До Антикорупційної правозахисної Ради та до інших громадських організацій, що входять в об’єднання «Рух вільна доля» систематично надходить інформація про незаконну вирубку лісів на території Петриківського району Дніпропетровської області.
З метою перевірки інформації, 27.12.2016 року на зазначену територію було здійснено виїзд представників Антикорупційної правозахисної Ради, ЦК Азов та ГО «Рух вільна доля». Виїздом було встановлено, що ліс та лісосмуги Петриківського району мають свіжі сліди спілу дерев. Також була виявлена група осіб, які користуючись бензопилами здійснювали спіл дерев. На місце незаконного видобутку деревини було викликано працівників Петриківського відділу поліції, правопорушників доставили до відділку для подальшого складання відповідних процесуальних документів та притягнення до відповідальності.
Також працівниками поліції було зупинено автомобіль завантажений спиляними деревами. Водій надав документи на перевозку деревини завірені службовою особою селищної ради, які мали ознаки підроблення. На місце зупинки прибули невідомі громадяни, які намагалися здійснювати тиск на представників поліції, з метою змушення останніх відпустити автомобіль завантажений деревиною. Сумісними зусиллями поліцейських та представників громадських організацій, було здійснено доставку автомобіля до Петриківського ВП для подальшого складання процесуальних документів.
За фактом службового підроблення документів з боку службових осіб селищної ради, було розпочате кримінальне провадження за ст. 366 КК України.