У зв’язку із чисельними зверненнями, повідомленнями від мешканців міста Дніпропетровська, щодо порушення дотримання вимог земельного законодавства під час набуття та реалізації прав на земельні ділянки міста, що належать до природно-заповідного фонду (землі парків, скверів, тощо), представниками Антикорупційної правозахисною Ради було перевірено дану інформацію. Були здійснені заходи, щодо перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час набуття та реалізації права на земельну ділянку за адресою м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 1Л (територія КЗК Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка). Виходячи з наявної інформації, дану земельну ділянку з порушенням землевпорядного законодавства рішенням міськради №42-58 від 26.11.2014р. було вилучено з природно-заповідних земель КЗК Центрального парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. Дана земельна ділянка належить до природно-заповідного фонду, вилучалась без належних погоджень, з порушенням землевпорядного законодавства, в інтересах третьої особи під фактичне розміщення будівлі комерційного призначення.

За заявою Антикорупційної правозахисної Ради було проведено перевірку Держсільгоспінспекцією в Дніпропетровській області, яка своїм листом №06.1/13-16/С-90 від 20.05.2015р. повідомила, що дану земельну ділянку вилучено з порушенням вимог землевпорядного законодавства, рішення міської ради прийняте з порушенням вимог статей 149,150 ЗК України. ВІДПОВІДЬ ДЕРЖСІЛЬГОСПІНСПЕКЦІЇ

Слід зазначити, що надходить інформація про аналогічні порушення діючого законодавства на територіях інших парків, скверах м. Дніпропетровська.

З метою перевірки інформації, щодо можливих фактів порушення землевпорядного законодавства під час використання земель що належать до природно-заповідного фонду, проведення ретельної, об’єктивної перевірки, вжиття заходів, спрямованих на збереження, захист даних земель спеціалістами Антикорупційної правозахисної Ради разом з депутатом міської ради, начальником управління Антикорупційної правозахисної Ради з питань взаємодії з громадськістю та організаціями Фанигіним Юрієм Юрійовичем, був підготовлений та наданий до міської ради депутатський запит, з пропозицією:

1. створити робочу групу з питань перевірки дотримання норм діючого законодавства при використанні земельних ділянок на території м. Дніпропетровська, що належать до земель природно-заповідного фонду.

2. співголовами даної робочої групи призначити депутата міської ради Фанигіна Ю.Ю., голову Антикорупційної правозахисної ради Снісара О.М., які в п’ятиденний строк повинні сформувати склад групи з числа представників  Дерсільгоспінспекції в Дніпропетровській області, КП «Управління благоустрою міста», правоохоронних органів, тощо.

3. надати робочій групі повноваження запитувати та одержувати необхідну інформацію, документи та матеріали від підприємств, установ незалежно від форм власності та підпорядкування, посадових осіб виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ та закладів міста.