Під час діяльності Антикорупційної правозахисної Ради до державних структур, установ, органів місцевого самоврядування направляються чисельні запити з проханням надати публічну інформацію, копії документів, що зокрема, стосуються розпорядження бюджетними коштами, державним, комунальним майном. В подальшому, отримана інформація, документи вивчаються спеціалістами Ради та, при наявності фактів можливих правопорушень, з відповідною заявою направляються до компетентних правоохоронних, контролюючих органів.

Впродовж декількох місяців керівник управління економіки департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради неправомірно відмовляла у наданні інформації про  розпорядження бюджетними коштами, комунальним майном міста, що в свою чергу унеможливлювало здійснення моніторингу законності використання, надходження, розпорядження зазначеними коштами, майном. Впродовж тривалого часу, в підтвердження права доступу  до запитуваної інформації, нами неодноразово надавалися аргументовані роз’яснення чинного законодавства з прямими посиланнями на обов’язок розпорядника інформації надати повну, достовірну відповідь, копії документів. Але керівником управління та керівництвом міської ради, з невідомих причин, норми чинного законодавства систематично ігнорувались.

З даного приводу нами було направлено відповідне звернення до Уповноваженого ВРУ з прав людини, проведено відповідну перевірку, в ході якої були встановлені факти порушення посадовими особами Дніпровської міської ради вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації». За результатами перевірки відносно в.о. начальника управління економіки департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Таслицької В.О. складено ДВА протоколи про адміністративні правопорушення за ч.2 ст. 212-3 КУпАП України, а саме – неправомірна відмова у наданні інформації. Матеріали адміністративних справ направлено до Бабушкінського районного суду  м. Дніпро, для вирішення питання про притягнення до відповідальності. З особами, відповідальними за розгляд інформаційних запитів в раді, проведено бесіду, щодо вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації».

Ми будемо і в подальшому слідкувати за судовим розглядом зазначених адміністративних справ, та згідно п.2, ст.17 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» здійснювати контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації.

Також висловлюємо подяку Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Представнику Секретаріата Уповноваженого ВРУ з прав людини в Дніпропетровській області за об’єктивний розгляд нашого звернення та прийняття  справедливого рішення!