До Антикорупційної правозахисної Ради надійшла інформація про факти порушення вимог природоохоронного законодавства при здійсненні господарської діяльності ТДВ «Дніпродзержинський лакофарбовий завод «Спектр». Так, в ході позапланової перевірки Держекоінспекцією у Дніпропетровської області встановлені численні порушення, зокрема:

  • відсутні оформлені належним чином правовстановлюючі документи на землекористування;
  • за результатами інструментально-лабораторного контролю встановлено наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів;
  • матеріали інвентаризації джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не відповідають фактичному стану по кількості джерел утворення викидів;
  • матеріали інвентаризації відходів не відповідають фактичному стану підприємства;
  • підприємством не виконуються в повному обсязі приписи Держекоінспекції щодо усунення виявлених порушень, які були надані за результатами попередньої перевірки;
  • встановлено факт засмічення земельних ресурсів.

За результатами перевірки було складено акт та надано приписи щодо усунення виявлених порушень. Проведено розрахунок збитків, заподіяних державі в результаті засмічення земельних ресурсів на загальну суму 490199,80 грн., які пред’явлено та направлено підприємству для добровільної сплати.

Крім того, надано припис щодо надання підприємством інформації стосовно часу роботи обладнання для розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Припис не виконано. Відповідальними особами пояснень не надано.

Враховуючи вищезазначене можна зробити висновок, що забруднення атмосферного повітря, земель шкідливими для життя, здоров’я людей та для довкілля речовинами, відходами та іншими матеріалами може призвести до екологічної катастрофи, спричинення шкоди здоров’ю та життю громадян.

З даного приводу Антикорупційною правозахисною Радою було направлено відповідну заяву до СУ ГУНП в Дніпропетровській області, розпочато кримінальне провадження, здійснюється досудове розслідування.

В прес конференції прийняли участь

–  голова БО «Міжнародного благодійного фонду «Нова Україна»  Олена Надтока;

–  голова ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» Олександр Снісар;

– член ГО «Рух «Вільна Доля» Вадим Мірошник;

– представник Держекоінспекції у Дніпропетровській област