Спеціалістами  Антикорупційної правозахисної Ради 17.10.2016р. разом з представниками УЗЕДЗЕ НПУ в Дніпропетровській області проведено заходи спрямовані на перевірку інформації щодо можливих порушень вимог природоохоронного законодавства України по факту утворення в межах Дніпропетровської області стихійних звалищ твердих побутових та промислових відходів .

За результатами проведених заходів було виявлено стихійне звалище на землях Олександрівської сільради, яке займає площу близько 2,5 га.

Місце розташування: південно-західний та західний напрямок від учгоспу «Самарський». (близько 1 км від населеного пункту). Морфологічний стан відходів: 60% тверді побутові відходи (4клас небезпеки), 30% будівельні відходи (4 клас небезпеки), 10% тверді промислові відходи (3 клас небезпеки).

Слід зазначити, що під розміщення звалища використовується земельна ділянка сільськогосподарського призначення, також на в’їзді на територію знаходиться приміщення охоронця, який представляючись працівником комунального підприємства Олександрівської сільради, за оплату запускає на зазначене звалище вантажні автомобілі з сміттям. Тобто, є всі підстави вважати, що діяльність незаконного звалища здійснюється за погодженням з головою Олександрівської сільради.

За заявою Антикорупційної правозахисної Ради СВ Дніпровського ВП було розпочато кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією ч.1 ст. 239 КК України. Оперативний супровід досудового слідства здійснюється працівниками УЗЕДЗЕ НПУ в Дніпропетровській області.

Також перевіряється інформація про інші незаконні звалища побутових відходів на території Дніпровського району, Дніпропетровської області.