До Антикорупційної правозахисної Ради надійшла інформація про факт роботи на посаді начальника відділу освіти Томаківської районної державної адміністрації особи, яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст.366 та ч.2 ст.191 КК України та відносно якої станом на 25.07.2017р. розглядається за вказаним фактом кримінальне провадження в суді.
Виходячи з наявної інформації, в ході розслідування кримінального провадження №42015040000001047 було встановлено, що службові особи Томаківської районної державної адміністрації неналежним чином виконуючи свої службові обов’язки, не перевіривши факт виконання робіт за тендерною процедурою у грудні 2015 року здійснили перерахування грошових коштів на користь ТОВ «Газгольдер Плюс» в розмірі 1489031.46 грн. за роботи щодо реконструкції котельні СШ №1, які фактично не здійсненні.
В рамках зазначеного кримінального провадження було оголошено підозру, висунуто обвинувачення начальнику відділу освіти Томаківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області Присташ Юлії Адамівни. В подальшому матеріали досудового слідства було скеровано до суду.
Незважаючи на вищевикладене, Присташ Ю.А. тривалий час продовжувала обіймати керівну посаду в райдержадміністрації.
З метою з’ясування причин відсутності вжитих заходів реагування з боку керівництва Томаківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області відносно начальника відділу освіти райдержадміністрації Присташ Юлії Адамівни, яка обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, представниками організації було проведено зустріч з керівництвом та юристами Томаківської районної державної адміністрації. На зазначену зустріч була запрошена і сама Присташ Ю.А., яка після оголошених доводів, погодилася на відсторонення неї від займаної посади на період судового розгляду кримінального провадження, про що власноручно написала відповідну заяву на ім’я в.о. голови райдержадміністрації.
Нами буде і в подальшому здійснюватися контроль та моніторинг судового розгляду кримінальної справи по факту розкрадання бюджетних коштів, які планувалось витратити на ремонт школи. Також перевіряються інші можливі факти нераціонального (незаконного) використання цільових бюджетних коштів.