Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 07.04.2010 укладеного між ФГ «Ковальський» та Петропавлівською.

 

 

 

 

 

 

Райдержадміністрацією, фермерському господарству надано в оренду строком на 49 років земельну ділянку площею 110,5484 га пасовищ для здійснення фермерського господарства.

Однак ФГ «Ковальський» в порушення вимог п. 15 вказаного договору ст. 91, 96 Земельного кодексу України, ст. 10, 35 Закону України «Про охорону земель», з метою отримання додаткового, незаконного прибутку у власних інтересах, не зважаючи на пряму заборону законодавства здійснювати розорювання пасовищ, самовільно, без внесення відповідних змін до договору оренди землі та землевпорядної документації здійснив розорювання вищевказаної земельної ділянки та засіяв її сільського господарськими культурами (пшениця). Продовжуючи при цьому сплачувати орендну плату, як за користування пасовищем, що є в декілька разів нижчою ніж плата за користування ріллею.

Своїми діями ФГ «Ковальський» не тільки незаконно погіршує стан земельної ділянки, виснажуючи та зменшуючи її родючість, а також обкрадає державу не доплачуючи суми орендної плати та отримує неправомірну вигоду.

Дії службових осіб ФГ «Ковальський» завдають істотної шкоди державі, погіршують стан земельної ділянки та містять ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 254, 364-1 КК України. Збитки становять близько 600 тис. гривень.

З даного приводу було подано відповідну заяву до УПЗСЕ ГУМВС України в Дніпропетровській області, розпочато кримінальне провадження відносно службових осіб ФГ «Ковальський» за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 364-1 КК України. Планується оголошення підозри, направлення матеріалів досудового слідства в суд.