За інформацією, отриманою від Антикорупційної правозахисної Ради, співробітниками Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області у ході проведення оперативних заходів виявлені протиправні дії з боку першого заступника начальника ДПІ у Новокодацькому районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області під час здійснення службових повноважень.

Встановлено, що вказаний податківець, перебуваючи на попередній посаді першого заступника начальника Дніпродзержинської ОДНІ, за наслідками проведеної податкової перевірки в порушення вимог чинного законодавства не донарахувала податки одному з місцевих заводів на суму майже 1,5 млн. грн.

Факт безтоварних операцій зазначеного підприємства з фірмами, які мають ознаки «фіктивності» було викрито ревізорами податкової інспекції під час проведення податкової перевірки підприємства, про що було складено відповідні акти, але даний керівник вирішив не виносити податкові повідомлення- рішення та не визначати підприємству податкові зобов’язання.

За вказаним фактом прокуратурою Дніпропетровської області розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем).

Прокуратурою Дніпропетровської області зазначеному керівнику 16 лютого 2017 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального Кодексу України, матеріали кримінального провадження направлені до Заводського районного суду м. Кам’янське.

Необхідно зазначити, що це вже не перший факт не донарахування податків шляхом зловживання службовим становищем цим керівником-корупціонером. Раніше, в порушення вимог чинного законодавства за наслідками податкової перевірки одного з комунальних підприємств вона також прийняла рішення не нараховувати податки у розмірі більше 1,6 млн. грн.

Спеціалісти Антикорупційної правозахисної Ради будуть здійснювати контроль за судовим розглядом зазначеного кримінального провадження.