Дніпро… Далі буде…