До Антикорупційної правозахисної Ради, ГО «Характерники» надійшла інформація про факти порушення вимог земельного та містобудівного  законодавства з боку колишнього депутата міськради та колишнього співробітника УБЄП, які незаконно збудували споруди на самовільно зайнятих земельних ділянках по вул. Інженерній у м. Дніпропетровську, створивши стихійний ринок.

Відповідно до наявної інформації право власності або право користування на зазначені земельні ділянки у державному реєстрі земель не зареєстровано, відомості стосовно розроблення документації із землеустрою та відповідні погодження на здійснення будівельних робіт  відсутні.

Тобто, земельні ділянки зайняті самовільно під розташування стихійного ринку, незаконно збудованих торгівельних павільйонів, та використовуються за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про  передачу у власність або надання у користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо вказаних земельних ділянок, а також без державної реєстрації права власності на земельну ділянку, право постійного користування і права оренди земельної ділянки та документів, що посвідчують право на земельну ділянку, що є порушенням ст.ст. 125,126 Земельного кодексу України.

З даного приводу  Антикорупційною правозахисною Радою було направлено відповідну заяву до Дніпропетровської місцевої прокуратури № 2, 19.05.2016р. було розпочато кримінальне провадження №42016042640000037, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України. Оперативний супровід здійснюється УЗЄ ДЗЄ України в Дніпропетровській області. В рамках кримінального провадження було проведено обшуки, виїмку документації, проведено чисельні перевірки з залученням представників спеціалізованих державних інспекцій, тощо.

Було встановлено, що правовстановлюючі документи на самовільно зайняту земельну ділянку відсутні, орендна плата або земельний податок не сплачується, тимчасові споруди (розміщені в охоронній зоні електричних мереж без погодження з ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго») незаконно підключені до електромережі, тощо.

18.08.2016р. на ім’я міського голові м. Дніпро прокуратурою було направлено листа з проханням вжити заходи реагування на зазначені факти порушення діючого законодавства. Реагуючи на звернення Дніпровською міською радою було ініційовано демонтаж частини незаконних споруд стихійного ринку по вул. Інженерна, м. Дніпро.

На сьогодні досудове слідство продовжується, проводиться перевірка, щодо причетності діючого депутата міської ради до функціонування стихійного ринку по вул. Інженерна, м. Дніпро.