Працівниками Інформаційного Агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» проводиться журналістське розслідування за фактом використання земельних ділянок під розміщення приватного (незаконного) кладовища на території Слобожанської (Ювілейної) селищної ради.

Так працівники Інформаційного агентства ГО «Антикорупційна правозахисна Рада» звернулись до Слобожанської (Ювілейної) селищної ради з запитом про надання інформації щодо розташування на території Слобожанської (Ювілейної) селищної ради кладовищ та було отримано відповідь, щодо того що на території Слобожанської (Ювілейної) селищної ради не має кладовищ.

Після чого журналістами інформаційного агентства було зі своїх джерел отримано акт на той час Ювілейної а нині Слобожанської селищної ради про право постійного користування землею виданий ТОВ «Дельта-Нила» для розміщення кладовища який зареєстровано в книзі записів на право постійного користування землею від 12.08.1997 року за № 1033 та підписаний головою Ювілейної селищної ради Камінським І.М.

В подальшому було направлено ряд вимог та проведено перевірку діяльності приватного кладовища з боку спеціалістів головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, за висновками перевірки було встановлено, що функціонування приватного кладовища є незаконним. Більш того, виходячи з норм чинного законодавства кладовища можуть бути виключно комунальними (на балансі органів місцевого самоврядування).

Встановлено, що на даний час посадові особи ТОВ «Дельта – Нила» продовжують на оплатній основі (надаючи комерційні послуги) вводячи в оману громадян – споживачів послуг, стверджуючи що мають право на здійснення зазначених послуг поховання осіб в супереч Закону України «Про поховання та похорону справу», а органи місцевого самоврядування в особі посадових осіб Слобожанської (Ювілейної) селищної ради сприяють  незаконній діяльності кладовища.

Також слід зазначити, що згідно статті 8 Закону України «Про поховання та похорону справу» органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи в межах своєї компетенції: вирішують питання про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв’язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян; про надання допомоги на поховання померлих громадян в інших випадках. За бюджетний кошт неможливо здійснювати поховання зазначені категорії померлих громадян на приватному (незаконному) кладовищі, що є грубим порушенням Конституції України, законодавства у галузі поховання та суспільних інтересів.

З даного приводу за нашою заявою було розпочато кримінальне провадження.