До Антикорупційної правозахисної Ради надійшла інформація про підготовку протизаконних проектів рішень виконкому Дніпропетровської міської ради, які планується винести та затвердити на засіданні виконкому, що буде проводитися 10.08.2015р. у будівлі Дніпропетровської міської ради.

Виходячи з наявної інформації, зазначеними рішеннями виконкому планується надання житла працівникам прокуратури за рахунок квартир, що належать до комунальної власності міста. Слід зазначити, що проекти вищезгаданих рішень не оприлюднені на офіційному сайті Дніпропетровської міськради, що є грубим порушенням норм ЗУ «Про інформацію», ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ЗУ «Про органи місцевого самоврядування в Україні», ст. 60 ЗУ «Про протидію корупції». Проекти рішень виконкому готувалися на підставі зверненm прокуратури Дніпропетровської області, прокуратури м. Дніпропетровська та районних у місті прокуратур щодо поліпшення житлових умов їх співробітників. Слід зазначити, що з 16 липня 2015 року вступив в дію Закон України від 14.10.2014 року №1697-7 «Про прокуратуру». Відповідно до ст. 83 зазначеного закону, після призначення на посаду прокурора, який потребує поліпшення житлових умов, його забезпечують службовим житлом за місцем знаходження прокуратури, тобто, виходячи з даного положення, законні підстави надавати працівникам прокуратури житлових приміщень, що належать територіальній громаді – відсутні. Звернення прокуратури на ім’я Дніпропетровської міської ради, підготовлені, погодженні проекти рішень виконкому щодо надання працівникам прокуратури житла за рахунок житлового фонду міста – не відповідають діючому законодавству, та мають ознаки корупційного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст. 364 КК України. Адже посадові особи прокуратури, які готували та направляли відповідні листи, свідомо порушували вимоги ст. 83 ЗУ «Про прокуратуру», а посадові особи Дніпропетровської міської ради, в тому числі профільний заступник міського голови, відповідальні особи комісії при виконкомі міської ради з питань розподілу житлових приміщень, які надходять у власність територіальної громади міста Дніпропетровська, порушуючи вимоги п.2 ст. 30 ЗУ «Про органи місцевого самоврядування в Україні» готували та погоджували проекти рішень виконкому, щодо надання житлових приміщень територіальної громади не громадянам (як передбачено ЗУ «Про органи місцевого самоврядування в Україні») а працівникам органів прокуратури (яким повинно надаватися лише відомче службове житло). Тобто, вищезгадані посадові особи органів прокуратури, Дніпропетровської міської ради, в тому числі профільний заступник міського голови, відповідальні особи комісії при виконкомі міської ради з питань розподілу житлових приміщень, зловживаючи владою або службовим становищем, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної особи, використовуючи владу, службове становище всупереч інтересам служби, порушуючи охоронювані законом права та інтереси громади міста Дніпропетровська, намагаються незаконно передати житлові приміщення територіальної громади міста особам, які не мають право на отримання даного житла.

З метою реагування на вищевикладені грубі порушення діючого законодавства, Антикорупційною правозахисною радою підготовлено та направлено відповідне звернення на ім’я народного депутата України Немировського А.В..