Представники Антикорупційної правозахисної Ради, ГО «Рух Вільна доля»,  ВПК Айдар – Дніпро та Народний депутат України Мельничук С.П.  висловили свою позицію, щодо призначення Матвійчука В.В. на керівну посаду ГУНПУ в Дніпропетровській області, без проведення відповідного конкурсу.

Так, на посаду заступника начальника Головного управління Національної поліції України в Дніпропетровській області було призначено Матвійчука Вадима Володимировича, який до призначення працював заступником управління-начальником відділу Департаменту карного розшуку НПУ. Слід зазначити, що призначення пройшло в порушення вимог ст.15, ст. 52 ЗУ «Про національну поліцію»,  Типового порядку проведення конкурсу на службу до поліції та/або зайняття вакантної посади, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25.12.2015 № 1631, без залучення Поліцейської комісії (ст. 51 ЗУ «Про Національну поліцію»), яка повинна була забезпечити проведення прозорого  конкурсу на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кандидата.

Також, слід зазначити, що Матвійчука В.В. було призначено на відповідальну керівну посаду в напрямі діяльності карного розшуку на території Дніпропетровської області. Наша область граничить з тимчасово непідконтрольними територіями. Також, на даний час, як і на всій території України, у нас збільшилась кількість кримінальних правопорушень та злочинів. Позитивна динаміка розкриття кримінальних злочинів та правопорушень, а також вжиття заходів профілактики забезпечується, зокрема, за рахунок того, що профільними керівниками в області та містах є досвідченні правоохоронці, які знають територію та тісно взаємодіють з громадськістю.  Вважаємо, що Матвійчук В.В. не має необхідного досвіду роботи та не орієнтується в ризиках та потребах Дніпропетровської області, не має довіри громадян – мешканців м. Дніпра та області, що, фактично, унеможливлює здійснення продуктивної роботи карного розшуку під його головуванням, та може призвести до негативної динаміки у напрямах протидії, розкритті кримінальних правопорушень, злочинів.

Також нам стало відомо, про порушення з боку Матвійчука В.В. антикорупційного законодавства, а саме, в порушення вимог статей 45,46 ЗУ «Про запобігання корупції» внесення недостовірних відомостей до декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2017 роки, а саме не задекларував нерухоме майно (домоволодіння, будинок,земельну ділянку), яке належить його дружині Матвійчук Аллі Сергіївні.

Виходячи з вищевикладеного, з метою недопущення незаконного призначення на керівну посаду до  ГУНПУ в Дніпропетровській області непрофесійної особи з негативною репутацією, громадськими організаціями міста Дніпра та області вирішено вжити відповідні заходи реагування, з метою донесення до керівництва Національної Поліції України вищевикладену інформацію та вимоги проведення прозорого конкурсу для призначення на посаду заступника начальника Головного управління Національної поліції України в Дніпропетровській – достойного, професійного керівника.