До Антикорупційної правозахисної Ради надійшла інформація про незаконне використання 416 гектар землі в м Дніпро, по вул. Бехтерева, 1, під засів соняшником з боку комунального підприємства обласної ради та приватної фірми, співзасновником якої є чинний депутат обласної ради і, в одній особі, секретар профільної депутатської комісії.

Виходячи з інформації, 27.04.2016 КП «Підсобне сільське господарство» ДОР уклало договір спільної обробки земельної ділянки № 24/27/04 від 27.04.2016 з ТОВ “Любимівка” (ЄДРПОУ 30718177). Згідно зазначеного договору (п.1.1, п.4.2) КП передає в користування ТОВ земельну ділянку 416,7 га., яка, нібито, належить КП на підставі Державного акту на право користування землею від 4 грудня, 1957 року, зареєстрованого за № 3 від 4 грудня, 1957 року, а ТОВ за свій рахунок зобов’язалося засіяти і зібрати урожай соняшнику на даній ділянці землі. Також відповідно до акту прийому-передачі земельної ділянки КП «Підсобне сільське господарство» ДОР передало, а ТОВ “Любимівка” отримало вказану земельну ділянку для обробки.

Слід зазначити, що на земельну ділянку, зазначену в договорі, 04.12.1957г. Дніпропетровською районною, міською радою депутатів трудящих видавався Акт № 3 на право користування землею «Ігренській психлікарні» (загальною площею 587,7 га.), п. 6 Рішення Дніпропетровської міської ради №131/4 від 27.09.2006 державний акт був анульований, в подальшому вказана земельна ділянка нікому в користування або власність не передавалась.

З огляду на вищевикладене, посадові особи КП «Підсобне сільське господарство» ДОР незаконно без правовстановлюючих документів на вказану вище земельну ділянку уклали договір з посадовими особами ТОВ «Любимівка» на виконання сільськогосподарських робіт, в подальшому, спільно з посадовими особами ТОВ «Любимівка» присвоїли сільськогосподарську культуру, яка перебувала на зазначеній земельній ділянці.

Слід зазначити, що відповідно до виписки з реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців депутат Дніпропетровської обласної ради – секретар постійної депутатської комісії з питань агропромислового комплексу та соціального розвитку села ДОР Широких О.С. є засновником ТОВ “Любимівка”. Його брат Широких Є.С., є помічником-консультантом депутата і юристом за дорученням від КП “Підсобне сільське господарство” ДОР.

Таким чином, в діях депутата Дніпропетровської обласної ради Широких А.С. можуть вбачатися ознаки корупційного правопорушення. (Стаття 172-7 КуАП. Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

Також за фактом зловживання владою або службовим становищем (ч.1 ст.364 КК України) 19.09.2016 р. було відкрито кримінальне провадження.

Звертаємося до керівників прокуратури і поліції Дніпропетровської області з проханням взяти хід розслідування даного кримінального провадження під особистий контроль. Також, просимо представників засобів масової інформації та громадських організацій здійснювати громадський контроль і освітлення даних фактів, з метою сприяння притягненню до законної відповідальності винних осіб, незалежно від їх посад і політичної приналежності.