Виходячи з наявної інформації, СУ ГУМВС України в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 19.02.2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за фактом самовільного будівництва будівель та споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що ФОП у період з 13.03.2008 по 28.04.2014, за відсутності відповідного рішення Дніпропетровської міської ради про передачу у власність або надання у користування земельної ділянки, у порушення вимог ст. ст. 116, 123, 125 Земельного кодексу України, самовільно зайняв земельну ділянку площею 0,3298 га., що розташована у м. Дніпропетровську; самовільно збудував та почав використовувати у своїй господарській діяльності об’єкти нерухомості площею понад 1242 кв. м., що розташовані на вказаній земельній ділянці, внаслідок чого спричинив значну шкоду інтересам територіальної громади м. Дніпропетровська у сумі понад 200 000 грн..

За результатами проведеного досудового розслідування обґрунтовано підозрювався з перспективою вручення підозри про вчинення кримінального правопорушення громадянин К за ч. 1 та ч. 4 ст. 358 КК України.

Наприкінці жовтня 2015 року з метою сприяння уникненню від відповідальності гр. К процесуальним керівником за вказівкою свого безпосереднього керівника при взаємодії з іншим працівником прокуратури, адвокатом було вирішено знайти підставну особу для притягнення її до кримінальної відповідальності по вищезазначеному кримінальному провадженню, замість реального правопорушника. На виконання зазначеної домовленості, працівником прокуратури, адвокатом було знайдено відповідного громадянина, який за грошову винагороду у розмірі 500 доларів США погодився взяти на себе відповідальність за злочин, який був скоєний іншою особою.

Прокуратурою області. 23.10.2015 року завідомо невинуватій особі, яка раніше ніяк не фігурувала у провадженні, безпосередньо процесуальним керівником за вказівкою керівника було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 358 КК України. Обвинувальний акт направлено до Самарського районного суду м. Дніпропетровська 28.10.2015 року.

На теперішній час зазначений громадянин, усвідомивши що скоїв протиправні дії, до яких його підбурили працівники прокуратури Дніпропетровської області, звернувся із заявою до УПЗСЕ ГУМВС України в Дніпропетровській області. Заяву було передано для розгляду до прокуратури Дніпропетровській області, але розслідування проводиться не об’єктивно та умисно затягується.

При підтвердженні вищевикладеної інформації, в діях працівників прокуратури Дніпропетровської області вбачаються ознаки злочину, відповідальність за який передбачено ч. 2 ст. 372 КК України.

З даного приводу спеціалістами Антикорупційної правозахисної Ради буде підготовлено та подано відповідне звернення народному депутату України Немировському А.В..