Антикорупційною правозахисною Радою, Люстраційною громадською радою Дніпропетровської області за сприянням народного депутата України Немировського Андрія Валентиновича були проведені заходи реагування на факти порушення діючого законодавства з боку посадових осіб Дніпропетровської міської ради, ЗАТ «Еколенд», ТОВ «Агат-Україна», та інших осіб, які здійснили незаконне відчуження історичної будівлі та земельної ділянки за адресою м. Дніпропетровськ, вул. Урицького, 2А. Будинок, та земельна ділянка під ним належать до місцевих пам’ятників історії та архітектури.

В процесі перевірки інформації, щодо порушення діючого законодавства при відчуженні будівлі, земельної ділянки по вул. Урицького, 2А, було встановлено:

10 червня 2010 в Господарський суд надійшла позовна заява від ЗАТ «Еколенд» з клопотанням зобов’язати КП «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» надати Господарському суду Дніпропетровської області дані інвентаризації нерухомого майна, що знаходиться за адресою: вулиця Урицького 2А. У той же день заява задовольняється Дніпропетровським господарським судом. Даний об’єкт нерухомості стає предметом розгляду вже в іншому процесі (справа №13 / 399-10), де ТОВ «Агат-Україна» вимагає виключити дане майно з реєстру об’єктів права комунальної власності та визнати право власності за ним. Підставою для винесення даного рішення є договір купівлі-продажу, укладений між ТОВ «Агат-Україна» і ЗАТ «Еколенд». Третім рішенням Господарського суду Дніпропетровської області (2/5005/9132/2011), повторно підтверджується право власності на об’єкт нерухомості по вулиці Урицького 2А, але вже з усіма прибудовами.

6 жовтня 2011 ТОВ «Агат-Україна» продає нерухомість громадянці Криворучко Олександрі Степанівні 1933 народження, (яка являється тещею Ступака І.І.). В кінці жовтня 2011 року Криворучко А.С. подає заяву до Дніпропетровської міської ради про зміну статусу нерухомості і переведення його з нежитлового в житловий фонд міста.

Що стосується юридичних осіб, які приймали участь в процесі відчуження даної будівлі:

ЗАТ «Еколенд», ліквідоване як юридична особа в 2011 році. Директором даного підприємства значився Сорочак Роман, який був директором ТОВ «Готельний сервіс», засновником якого, в свою чергу, було КП «Бюро» ДМР.

Директором ТОВ «Агат-Україна» є Дерновська Юлія Вікторівна. Заступником голови постійної комісії міської ради з питань комунальної власності (без погодження з якої було неможливо відчужувати вищезгадану будівлю) є Дерновський Ярослав. Ярослав Дерновський також є директором і засновником ТОВ «Гриль-2», співзасновником якого є Олександра Іванівна Ступак…

Виходячи з наявних документів, можна зробити висновок, що будівля по вул. Урицького, 2А, земельна ділянка, що належали до місцевих пам’ятників історії та архітектури, шляхом фіктивних договорів між юридичними особами (пов’язаними між собою), при можливому незаконному сприянні заступника голови постійної комісії міської ради з питань комунальної власності у міській ради Дерновського Ярослава, з грубим порушенням діючого законодавства, було передано у власність громадянці Криворучко Олександрі Степанівні 1933 народження. Слід зазначити, що 06.03.2012р. Криворучко О.С. продала дану будівлю офшорній компанії ТРЕДІНГТОН СЕРФІСИЗ ЛЛП.

Всі зібрані документи з відповідним зверненням народного депутата України направлено на ім’я прокурора Дніпропетровської області. СВ ГУМВС України в Дніпропетровській області було розпочато кримінальне провадження, яке знаходиться на особистому контролі начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області. Залишається відкритим питання, що стосуються прийняття завідомо неправомірних рішень господарським судом Дніпропетровської області. Перевірка триває…